Jak dlouho lze utajit alkoholismus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 16:53
Jak dlouho lze utajit alkoholismus?

Ahoj holky…ani nevím, jak začít. :,( Před pár dny jsem se dozvěděla, že jedna kolegyně pije. Pije i v práci, denně jezdí do práce autem. Je to šok. Má něco málo nad čtyřicet, vdaná, dvě šikovné děti…Nevím proč. Přemýšlím, jak dlouho se to ještě může neprovalit, když už o tom ví i lidé mimo její kancelář.
Dá se nějak pomoct? Nebo raději mlčet a nevrtat se v tom? Nejsem z těch, co by běžely za vedením někoho udávat.
Prosím o Vaše rady, zkušenosti, názory. Jsem z toho velmi otřesena. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26292 příspěvků 16.05.19 16:55

Jestli je to tvoje dobrá kolegyně, tak bych jí řekla, že to všichni ví a nabídla pomoc třeba v poskytnutí kontaktů na odborníky.

divine woman
Extra třída :D 11492 příspěvků 16.05.19 17:06

@jenny.fields Souhlasím, dobré kolegyni bych to řekla. Jinak bych se do toho nepletla.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23274 příspěvků 16.05.19 17:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky…ani nevím, jak začít. :,( Před pár dny jsem se dozvěděla, že jedna kolegyně pije. Pije i v práci, denně jezdí do práce autem. Je to šok. Má něco málo nad čtyřicet, vdaná, dvě šikovné děti…Nevím proč. Přemýšlím, jak dlouho se to ještě může neprovalit, když už o tom ví i lidé mimo její kancelář.
Dá se nějak pomoct? Nebo raději mlčet a nevrtat se v tom? Nejsem z těch, co by běžely za vedením někoho udávat.
Prosím o Vaše rady, zkušenosti, názory. Jsem z toho velmi otřesena. :,(

Dá se to tajit dlouho…proč? Protože děti odrůstaj, přechod přichází, doma to nemusí klapat, má nějaké problémy. Nejdřív mohla pít jen tak pro zábavu, teď už prostě musí. Můžeš jí zkusit nabídnout pomoc, ale pravděpodobně ti řekne, že nepije, že problém nemá. Můžeš jí upozornit, že řízení pod vlivem je trestný, můžeš jí udat. Pravděpodobně nic z toho její alkoholismus nevyřeší…dokud ona sama problém neuvidí a nebude chtít řešit, tak nepřestane.

EvulinkaH
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 16.05.19 17:35

Tak pokud už se to tak ví, tak už se to provalilo, ne? :think: největší problém bych viděla v tom, že v opilosti jezdí autem, to by mohl průšvih jako hrom-nemusí hned někoho zabít, ale i drobná nehoda ji může zruinovat, protože pak jí to nechají komplet zaplatit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 17:50
@EvulinkaH píše:
Tak pokud už se to tak ví, tak už se to provalilo, ne? :think: největší problém bych viděla v tom, že v opilosti jezdí autem, to by mohl průšvih jako hrom-nemusí hned někoho zabít, ale i drobná nehoda ji může zruinovat, protože pak jí to nechají komplet zaplatit.

Vedení o tom určitě neví, jinak by to muselo řešit :zed: jsme totiž učitelky :oops: o to je to horší a když se to provalí jinudy, odnese to celá škola. Pomluvami, zhoršením pověsti…víte, jak lidi pomlouvají a co vše si dovedou přimyslet :pocitac:

EvulinkaH
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 16.05.19 17:59

No, to že se to neřeší, neznamená, že to vedení neví. Třeba to nechce vědět/vidět-znám takové případy z nedaleké školy-uklízečka chlastala několik let, v poslední letech nebyla schopna ani vyjít schody, vychovatelka chodila pravidelně dost pod vlivem (několikrát týdně)-několikrát usnula v kině i na zahradě, mladý učitel chodil po tahu vcelku taky pravidelně (2-3× týdně)-táhlo z něho na několik metrů. Neřešilo se to, přestože většina zaměstnanců to věděla, děcka se tomu smála, po dědině se to šeptalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 18:15

My jsme měli učitele, ten si přihnul i na hodině, vždycky se klepal, pak se napil z flašky něčeho hnědýho, dělal, že je to mošt, ale byl to rum a pak už se neklepal, ale táhlo to z něj :D. Ale to, že by to byla ostuda pro celou školu si nemyslím. Jsem z docela malýho města a už mockrát se stalo, že na některé ze škol měla učitelka nějakej vrtoch, ale nikdy to neodnášela škola jako celek. A jinak souhlasím s tím, že vedení to možná ví, ale obvinit někoho z alkoholismu je pro zaměstnavatele dost složitý a vyžaduje to docela pevný důkazy a dostatek, takže je možný, že po ní jdou, aniž by o tom někdo věděl.

Netopirek
Echt Kelišová 9232 příspěvků 16.05.19 18:22
@Anonymní píše:
Vedení o tom určitě neví, jinak by to muselo řešit :zed: jsme totiž učitelky :oops: o to je to horší a když se to provalí jinudy, odnese to celá škola. Pomluvami, zhoršením pověsti…víte, jak lidi pomlouvají a co vše si dovedou přimyslet :pocitac:

Když vidím dnešní děti. Tak už jen povolání učitelka by mi k alkoholismu stačilo :mrgreen:
Pokud máte dobré vztahy tak jí řekni co se o ní říká. Pomoc se jí nedá pokud ona sama nebude chtít.
Vedení to může vědět, ale pokud nemá důkaz, nemůže toho moc :nevim:

Veveří
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 16.05.19 18:58
@Anonymní píše:
Vedení o tom určitě neví, jinak by to muselo řešit :zed: jsme totiž učitelky :oops: o to je to horší a když se to provalí jinudy, odnese to celá škola. Pomluvami, zhoršením pověsti…víte, jak lidi pomlouvají a co vše si dovedou přimyslet :pocitac:

Tak to jsou průšvihy rovnou dva - řídí opilá, učí opilá a přitom při obojím má velkou odpovědnost. Je to do prvního průs… Pokud jsi její dobrá známá, tak jí to řekni nebo společně s někým jí to řekněte. Potřebuje se probrat, zjistit, že je to veřejné tajemství a třeba ji to nakopne k léčbě.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 16.05.19 19:00
@Netopirek píše:
Když vidím dnešní děti. Tak už jen povolání učitelka by mi k alkoholismu stačilo :mrgreen:
Pokud máte dobré vztahy tak jí řekni co se o ní říká. Pomoc se jí nedá pokud ona sama nebude chtít.
Vedení to může vědět, ale pokud nemá důkaz, nemůže toho moc :nevim:

Zaměstnavatel má možnost u zaměstnanců provést dechovou zkoušku. V některých případech myslím i povinnost, když je podezření, že je pod vlivem.

brisco
Závislačka 3440 příspěvků 16.05.19 19:09
@Veveří píše:
Zaměstnavatel má možnost u zaměstnanců provést dechovou zkoušku. V některých případech myslím i povinnost, když je podezření, že je pod vlivem.

Jj, jednou jsem to v práci zažila. Přišli, dali dýchnout, měli svědky. Pak předložili výpověď dohodou, rovnou ji musela podepsat, pokud chtěla skončit bez záznamu. Nic těžkého.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 19:17

Pití není u kantorů nic neobvyklého. Zažila jsem to v pozici žáka i učitele. Na ZŠ pil jeden učitel a na gymplu dokonce více jedinců. Jeden pan profesor nám při hodině usínal. Třídní učitel jednoho z mých dětí o polední pauze chodil pravidelně na pivo. Dříve se ve školách pilo normálně, když někdo slavil, nosil láhev a tu skleničku si dal každý. Jedna kolegyně v době manželské krize pila i v době vyučování. Já taky nejsem svatá a párkrát v životě jsem učila s pořádnou kocovinou. A upřímně si myslím, že když to není každý den, vedení ty oči zavře. Že by nevěděli, je nesmysl.

Paola21
Závislačka 4054 příspěvků 16.05.19 19:26

Sehnat a předat kontakty na léčebnu, jinak asi nijak, bohužel nepomůžeš.

Netopirek
Echt Kelišová 9232 příspěvků 16.05.19 23:14
@Veveří píše:

Tak to jsem si myslela, že je jen ve filmu.
Ale potom je to jednoduché. Stačí dát echo, ne? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama