Jak dlouho má být kolegen v zubu po extrakci?

10565
9.1.20 11:14

Jak dlouho má být kolegen v zubu po extrakci?

Den a půl mi ten kolagen vypadl, prý to stačí. Co myslíte? Mám chtít vrátit peníze? Nebo tam dát nový? Nikde jsem to nenašla. Řekli mi, že to takto stačí, ale moc se mi to nezdá… Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16158
9.1.20 11:24

To je takové to želíčko? Mě bylo řečeno, že to vypadne za den, dva, ale pokud ne, tak se vstřebá. Pokud ti to nekrvácí nebo nehnisá, tak je to v pohodě, v opačném případě si zajdi na zubní co nejrychleji. Ale nechápu, jaké peníze máš chtít vrátit? Extrakce hradí všechny pojišťovny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7517
9.1.20 11:48

Prave. Vsechno trhani vcerne umrtveni apod. hradi pojistovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
9.1.20 12:10

Klid, nejspíš vypadl pouze přebytek. Jestli to nebolí, hojí se to, svůj úkol to splnilo. Ale že někoho napadne chtít vrátit peníze :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
9.1.20 12:19

Peníze jsou za ten kolagen.
Nevím, jak dlouho to má v ráně být, aby to splnilo účel. Jestli stačí ty dva dny, nebo třeba 14 dní po dobu celého hojení.
Pokud by to bylo nějak špatně udělané, tak by vrácení peněz bylo ok.
Nebo kdyby to tam mělo být déle, jestli mi tam mohou dát nové nebo tak.
Jsem zubařský laik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
9.1.20 12:22

@Lucie_Sx Zajímavé, já za něj neplatila :think: Kolik tě to stálo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
9.1.20 12:56
@unuděná píše:
@Lucie_Sx Zajímavé, já za něj neplatila :think: Kolik tě to stálo?

Tam se platí všechno… 800.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7517
9.1.20 13:15

Já jej měl taky zdarma. A to tam platím i za pozdrav normálně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
9.1.20 13:21

@Cenarius No přesně, já taky. A byla jsem dokonce na nějaké soukromé klinice, kam mě odeslala moje zubařka, tak jsem čekala, že se prohnu a odcházela jsem bez placení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.1.20 13:25
@Lucie_Sx píše:
Peníze jsou za ten kolagen.
Nevím, jak dlouho to má v ráně být, aby to splnilo účel. Jestli stačí ty dva dny, nebo třeba 14 dní po dobu celého hojení.
Pokud by to bylo nějak špatně udělané, tak by vrácení peněz bylo ok.
Nebo kdyby to tam mělo být déle, jestli mi tam mohou dát nové nebo tak.
Jsem zubařský laik.

Každá rána v ústech se za dva dny pokryje sliznicí a tím je jakoby zhojená, díra samozřejmě zůstává mnohem déle, proto vás lékař poučí na dva dny, pak je buď zahojeno a není co dál řešit, nebo se z nějakého důvodu rána nezhojí a je nutné další ošetření. Dávat po dvou dnech nový kolagen proto nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
9.1.20 13:28

Žádné podpůrné látky na zlepšení hojení po extrakcích pojišťovna nehradí, hradí pouze samotný výkon extrakce, proto po vás lékař může chtít doplatek, na to by měl předem upozornit a mít v ceníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
9.1.20 13:28
@Beata.xy píše:
Každá rána v ústech se za dva dny pokryje sliznicí a tím je jakoby zhojená, díra samozřejmě zůstává mnohem déle, proto vás lékař poučí na dva dny, pak je buď zahojeno a není co dál řešit, nebo se z nějakého důvodu rána nezhojí a je nutné další ošetření. Dávat po dvou dnech nový kolagen proto nemá smysl.

Ok, díky moc.
Ukázat se mám pouze v případě potíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat