Jak dlouho jste využívali kočárek?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
260
10.5.22 14:24

Jak dlouho jste využívali kočárek?

Ahoj. Se tu zeptam. Kdy jste se obešli bez kočárku? My ho teda nevyužíváme skoro vůbec jen co prcek začal dobře chodit. Do teď jsme ho vozili jen na výlety s delší trasou nebo když jsem šla nakoupit a byla líná se táhnout dlouho.
Klukovi je skoro 2.5 let a nemá problém ujít delší trasu, kočár už většinou neberu. A teda, jak ho dlouho nemá, takže když ho vytáhnu veze se fakt rád a nechce ani dolu. :roll: Naposledy jsme ho vzali do Zoo parku do Chomutova a právě z něj vůbec nechtěl vylézt. :roll: Kdybych ho nevzala, v klidu to uťape to vím.
O vikendu chceme jet do Zoo Usti a docela váhám. Vyspí se trochu v aute cestou tam, takze odpocinek neresim, ale nechceme ho tam nakonec tahat v ruce. I kdyz se mi to zda v pohode, ptž. že to ucourá, tak ja fakt nevim. Zase to preci neni velke jako Zoo v Praze, ne? Ale s kocarem se fakt bojim, ze se zase jenom poveze :lol: Ale nejvetsi dilema je s tim vlackem, do te masinky nam kocarek nevezmou, ze… :roll:
Zajima me, jake s touto „odvahou“ mate zkusenosti? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.5.22 14:30

No když se dívám na ceny jízdného a paliv, tak si říkám, jaké to byly krásné časy, kdy mě někdo vozil zcela zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5881
10.5.22 14:30

Jedete 2? Tak ho taťka trochu poponese na ramenou kdyžtak, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12435
10.5.22 14:34

Myslik ze je OK pouzivat tak dlpuho jak uznas za vhodne. :think:

U naa to bylo 2 roky. Pak uz usla 3 km bez problemu a kdxztak pak sla na zada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2518
10.5.22 14:37

Pokud víš, že je dítko zdatný chodec, že si v případě potřeby někde sednete, odpočinete, popřípadě ho tatí vezme na ramena, tak bych s sebou asi kočárek nebrala :-). My tedy s kočárkem jezdíme pořád, nemáme auto a když se chci rychle přesunout, naložím dítě / děti (máme i dvojkočárek) a jdu s nimi rychleji, než kdyby ťapaly samy. Kočár má pro mne i výhodu úložného prostoru, kam mohu odložit nákup, kabelku, batůžek…, aniž bych to tahala v ruce nebo na zádech. Na dovolenou letos ještě kočárek brát budeme, jednak kvůli úložnému prostoru, a pak i proto, že kdyby si děti potřebovaly odpočinout, tak si na chvíli sednou a povezou si. Na kratší vycházky ale už většinou nebereme, jen ať pěkně chodí, kolikrát dítě chodí vedle kočárku a já ho musím krosit terénem úplně zbytečně :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
10.5.22 14:37

My měli sporťák do tří let, nechala jsem na léto, právě na zoo, delší výlety… a pak v září dcera do školky a kočárek už se prodal. Je pravda že od těch dvou byl už používán malo, ale na celodenní výlety na to léto byl fajn. I třeba u vody se vyspala v kočárku, na dece by mi neusla, jen tak ze by lehla…v kočárku jsem povozila a spala. I nákupy jsem s kočárkem dělala, takové ty menší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
10.5.22 14:38

První syn byl bez kočárku před druhými narozeninami, mladší od roku a půl. V té době totiž napadly ty hromady sněhu a s kočárem se nedalo jezdit, takže jsem kluky vozila na bobech a od té doby už jsme kočár nevytáhli :D A když měli kluci necelé dva a čtyři roky, zvládli sami ujít 6,5 km trasu s přestávkami na hřiště a muzeum :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
10.5.22 14:41

Kocarek jámě měli klidně do 3 let, na dovolené někdy i později.
Současnému batoleti je 2 a půl a na výlety kočárek bereme. Pro mě je to lepší než když ji nosime za krkem. Jsem už starší kus a tak si ulevuji. Krosnu máme starou po prvním diteti a nikdy jsme ji nevyužili, přijde mi nepraktická.
Ale je to na tobě, kdyžtak ho ponesete - jestli jste dva, tak se vystridate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26656
10.5.22 14:41

S první do roku a půl, ale je pravda, že kvůli mýmu rizikovýmu těhotenství, jsme pak už nikde nejezdili. S druhou dcerkou hodně přes tři roky a byla to paráda, když v tom kočárku usnula nebo to, že byly kam dát tašky a oblečení. Dneska si na výletě kolikrát říkám, že by se mi ještě hodil…. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29340
10.5.22 14:46

U nejstaršího sem ho využívala tak do dvou a půl roku, pak už jenom příležitostně a před třetími narozeninami šel z domu úplně. Mladší jezdil denně do 2 a 3/4 a možná by jezdil i dýl, ale narodilo se nám mimco a tak šlo do kočáru to a tříletý jezdí na skejtiku u kočárku, že většinou šlape, ale když jdeme dál nebo chvátám, tak ho tam posadim a valíme. Kočárek beru jako výhodu a když nejdeme někam vyloženě do terénu kočárku nepřístupnému, tak sem za něj ráda, nemusím pak tahat děcka v náručí/ za krkem, nemusím tahat bundy, svačiny apod navěšené na sobě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
10.5.22 15:25

Kočárek jsme používali do 1.5 roku, kdy zvládl ujít na výletě 7 km. Pak jsme ho využili ještě 2× na velkých celodenních výletech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5267
10.5.22 15:33

Mne třeba nebaví a rozčiluje chodit batolecim tempem, tak jsem využívala kočárek do 3 let určitě. Na ranní cestu do školky do 5, pak jsem ho tam nechala a běžela na bus do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19899
10.5.22 15:42

Kocar jsem brala vsude, kde mi neprekazel.
Odmitam nest dite, odrazedlo a batoh na hrbu.

Tak od 3 let ho skoro nepotrebujem, ale zvazuju ho jeste vzit v lete na horskou turu, kde pulka trasy je lesacka silnice a pulka krpal.
Bojim se, ze po tom krpalu tam a zpet mi ten podvecerni navrat po ceste uz neda
Tak asi vezmu kocar, zamknu nekam ke stromu a nazpatek jako kdyz ho najdem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7738
10.5.22 16:10

Kočár jsem využila do 3let, na delší výlety se hodil. Nejen, že si dítě může třeba chvíli pospat, ale i na věci, svačina, pití, převlečení atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.5.22 17:19

My používali kočárek cca do roku a půl a právě mě to dost mrzí že se prostě málo využil :,( ale zase je fajn že mrňous ťape :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat