jak dlouho max sledovat tv - skodlivost ocim

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tony
Nováček 6 příspěvků 29.11.08 23:54
jak dlouho max sledovat tv - skodlivost ocim

Ahojte holky, zajimalo by me, zda jste nekde necetly o dobe maximalne unosne pro 2 lete dite s ohledem na ocicka, mame sice lcd tv, ale stejne.Diky moc.

Reakce:

andela 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.08 07:44

No u nás většinou běž TV skoro celí den, ale Jára na ní skoro nekouká.Většinou se zasekne max u reklamy (jak padá fábie :lol: ) a jinak si hraje a TV nevěnuje pozornost, a na pohádku DVD vydrží koukat max půl hodinky. takže nějakou dobu kterou by měl třeba max koukat neřeším.

kristynab
Echt Kelišová 9130 příspěvků 30.11.08 08:16

Ahoj,
někdy na jaře o tom mluvili v Sama doma a tam ocar rikal, ze sledovani televize oci neposkodi, docela me to prekvapilo.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 30.11.08 08:23

Oči poškozoval starej typ tv, teď už je to v pohodě. Spíš jde o to, že dítě jen sedí a pasivně něco přijímá.

Lucajdice79
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 30.11.08 08:55

Taky jsem viděla to Sama doma tehdy a taky mě to překvapilo 8O A jinak je to u nás stejně jak u Anděly :lol: Akorát je nejoblíbenější reklama na T-mobile s pusinkama na špacíru :D

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 30.11.08 08:58

Ahoj

já taktéž slyšela že ty nové tv - 100 Hz očím neškodí - ty dřívější na frekvenci 50 HZ přeblkávaly a unovovaly oči… my máme tv z roku 2002 ale tehdy jsme právě dbali na to aby byla 100 herzová.
NO nezbývá než se utěšovat že neškodí - už jsme dva týdny zavřený doma a ještě minimálně týden budem - sarší má zápal plic a mladší zánět průdušek - takže bez tv ani ránu - v souhrnu je to tak 4 hodiny denně - našěstí ještě spí… ale ty 4 hodiny je to jen když jsou nemocí a nemůžeme ven nebo na návštěvu jinak mají tv. dávkovanou jinak:o) a samozřejmě střídměji:o)

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 30.11.08 09:01

Matýsek nosí brýle na vrozenou oční vadu, podle očaře mu neškodí televize po fyzické stránce, jako spíš to pasivní sledování děje.
Pouštíme televizi tak 15 min ráno, 15 min v poledne před spaním, večer Večerníček a po něm jedna pohádka zase tak 15 min.
Jo a miluje reklamu T-mobile s těma pusinkama a ňaňaňaňaňa :lol:

Anavi2
Kecalka 427 příspěvků 30.11.08 12:00

Mě hodně ovlivnil názor prof. Koukolíka - něco najdete tady:

Marie Frydrychová
Děti a televize

"Z dětí vychovaných televizí mohou být citoví idioti, " prohlásil v pořadu Meteor Českého rozhlasu 2 vloni v červnu MUDr. František Koukolík. Pan doktor Koukolík je evolucionista, je to vědec dnešní doby, ale na otázku, co je pro dítě na televizi tak nebezpečné, odpovídá jasně: "Místo trojrozměrného přirozeného světa, který dítě zpracovává všemi pěti až šesti smysly (šestý smysl je pro rozlišování prostoru), sleduje dítě na obrazovce jen dva rozměry a zpracovává je jen dvěma smysly. Přitom se ani nehýbe a neučí se žádným dětským dovednostem. Ty dva rozměry na obrazovce jsou hlučné, barevné, nepředvídatelně chaoticky se měnící. Jsou naléhavé. Batole dokáže rozlišit jen jednotlivé podrobnosti. Celek mu uniká, ale přitom není schopno se odtrhnout, světla ho přitahují. Nedotýká se, nebere do ruky, neexperimentuje, nedělá si vlastní zkušenost, nehraje si. Jen pasivně vnímá. Místa mozkové kůry, která příroda připravila pro výstavbu přirozených systémů, začnou chátrat. Na jejich místě začne mozek stavět odlišné neuronální obvody. A to úměrně dědičným vlohám, úměrně chování matky a dalších členů rodiny, úměrně době, kterou před obrazovkou batole prožije, úměrně vlivům doby, ve které žije. Děti, vyrůstající před televizí si neumějí hrát, za to odzpívají kdejakou reklamu, napodobují vrahy z akčních seriálů. Šikanují a jsou obětí šikany. Domnívám se - říká pan doktor Koukolík -, že do školního věku by děti neměly sledovat televizi vůbec a poté, co nejméně. Někdo by je měl mít rád, měly by si co nejvíc hrát venku. Příroda je k tomu předurčila. Myslím, že je dnešní dětská populace velmi ohrožená. - Konec citátu - přepsáno z Lidových novin.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.08 15:07
Anavi2 píše:
do školního věku by děti neměly sledovat televizi vůbec

Tak to by mě opravdu zajímalo, jak by toho chtěl pan Koukolík dosáhnout :S Když pominu rodiny žjící na samotě bez elektřiny, nedávající děti do školky, tak si myslím, že je to věc zcela nemožná :twisted:

nepřihlášená Fifík

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 30.11.08 15:13

Nic se nemá přehánět a každá z nás má zdravý selský rozum, ne?
s názorem prof. Koukolíka se absolutně neztotžňuji, protože Terezka miluje Krtka a Kouzelnou školku a že by byla citový idiot se mi nezdá…
Každý máme ty hranice jinde,neříkám aby seděla u tv celý den, ovšem abychom ji doma vůbec neměli nebo ji nepouštěli to si neumím představit. Ano,jsou jiné užitečné, zábavnější formy jak strávit čas ale ono by se pak taky mohlo stát, že ve školním věku bude kvůli tomu odcizená vrstevníkům, které všechny ty pořady z bedny znají. (Znám z vlastní zkušenosti z rodiny spolužáka).

Anavi2
Kecalka 427 příspěvků 30.11.08 18:30

Názor pana Koukolíka beru jako jeden extrém, ten druhý je televize puštěná celý den. Podobně jako výživové názory pana Fořta versus názor - dítě může jíst od roku vše, co dospělí.

Myslím, že je dobré tyto (pro někoho možná extrémní) názory znát a podle toho s televizí nakládat. Čili vědět, že neškodí jen očím, ale i jinak.
Pečlivě zvažuji, jestli a na jak dlouho televizi pustím.

Adel32
Závislačka 2766 příspěvků 30.11.08 19:36

Tak u nás se bohužel na televizi kouká docela dost,není sice zapnutá celý den,ale kouká celkem pravidelně ráno a večer na různé pohádky a na Kouzelnou školku.Někdy půl hodiny,někdy třeba dvě.Už ani nevím,jak to začalo,ale člověk je rád,že dítě v klidu sedí,když třeba vstáváme brzy,tak jsem za tu telku vděčná a večer se zase trochu zklidní před spaním :wink:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.08 15:05

O mne tvrdili, ze jsem tv maniak (kdyz jsem byla mala), ale mnozstvi knizek, jez jsem precetla ja, precetl maloktery spoluzak ci kamarad a myslim i dospelak…prirodu jsem odjakziva milovala a miluji, mam VS, jsem pomerne rucne zdarny tip, prace se nebojim a kdyz miluji, tak se vsim vsudy…do citoveho idiota apod. mam VELICE daleko! Pokud clovek (dle sve inteligence) da divani se na tv (jako vsemu ostatnimu) nejaky rad, myslim, ze muze byt tv dokonce i prospesna. Ja svemu 3letemu synovi rozhodne televizi neodepiram, ale jsme domluveni, ze jakmile reknu dost, tak je to skutecne dost. Nekdy kolem toho frfna, nekdy ne, ale pak si jde hezky hrat anebo „cist“ knizky (ktere mimochodem take miluje). Nekdy zlobi, ale tohle je snad vsechno naprosto normalni jev. A vanocni pohadky? Na ty at mi nikdo nesaha!!! :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >