Jak dlouho kašel po zánětu průdušek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 23.02.11 08:33
Jak dlouho kašel po zánětu průdušek

Ahoj, zase téma kašel, ale ja už fakt nevim. Maly má od pátku ATB Klacid, dnes vecer bude brát posledni dávku,ale porad kasle, ne jako prvni tri dny je podstatne zlepseni,ale kasle porad pekne a taky vysmrkava. Nevim zda jit k mudre, bo nema teploty nic, jen proste porad odkaslava. Bude to trvat , nebo je to jeste na dalsi davku atb. Ja mu dnes jeste nasadila Sinupret, at se mu to lip uvolnuje.Nebo delam neco spatne?

Reakce:

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18224 příspěvků 23.02.11 08:43

Ahoj, Darek po zánětu průdušek kašle taky vždycky ještě nějakou dobu.

Naposledy jsem dostala od doktorky takový ty tyčinky na podívání do krku a měla jsem mu je tam při každým zachrmlání strčit, páč on sice kašlal ale nevykašlával - tohle ho donutilo vykašlat hleny a do týdne byl klid :wink:

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 23.02.11 08:43

AHojky,

syn má od malička astma a na záněty průdušek trpěl celkem často.

I když je přeléčen syn atb., tak ty plíce a průdušky se „čistí“ déle, může pokašlaávat ještě i po 3 týdnech. Určitě bych zašla k dr. at ho poslechne, zda je to lepší a už jen vykašlává. Pokud nemá teploty, tak je zbytečné do něj cpát další atb.

Určitě dávej kapky nebo sirupky na odkašlávání a taky at dost pije (hlen se ředí a lépe vykašlává).

Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 23.02.11 08:45

Věrko, já mám už asi tři týdny po antib. a taky neustále kašlu nebo i zvracím hleny, pořád to cítím na průduškách. Pokud se poštěstí a budu mít čásek zítra taky k doktorce, protože mě už to nebaví. Četla jsem,že kašel trvá i měsíc. Tak nevím. :nevim:

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 23.02.11 08:48

Přesně téma pro mě :palec:
Naše Eliška má taky od pátku ATB.
Dr. říkala, že ještě nějakou dobu kašlat bude, že to nepřestane ze dne na den.

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 23.02.11 09:02

Aha, tak asi je to normalni. Diky, me to uz stve ten kasel, je to porad dokola. Doktorka ani nechtela kontrolu, on byl v ten patek nactnutej a jeste ze mu je dala ty ATB, bo vikend i tak byl drsnej.Tak jeste vyckam.Snad az prejde ryma nebo co to je, tak se kasel tez uklidni.

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 23.02.11 09:04

Akorat resim skolku, jak dlouho ho nechat jeste doma, me pred tm doktorka rikala, ze muze po dobrani do skolky :nevim: Ale me se to nezda,ale kdyz rikate ze muze kaslat i 3tydny :think:

ivik21
Generální žvanilka 20259 příspěvků 23.02.11 09:08

my jsme po zánětu průdušek dobrali atb. v pondělí a pokašlává zase nebo ještě, protože dostal neštovice :zed:

k atb. bral ještě bronchipret a žádné kapání do nosu, ale rýma a zahlenění se vyléčilo.

clovek
Extra třída :D 10017 příspěvků 23.02.11 09:14
Věrka.. píše:
Akorat resim skolku, jak dlouho ho nechat jeste doma, me pred tm doktorka rikala, ze muze po dobrani do skolky :nevim: Ale me se to nezda,ale kdyz rikate ze muze kaslat i 3tydny :think:

Nedavno o tom mluvil DR v Sama doma, pry pokud je to jen mozne, nechat jeste dite tyden az 10 dni po dobrani ATB doma, je mi naprosto jasny, ze ne vzdy je to bohuzel realny :-(

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 23.02.11 09:33
Věrka.. píše:
Akorat resim skolku, jak dlouho ho nechat jeste doma, me pred tm doktorka rikala, ze muze po dobrani do skolky :nevim: Ale me se to nezda,ale kdyz rikate ze muze kaslat i 3tydny :think:

Určitě nechej bobka ještě doma, at se jeho tělíčko srovná po nemocí. JE ted oslabený a takhle by ti hned chytil dalšího bacila a jeli byste na novo :nevim:

Jo, a nedávat při kašli žádné mléčné výrobky a mlíčko - to šíleně zahleňuje průdušky.

Naše první dětská dr. malému díky častému podávání atb. vymlátila imunitu - od 7 měs. do 2 let měl asi 11× atb. a imunitu v háji. Změnili jsme dr. a hned nás hnala na alergo, dostal léky na imunitu a i přesto jsme ve 3,5 letech skončili na plicním v nemocnici (nedefinovatelný kašel nereagující na léčbu - výsledek astma, alergie, laryngitida). Když jsem plicní dr. četla,co vše měl za nemoci a co bral z léky, nestačila zírat, jak ho ta první dr. dopovala lékama do dvou let věku.
V těch 3,5 l. jsme měli dokonce zákaz chodit do kolektivu, MŠ.

Tkže čím méně atb. tím lépe :palec:

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 23.02.11 09:38
Věrko,

a ten Singulair 5 (asi ten mini) jsme taky brali 1,5 roku - máš pravdu, je na astma.

Obsahuje blokátory, které zastavují spouštěče zánětů a alergického kašle - tj. tlumí alergeny, aby nedocházelo k dráždění průdušek, a tím pádem k následnému zánětu prudušek.

My tady museli vysadit - syn potřeboval silnější léky, ty bere dodnes. Ale u nás ted hraje roli puberta, takže čekáme, co se z toho vyvrbí. Jednou máme kontroku OK, další kontrola je KO, jak na houpačce.

Ještě nám dost pomohl domácí inhalátor - při nemoci jsme od dr. dostali recept na roztok do inhalátoru (mucosolvan, ventolin) a přídávali jsem to do vincentky. Léky tak šly přímo do průdušek a plic, účinek byl rychlejší a lepší ;-)

Držím palečky, abyste byli co nejdříve fit!!!

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 23.02.11 10:38

Náš Vojtík měl taky nedávno na zánět průdušek Klacid a přestal kašlat přesně den po dobrání.
Ale zase kašel měsíc a půl předtím, jenom pořád neměl nález ani crp na to, aby dostal antibiotika.

UM jsem mu dávala, protože by jinak byl totálně o hladu.
Ono názory na zahleňování mlíkem a banánama jsou různý, někdo říká jo, někdo říká ne, ale třeba mě to vůbec nevadí.

Do školky bych ho určitě ještě nejmíň týden nedala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >