Jak dlouho lze udržet fyzickou přitažlivost a zamilovanost?

3567
15.4.21 09:44

Jak dlouho lze udržet fyzickou přitažlivost a zamilovanost?

Jak dlouho myslíte, že to jde? Často tu někteří píší, že tak rok, dva, a pak už je to o zvyku.
Je to opravdu jen na tak krátkou dobu? Pavlík Morozov říká, že na delší dobu je to už úlet.

Příspěvek upraven 15.04.21 v 09:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
773
15.4.21 09:51

Jsem 4 roky ve vztahu. Samozřejmě už nejsem vyplesklá tak jako na začátku, ale přitažlivost je tam furt.

Těžko říct. Znám páry, který jsou spolu 20 let a mají vztah jako na začátku. Pak znám ale i vztahy, kde jsou dva spolu 2 roky a spí spolu jednou do měsíce.

Příspěvek upraven 15.04.21 v 09:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
15.4.21 09:52

Podle mě pokud na sebe narazí dva lidi, co se opravdu přitahují - ne jako že se sobě navzájem celkem líbí :D ale je tam prostě něco víc, plus se o sebe starají a vzájemně se rozvíjejí, přitažlivost tam může vydržet i desítky let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2474
15.4.21 10:00

Asi záleží jak u koho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1285
15.4.21 10:05
@Josefuna píše:
Jak dlouho myslíte, že to jde? Často tu někteří píší, že tak rok, dva, a pak už je to o zvyku.
Je to opravdu jen na tak krátkou dobu? Pavlík Morozov říká, že na delší dobu je to už úlet.Příspěvek upraven 15.04.21 v 09:55

A kvůli tomu, co řiká jeden misogyn, zakládáš diskuzi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
15.4.21 10:06

My jsme spolu s partnerem v březnu oslavili 6 let. A mohu Vám povědět, že je to mezi námi lepší a lepší. Spíše začátky byly horší, jak se člověk poznával a zjišťoval nějaký nedostatky. Teď jsme sehrana dvojka. Milujeme se a zároveň se oba stále přitahujeme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3567
15.4.21 10:08
@OpportunityNox píše:
A kvůli tomu, co řiká jeden misogyn, zakládáš diskuzi :roll:

Ale ne, jen se dnes nějak při práci nudím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 10:09

My jsme spolu s manželem 7 let a troufám si říct, že pořád jsem do něj stejně bláznivě zamilovaná, jako na začátku vztahu :lol: Až si občas přijdu mimo, když se mi chce až brečet, jak se mi po něm stýská. Naši rodiče (jak moji, tak manžela) nám říkají siamská dvojčata, protože se furt všude vodíme za ruce, i po bytě a jsme furt spolu. :mrgreen: A to jsme měli hodně krušné a náročné, stresující začátky. Dvě děti přišly hned na úplném začátku vztahu, my oba studenti, takže málo peněz, minimum času na sebe, plácali jsme se po nájmech…možná to nás tak stmelilo, nevím :think: Nemohli jsme si dovolit se hádat. Teď už jsme dávno někde jinde, zajištění, ve svém, šťastní. V mých 27 máme dva předškoláky. :) Čekáme třetí dítko :palec: Nemůžu být šťastnější. :srdce: Jak to bude dál to samozřejmě nevím, ale vzhledem k tomu, co máme za sebou si troufám říct, že to spolu zvládneme až do konce. Já si nepřeju nic jiného. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
6613
15.4.21 10:14
@Josefuna píše:
Je to opravdu jen na tak krátkou dobu? Pavlík Morozov říká, že na delší dobu je to už úlet.Příspěvek upraven 15.04.21 v 09:55

Na to jsou dokonce vědecké studie, teda myslím studie na účinek „hormonů lásky“ (oxytocin, vasopresin…). Podle nich jsou to opravdu ty dva roky max. Pak už ty lidi musí držet něco jiného a má to být údajně společné dítě.
Je to prý proto, že příroda nechce, aby dva jedinci spolu zůstávali, pokud nejsou schopni reprodukce, neboť to je plýtvání zdroji, energie a času. To, že žena není schopna do cca roku počít, značí, že je tam nějaký problém (u ní, u něj, u obou, ve vzájemné kompatibilitě), a z hlediska předání DNA jakožto hlavního cíle naší existence je pak strategičtější vyměnit partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3567
15.4.21 10:15
@Anonymní píše:
My jsme spolu s manželem 7 let a troufám si říct, že pořád jsem do něj stejně bláznivě zamilovaná, jako na začátku vztahu :lol: Až si občas přijdu mimo, když se mi chce až brečet, jak se mi po něm stýská. Naši rodiče (jak moji, tak manžela) nám říkají siamská dvojčata, protože se furt všude vodíme za ruce, i po bytě a jsme furt spolu. :mrgreen: A to jsme měli hodně krušné a náročné, stresující začátky. Dvě děti přišly hned na úplném začátku vztahu, my oba studenti, takže málo peněz, minimum času na sebe, plácali jsme se po nájmech…možná to nás tak stmelilo, nevím :think: Nemohli jsme si dovolit se hádat. Teď už jsme dávno někde jinde, zajištění, ve svém, šťastní. V mých 27 máme dva předškoláky. :) Čekáme třetí dítko :palec: Nemůžu být šťastnější. :srdce: Jak to bude dál to samozřejmě nevím, ale vzhledem k tomu, co máme za sebou si troufám říct, že to spolu zvládneme až do konce. Já si nepřeju nic jiného. :mavam:

To je hezké. To jste na ty děti šli na dnešní nějak rychle, když už ve 27 máte dva předškoláky. To řada žen teprve začíná s prvním, často ani to ne, spíš později.

Příspěvek upraven 15.04.21 v 10:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
15.4.21 10:15

Já věřím, že v některých případech celý život. Mužovi prarodiče jsou spolu přes šedesát let a ta láska mezi nima, to je něco tak nádhernýho. Je jim oběma k devadesáti, babička už má problémy se zrakem, děda se o ní více méně stará, ale jak krásně, říká ji, že je do ní zamilovaný, tak jako když se viděli poprve. denne jí ujistěte o tom jak je krásná. :srdce: Jinak znám pár, kdy spolu byli přes padesát let, neskutečně se zamilovali, jeden den umřel pán a druhý den na to umřela i jeho žena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
15.4.21 10:18

Přitažlivost může vydržet věčnost, zamilovanost fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
15.4.21 10:20

Jinak kdybych měla odpovědět, jak to fungovalo u mě, tak v mých dlouhodobějších vztazích (jeden 5 let, druhý 14 let) přitažlivost nebyla problém. Jak už tu někdo psal, ani já jsem nebyla celou dobu z partnera tak vyplesklá :-), jako na začátku, ale oba byli nejen objektivně fyzicky atraktivní a hlavně a především se líbili stále i mně. To, že to pak přestalo klapat kvůli neshodám, byla věc jiná, přeci jen sex je v hlavě :-(. Když ale od tohoto odhlédnu, musím připustit, že kdyby se stalo, že by výrazně „zeškaredli“, problém by to mohl být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
15.4.21 10:24

@Fany97 U nás to samé. Taky mi příjde, že je to u nás čím dál tím lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
15.4.21 10:24

Já jsem s mužem 15let a myslím, že je to ve vlnách. Dva roky zamilovanost (poblazněni, které je opravdu dáno hormony a myslíte na toho člověka pořád), pak láska a různá intenzita te lásky. Manžel mě pořád přitahuje, je „udržovaný“ :mrgreen:, líbí se mi víc než na začátku, sex aktivně vyhledávám (on taky), takže přitažlivost fyzická tam pořád je. Ale oběma se nám za těch 15 let stalo, že nas poblaznil někdo jiný (=někdo jiný se nám líbil, přitahoval, naskočily hormony) a ten někdo jiný zas za nějaký čas „vyšuměl“. Nevěrni jsme si nebyli (já teda ne), ale prostě ty hormony jsou hormony :mrgreen: a úplně to vůli člověk asi neovlivní (neovlinim přitažlivost, jen to, co s ní pak udělám - zda tomu půjdu naproti nebo si to odziju jen v hlavě a počkám až to odezní).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat