Jak dlouho jste vydrželi nejdéle nespat?

Anonymní
9.1.20 17:20

Jak dlouho jste vydrželi nejdéle nespat?

Ahoj, dlouho trpím nespavostí - nemůžu usnout dříve než po 2 hodinách, co jdu spát. Od nového roku se to ale hodně zhoršilo a to tak, že nespím vůbec. Nebo nevím, jestli jsem spala. A když spím, tak hodinu, víc ne.
Nevím, čím to je. Jsem hrozně unavená, ale stejně když si jdu lehnout, tak začnu přemýšlet a nejde to zastavit. A není to jenom ze stresu. Říkám si, jak dlouho asi můžu vydržet nespat, než třeba zkolabuju? Stalo se vám to někomu? Mám z toho hrozný strach.
Taky posledních několik dní moc nejím, ale jak jsem říkala, nejsem v nějakém velkém stresu.
Jak dlouho jste vydrželi nespat nejdéle?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16047
9.1.20 17:24

Mazej k lékaři.

Pro začátek klidně jen pro trittico (lepší), přinejhorším pro stilnox.

A posléze se vydej na kolečko vyšetření, kam tě pošle, i když nejpravděpodobnější je, že nejvíc ti pomůže psychoterapie. Ale čím déle budeš mozek ničit deprivací, tím pravděpodobněji se regulérně zhroutíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152
9.1.20 17:24

Jsem na tom podobně. Unavená jak nikdy, ale trvá mi hodinu než usnu, pořád jen přemýšlím. Nejdéle jsem to vydržela asi ve 20 letech cca 60 hodin, ale to už jsem usínala snad všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
9.1.20 17:40

Mela jsem stejny problem, sla jsem k lekari. Rikal, ze jestli se to nezlepsi, posle me do spankove laboratore, aby zjistili co se deje. Doporucil mi i neco slabeho na spani, protoze cim vic jsem chtela spat, tim vic jsem se “snazila”, myslela na to, stresovala se tim, busilo mi srdce… a samozrejme ne a ne spat. No nejak se mi podarilo zase “zacit spat”, ale bylo to blbe obdobi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
9.1.20 17:43

Urcite lekar a nez k nemu dorazis, bily sum si zkousela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2930
9.1.20 17:47

Mě pomohlo začít dodržovat určitá pravidla. Vstávat a chodit spát ve stejnou dobu, i o volnu. Přes den hojně fyzické aktivity a jen lehká strava. Chodím spát úderem desáté, takže od osmi už žádná tv, žádný mobil, maximálně knížka, ale hodně si pouštím hudbu. Před spaním mám určité rituály - vyvětrat ložnici, sprcha, zuby, wc a vypít skleničku vody. V deset v posteli, vypnout hlavu a spát. Ono to nešlo hned, trvalo to než si mozek i tělo zvyklo, ale stojí to za to. Hlavně jsem mohla vysadit prášky (trittico).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
9.1.20 18:13

Nejdele jsem vydrzela 2 dny a 2 noci a kousek, kdyz mi hned po cisari dali syna a celou noc proplakal a pres den jsem nespala kvuli lekove alergii a hluku. Myslela jsem, ze se jdu zastrelit. Na vasem miste jdu k lékaři a chtelo by to nejake leky na spaní a najit příčinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17772
9.1.20 18:16

Zkousela si magnezium, ja se bez nej nevyspim. Usnu v pohode, ale vzbudim se v noci a uz nezaberu. A zkus i kozlik, ten ja vubec nemuzu, to je uz moc, vezmu si presne davkovani a spim celou noc a cely den… :mrgreen: Oboji bych rekla, ze funguji v tom, ze sklidnis mozek, ktery pod lehcim stresem je proste prilis aktivovany, nejde mu prepnout na relax. Pokud je to neco jineho, asi bude treba ten doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17772
9.1.20 18:17

Jo a jednou jsem nespala dve noci. Ale to bylo kvuli praci. Mela jsem u prace strach mrknout, abych behem te sekundy neusnula. Strasny. Dnes bych se jim na to…neco, spanek je dulezitejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
9.1.20 18:35

Lékař…a nutně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8609
9.1.20 18:39

Nespavostí bohužel trpím roky - respektice netrpím nespavostí, jen přirozeně usínám až kolem druhé až čtvrté ranní. Blbý, když musím vstávat kolem šesté.
Jednou jsem nespala dvě noci - nebyli jsme tehdy tak úplně opatrní (a čtvrté díte nebylo úplně žádoucí), nemohla jsem vyloučit těhotenství a neodvážila jsem si vzít prášek. Samozřejmě jsem k tomu chodila do práce - ten třetí den jsem už vypadala jako mrtvola. Bylo to šílený…

Tehdy jsem zjistila, že absolutní nevyspalost ve mě vyvolává absolutní upřímnost - což není u učitele příliš žádoucí jev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8609
9.1.20 18:42
@KahlanAmnel píše:
Lékař…a nutně.

Lékař moc nepomůže. Doporučí meditační techniky, poradí bylinky, napíše prášky. Jinak nic moc.

Pomáhají rituály, rutina - no a ty léky. Já se třeba neučtu ke spaní, spíš jsem schopná číst celou noc. Nějakou dobu jsem poslouchala audioknihy - ale pozor, ne nové, jen ty známé, kde jsem mohla povolit pozornost. No a teď si na mobilu pouštím naučné dokumenty. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
9.1.20 18:44
@SAJ píše:
Lékař moc nepomůže. Doporučí meditační techniky, poradí bylinky, napíše prášky. Jinak nic moc.Pomáhají rituály, rutina - no a ty léky. Já se třeba neučtu ke spaní, spíš jsem schopná číst celou noc. Nějakou dobu jsem poslouchala audioknihy - ale pozor, ne nové, jen ty známé, kde jsem mohla povolit pozornost. No a teď si na mobilu pouštím naučné dokumenty. ;)

Což o to, ale myslím, že dřív, než se bude,,samoléčit,, je lepší, když už,,nespí skoro vůbec,, ať ji vidí odborník.
Než doma to,,zkoušet,,..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 20:12

@KahlanAmnel
K psychiatrovi jsem objednaná, ale jdu tam až za měsíc. Nevím, jestli to do té doby vydržím. Mám strach, že někde zkolabuju..
Nevíš, jestli se nedá něco koupit v lékárně bez předpisu?

• Citovat
  • Nahlásit
1089
9.1.20 20:21
@Anonymní píše:
@KahlanAmnel
K psychiatrovi jsem objednaná, ale jdu tam až za měsíc. Nevím, jestli to do té doby vydržím. Mám strach, že někde zkolabuju..
Nevíš, jestli se nedá něco koupit v lékárně bez předpisu?

Né k psychiatrovi..stačí k obvodnímu lékaři.
Tedy psychiatr klidně taky, ale tohle musí být u doktora co nejdříve.
Prostě se to musí řešit a to nejlépe zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat