Jak dlouho jste pracovaly v těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1340
22.1.22 20:54

Jak dlouho jste pracovaly v těhotenství?

Otázka zní jasně. Jak dlouho jste pracovaly. Popř. Co jste dělaly. Já si všímá že se množí případy kdy jsou ženské na nemocenské bez zjevného důvodu a ještě jsou rády což já tedy moc nechápu. Jsem ve 24. Týdnu, dělám sestru u lůžka. Praci mam upravenou dle zákona. Nikdo s tím neměl problém, ale okolí se někdy dost diví že ještě pracuju a ze nejdu domu na což odpovím že jsem ráda že jsem zdravá a nemusím nic měnit. Takže jak u vás? Pokud to takhle půjde dál budu pokračovat do mateřské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.1.22 20:57
@Švédka87 píše:
Otázka zní jasně. Jak dlouho jste pracovaly. Popř. Co jste dělaly. Já si všímá že se množí případy kdy jsou ženské na nemocenské bez zjevného důvodu a ještě jsou rády což já tedy moc nechápu. Jsem ve 24. Týdnu, dělám sestru u lůžka. Praci mam upravenou dle zákona. Nikdo s tím neměl problém, ale okolí se někdy dost diví že ještě pracuju a ze nejdu domu na což odpovím že jsem ráda že jsem zdravá a nemusím nic měnit. Takže jak u vás? Pokud to takhle půjde dál budu pokračovat do mateřské.

Na materskou se chystam ve 34tt. Ale mam kancelarskou praci.

• Citovat
  • Nahlásit
33980
22.1.22 20:59

Normálně ve 34tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1817
22.1.22 21:00

Do odchodu na mateřskou, tzn. 6 týdnů před termínem. Reálně 5 týdnů před porodem. Pracuju rukama, převážně v sedě. Nic těžkého nezvedam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
22.1.22 21:02

Tak ono ne každý zaměstnavatel vám chce vyjít vstříc, i když ho slušně požádate dopisem atd. Hned začne mluvit o tom, vezmete si neschopenku, abych s vámi neměl moc práce a nedej bože vám platil 100% mzdu za to, když jste doma. Požaduje jen to, co je výhodné pro něj a né i pro vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
22.1.22 21:05

Jsem učitelka na 1. stupni. Na mateřskou jsem šla 5 týdnů před porodem. Zástup za mě onemocněl a neměl kdo učit, tak jsem si dala ještě týden navíc. Jako sama za sebe můžu říct, že ty poslední 3 týdny už jsem neodváděla takovou práci jako dřív. Prostě už na mě dolehla únava, lehce se mi zvedl tlak a měla jsem návaly horka. No děti byly zlaté a když byl nějaký problém, chodily za mnou ke stolu. Poslední týden jsem už v práci prakticky proseděla na židli.
Gynekoložka mi nabízela neschopenku hned při zjištěni těhotenství :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 21:07

Malovala jsem si to jako ty, že bych chtěla být v práci co nejdéle.. V překladu to znamená, že vždy jak otěhotním a těhotenské hormony začnou pracovat, je mi taaaaaaaak špatně, že jsem ráda, že dojdu na záchod a nezvracím po cestě.. Můj muž se vždy musí postarat o všechno a já sotva kolikrát odvedu děti do zařízení..

Pak záleží, zda je těhotná opravdu dom bezdůvodně, což jsem moc nezažila, nebo má zjevné problémy / klidně předchozí problémy.. Třeba měla v předchozím těhotenství krvácení, o dítě přišla, tak chce těhotenství podpořit a zůstat doma v klidu.. dělat kancelářskou práci, tak asi vydržím pracovat a sem tam odběhnout na záchod.. Ale neumím si to představit v obchodním řetězci, kde dělám.. Chození na lahvárku, zvedání těžkých věcí, rouška Xhodin denně… mnoho chrchlajících zákazníků.. ne.. Pokud se poštěstí a budu opět těhotná (o což se pokoušíme, neboť jsme o dítě v minulém roce přišli, tak budu opěět radši zvracet v klidu doma, než se v práci dřít i v tomto stavu a nikdo to neocení ;)

• Citovat
  • Nahlásit
14744
22.1.22 21:10

6 týdnů před porodem, kancelarska krysa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28709
22.1.22 21:11

U prvního sem šla asi v 9tt, kvůli silným nevolnostem, dělala jsem v obchodě s jídlem, to se nedalo a u druhého sem šla ve 13tt, to jsem dělala pečovatelku a skončila sem v nemocnici s krvácením a musela do konce těhotenství jen ležet. Kdyby to šlo, dělala bych co nejdýl no :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1340
22.1.22 21:12

@elan tak naštěstí já nemusela psát ani dopis. Stačila ústní dohoda. To je pak těžké s takovými zaměstnavateli asi no. Jako co na to říct pokud posílají na neschopenku? Proč bych chodila já nejsem nemocná. A neoprávněně vystavení pracovní neschopnosti je trestný čin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1340
22.1.22 21:14

@Kriss Tina To je mi líto a věřím že bys to dala do konce kdyby šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
22.1.22 21:17

Měla jsem v plánu chodit do práce až do mateřské (dělám v kanclu - pokud nechci tak nic fyzicky náročného), ikdyž těhotenství bylo od začátku rizikové. Když jsem to v práci oznámila, zařídili mi homeoffice (kvůli covidu). Nebylo to ono, ten kontakt s lidmi mi chyběl :( a pak jsem měla nařízeno ležet s nohama nahoře, tak jsem skončila asi o měsíc dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12212
22.1.22 21:17

Do 5.tt týdne, pak mě nechal zaměstnavatel doma do porodu za plný plat. Jenže v Německu, kde žiju, patří povolání ošetřovatelky nebo sestry u lůžka mezi rizikové a nesmí tě nechat dělat. A popravdě, byla jsem za to ráda. Kdyby spousta zaměstnavatelů v ČR neobcházela zákon a neposílala budoucí matky na neschopenku, tak by jich tolik nebylo. Jenže jim se nechce je až do porodu jen tak platit, že ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57675
22.1.22 21:20

Před prvním porodem jsem odcházela pár dní před porodem. Zacvičovala jsem holku za sebe. Aby vedla pohovory a vše. Dělala jsem sekretářskou práci na živnost. Byla jsem mladá a cítila se dobře. Moje práce nebyla nijak fyzicky náročná, takže jsem zůstala dlouho. Nebyla náročná, jak je ta tvá. U dalších dvou těhotenství (brzo po prvním) jsem byla doma na RD. Pokud se nějak necítíš, tak můžeš na nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26108
22.1.22 21:20

@Švédka87 u prvního hned neschopenka - nikdo nevěděl, jak moje těhotenství bude probíhat, mám vadu na děloze + jsem pracovala v psych. léčebně. U druhého jsem skončila 2 měsíce před porodem, ale dělala jsem administrativní pracovnici, takže v klidu, teple, v sedě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat