Jak dlouho má utrogestan vliv na BT?

7026
5.4.17 20:25

Jak dlouho má utrogestan vliv na BT

Beru utrogestan první měsíc a už teda 3.den po vysazení čekám, když přijde ms (vysadila jsem v neděli večer 2.4.).
Jelikož nemám zkušenosti z předchozího braní, když utrogestan mimo těhotenství beru poprvé, tak otázka zní: jak dlouho od poslední pilulky utrogestan ovlivňuje bazální teplotu?
Teplota se mi stále drží 37.2 - 37.1, uvidím co bude ráno. Test samozřejmě negativní naposledy včera 13dpo a testovat zítra rozhodně nehodlám.
Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49493
5.4.17 20:47

No, mne by prislo z logiky veci, ze BT je zvysena progesteronem, Utrogestan je progesteron. Jakmile hladila progesteronu klesne, dostavi se MS, tak to chodi v prirozenem cyklu, i tom s Utrogestanem, jak prestane pusobit, prijde MS. A ve chvili, kdy se snizuje hladina progesteronu, klesa i BT, mozna s drobnym zpozdenim. Takze samotna vyssi BT a absence MS po dobrani Utrogestanu muze souviset a po trech dnech neznamena vlastne nic. Kdyby byla vyssi a MS nikde jeste za par dni, test bych zopakovala, pozitri to bude 16.DPO a to uz by mel byt test velmi jednoznacny. Mne MS obvykle chodila 4. den po dobrani, ale kazda jsme jina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7026
5.4.17 21:03

@ugluk díky. no nějak jsem myslela, že přímý vliv na BT má následně ráno po večerní piluli anebo max další den a asi jsem to pochopila blbě. Ale kdo se nezeptá tak zbytečně tápe. díky za tvou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49493
5.4.17 21:12

Hele, ted jsem vysrachala svoje stare, prastare grafy s Utrogestanem. Takze u me to bylo - tri dny po dobrani se BT drzela vysoko, 4. den padla dolu a MS dorazila. Ale u kazdeho to muze byt trochu jinak, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama