Jak dlouho jste se vyrovnávaly s rozvodem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 21:03
Jak dlouho jste se vyrovnávaly s rozvodem?

Jak dlouho jste se vyrovnávaly s rozvodem? Za jak dlouho jste měly nového partnera?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

želvička28
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 29.01.17 21:19

Mně tedy přijde zvláštní řešit hned jiného partnera… Mám spoustu jiných starostí s rozvodem - nejvíce mě zajímá, jak to zvládne dcera…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 21:23

@želvička28

Zakl.
Právě nyní vůbec neřeším nového partnera, jsem z toho naprosto hotová, spíš mně zajímalo, jak dlouho to trvá, než se z toho člověk „otřese“ a může někdy začít znova.

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 29.01.17 21:24

Někdy mám pocit, že se můj chlap vyrovná s rozvodem doteď. (S exmanželkou se rozvedli před 7 lety) :D Je to hrozně individuální…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 21:26

@Ivetlu

Hmm, tak snad to nebude trvat tak dlouho, ale hodně to bolí.

Lambisko
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 29.01.17 21:39

Rozvod jsme meli teprve v rijnu, ale nebydlime spolu uz od dubna. Nejvic mne trapilo to, jak to veme dcera. A kdybych ho kvuli ni nemusela vidat, bylo by to lepsi. Jen obcas mam „depku“ a chvili brecim, ale pak si reknu, ze takovej vul mi za to nestoji a je to. :) ac to bude vypadat blbe, noveho partnera uz mam. Ale neni to tak, ze bych ho vylozene hledala. A dost dlouho jsem premyslela, jestli jsem udelala dobre, ze jsem sla relativne tak brzy do jineho vztahu, ale zase z druhe strany proc ne. Prece nebudu cekat, az mi ho nejaka klofne pred nosem :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 21:42

@Lambisko

My naštěstí děti nemáme. To je super, že jsi šťastná. :srdce: Já bych si právě teď vůbec neuměla představit, že budu mít nového.
Jak dlouho jste spolu byli?

Lambisko
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 29.01.17 21:51

Deset let, z toho 2 manzele. Odchazely jsme pred dcery druhyma narozeninama. Holt jsme byly koule u nohy a on si nemoh uzivat :) ono to vsechno casem prijde, jen to nechce tlacit na pilu. Vlastne uplne vsechno chce cas. Kdyz nemate deti, tak je to mnohem jednodussi. Jsem vlastne se svym dlouholetym kamaradem, takze jsme otukavani mohli vynechat. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 21:58

@Lambisko

Máš pravdu, asi chce vše čas, když je člověk s někým tolik let.
Jednodušší to asi je.
Tak to je super, že to takhle klaplo. :-)

Lambisko
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 29.01.17 22:08

Fakt to chce cas… zezacatku to bylo fakt perne, narocne, do toho to nechapala dcerka. Ale tak po ctvrt roce se to vsechno zklidnilo a zacaly jsme obe dve normalne fungovat. Hlavne delej to, co mas rada a neohlizej se na ostatni.

wewa1
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 29.01.17 23:12

Mně to trvalo dost dlouho… To, že ode mne odešel, mi zas tak moc nevadilo. Pro mě bylo horší to, že podal žádost o rozvod. Najednou, bez varování. Nechtěl o tom se mnou mluvit, vše svaloval na mě. Chvíli jsem se ho pokoušela přemluvit, aby ji stáhl, už kvůli dětem. Pak mi došlo, že se ponižuju. Po získání rozsudku jsem byla ráda, že je vše za námi. Mně však pak vadilo to, že jsem rozvedená. Měla jsem pocit, že to na mně všichni poznají. Styděla jsem se za to. Měla jsem pocit, že jsem jako matka selhala, že jsem neudržela rodinu apod. Tenhle pocit nastoupil až po rozvodu, v době, kdy jsem měla být relativně v klidu, měla jsem kde bydlet, vše vyřeno… Trvalo to minimálně další rok, než jsem byla schopná nejlepším kamarádkám říct, že jsem rozvedená. Další než jsem to přestala řešit. Chce to zkrátka čas.

Ester13
Kelišová 5817 příspěvků 29.01.17 23:18

Vzhledem k tomu, že to bylo jednostranné, z jeho strany, tak ještě ne. Je to půlrok.

Amity
Kecalka 160 příspěvků 30.01.17 09:19

Víš ono to je asi individuální. Z pohledu rad od psychologů by si měl člověk dát pauzu mezi vztahy cca 2 roky. Obzvláště pokud to byl dlouhodobější vztah. A něco na tom bude. Pokud máš děti, tak určitě. I děti se musí se vším vyrovnat, sžít se s novou situací. Čím víc změn jim v tomto období budeš dělat, tak tím hůř to budou zpracovávat. A pozor na jednu věc. Děti své emoce mnohdy nedávají otevřeně najevo a nesou si to v sobě. Ale jsou příznaky, kdy poznáš že není vše OK (kousání nehtů, větší zlobivost, agresivita, nesoustředěnost atd.).Z pohledu dospělého jsou cca ty dva roky obdobím, kdy se naučí také žít sám, vyrovná se s minulostí, nabere energii, začne mít rád sám sebe a hlavně si ujasní co od dalšího života chce a i jakého partnera si do života představuje. Mnoho žen bere hned prvního, kdo projeví nějaký zájem a to z důvodu, že neumí žít samy a mají hrůzu z toho, že to nějaký čas bez partnera nezvládnou. I chlapi se radši seznamují s vyrovnanou ženou s vyřešenou minulostí než s nějakou „troskou“,která to dává až příliš na jevo. Mnoho takových uspěchaných vztahů je nazváno „Z bláta do louže“ a velice často je další špatnou kapitolou v životě. I tady na eMiminu je takových příběhů dost.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 09:22

Až po osmi letech jsem za rozvodem udělala definitivní tečku. Jsem zatím sama.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 20:28

@Amity Díky, děti naštěstí nemáme, ale na druhou stranu bych děti ještě chtěla.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >