Jak dlouho jste pracovali na zkrácený úvazek po RD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 15:32
Jak dlouho jste pracovali na zkrácený úvazek po RD.

Ahoj všem, zajímalo by mě, jak dlouho jste pracovali na zkrácený úvazek po rodičovské dovolené. Jen po dobu co chodilo dítko do školky a pak jste šli na plný úvazek nebo i po nástupu do školy jste zůstali na zkráceném?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22184 příspěvků 10.07.19 15:42

Jsem v práci zpátky skoro rok a dělám na 6 hodin. Hodlám tak být min. do ukoncene první třídy nejmladší - ted ji budou 4. Jestli déle, ukáže čas.

ivisek85
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 10.07.19 15:44

3,5 roku do dalšího těhotenství. Plně mi vyhovovalo, takže bych určitě pokračovala, pokud by nebyla nutnost ze strany zaměstnavatele přejít na plný.

mag
Extra třída :D 11165 příspěvků 10.07.19 15:44

Porad jsem na zkracenym uvazku. Dite prave ukoncilo treti tridu. zacinala jsem na 0,25 úvazků v roce ditete. Ted mam zkraceno o pul hodiny a hodlam si to tak nechat.

Petra274
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 10.07.19 15:48

Na zkrácenou nedělám, ale po druhé mateřské jsem si našla práci blízko domu na jednu směnu. Dá se skloubit bez problému i se školkou.

Verun83
Extra třída :D 10392 příspěvků 10.07.19 15:54

Ja delam na zkraceny a hodlam tak zustat. Uz pred detmi mi prislo desny travit v praci 8,5h. Uz to delat nechci, pokud nebudu donucena okolnostma.

Aamanda
Kelišová 5676 příspěvků 10.07.19 15:55

Proč anonym, když se jen ptáš na otázku?
Mám tři děti, na zkáceném úvazku 6,5h jsem skoro 2 roky, minimálně další dva plánuji zvýšit o hodinu, tzn. 7,5h.

ugluk
Hvězda diskuse 47380 příspěvků 10.07.19 15:55

Na 80 % čtyři roky, než se narodilo druhé. Pravda, než jsem otěhotněla, ten poslední rok už jsem zvažovala 100 %, ale nakonec mi to vyhovovalo, v dnešní době kroužků od 3-4 hodin aspoň mé dítě nebylo poslední v družině do pěti bez jakékoliv mimoškolní aktivity. Jo a chlap by nás uživil, těch 20 % navíc už by mě finančně nevytrhlo, přitom s těma 80 % jsem toho hodně stihla a měla pocit, že něco dělám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 16:12

Tak já nečekaně musela kvůli financím na půl úvazku ve 2,5 věku dítěte, skoro celý plat spolkla soukromá školka, ale měla jsem stále rodicak. Od 3,5 mám úvazek 0,75 a od 4,5 teď půjdu na plný. Jsem s ním půl roku sama, takze kvůli financím. Jinak mi zkrácený vyhovoval.

Heivka
Závislačka 4245 příspěvků 10.07.19 16:14

Můžu se zeptat co děláte za práci na těch zkrácených úvazcích? Dcerka teď měla rok a chtěla bych si dodělat nějaké kurzy (mám BC v IT ale bohužel když jsem končila tak byla krize a jsem léta mimo obor) tak přemýšlím co, aby tam byl zkrácený úvazek možný. Protože když vidím jak se honí moje sestra s jedním dítětem, tak se obávám že se dvěmi dětmi a psy by to byl opravdu hodně náročný kolotoč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 16:15

Dělám na 20h/měsíčně od 6m dítěte. Po RD chci práci už jen na ZL a práci z domu a pidi úvazek k tomu.

janickaIII
Závislačka 4452 příspěvků 10.07.19 16:18

@Heivka na zkrácený úvazek můžeš dělat cokoliv, zvlášť pokud jsi v it dobrá. Jen mám že svého okolí zkušenost, že mile rádi dají zkrácený úvazek, ale objem práce nechají jako na plném.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 16:30

A neměli kolegové problém s Vašima zkrácenýma uvazkama? Že dělají práci za Vás atd?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 16:37

Moje sestřenice dostala nabídku zkráceného uvazku.. Od září bude chodit dva dny na 8 hodin, a pak jenom práce z domova- st, pak má volno…
Pracuje v nějakém oddělení žitovního prostředí v kanceláři, udělá si svoje a má klid..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 16:38

Já nechci naštvat maminky, děti nemám, ale chápu, že to musí byt náročné o někoho 24hodin denně pečovat. Já pracuji na plný úvazek a z toho 2kolegyně na zkrácený. A teď ma přijít třetí po RD také na zkrácený. Takže dvanácti hodinové směny i 8 hodinové případnou na mě a už jsem unavená. Těm dvou jdou děti do 1 a do 2 třídy ale na plný úvazek se nechystaji. Jejich muži nepracují do večera, ale do 15hod. tak netušim proč se nemohou postarat i oni. Prosím neukamenujte mě ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama