Jak dlouho měřit bt po ovulaci

Anonymní
2.8.21 07:22

Jak dlouho měřit bt po ovulaci

Ahoj. Začali jsme se opět snažit o mimčo. Řekli jsme si, že to nebudeme nijak hrotit, ať je to na pohodu. Jen jsem si začala měřit bt, abych věděla že jsem ok a ovu probíhá (jsem po chemoterapii a taky nejsem nejmladsi). Ovu proběhla a teď je otázka jestli má nějaký přínos měřit dál, protože teď každý den sleduju co mi dělá teplota a moc to zkoumám. Přijde mi to kontraproduktivní, protože
to moc na pohodu není. Místo klidu a pohody guglim co znamená každá prkotina. Takže pokud nám to nepůjde a já prinesu doktorce grafy které konci cca 6 dpo jestli to bude nějak užitečné, nebo mám vydržet aby tam bylo všechno až do ms? Mají hodnoty v druhé fázi nějakou vypovídací hodnotu (krom nidacniho poklesu) že by se případně poznalo co je špatně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
870
2.8.21 07:41

BT by se měla měřit právě celý cyklus a ideálně každý cyklus ať si z toho získala nějaký obrázek toho jak to u tebe probíhá a funguje…pokud si teď začala tak rozhodně měr celý cyklus…možná bych uvažovala o tom že případně nebudu dále měřit pokud po ovulaci teplota klesne až bych měla třeba půlroční přehled o celé křivce v mém cyklu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4448
2.8.21 08:25

Prvních pár cyklů bych měřila celé, jak píše vladus výše. Až budeš vědět, jak cyklus funguje (jaké jsou tvoje obvyklé teploty před a po ovulaci a kdy k ní cca dochází) a budeš si jistá, že ovu skutečně proběhla, měřit dál už pak nemusíš.
Já po nějaké době měřila tak, že jsem měřila v období ovulace - abych věděla, kdy proběhla a pak až třeba 2 dny před ms - abych viděla, jak teplota vypadá (zda drží nebo klesá). Mně se třeba i hezky ukázaly teploty tři - předovulační, poovulační a těhotenská.
Sledovat nidační pokles není nutné, častěji v grafu vidět není než je. Každopádně těhotenství je vidět krásně - teplota skutečně drží a neklesá. V té době ti už ale těhotenství ukáže i těhotenský test. Takže když to budeš chtít fakt na pohodu, tak po potvrzené ovulaci už dál měřit nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54358
2.8.21 09:14

Když už jsem svůj cyklus znala, změřila jsem ty tři vysoké teploty, po ovulaci, abych si i definitivně potvrdila, a pak jsem teploměr schovala. Luteální fázi jsem měla konstantní, takže jsem věděla, kdy MS čekat, no a jinej přínos ty poovulační teploty vlastně nemaj. Jo, dá se z toho věštit něco jako implantační pokles a třífázová křivka, ale to už pak není příliš na pohodu a neřeším to. Takže si změř třeba tři cykly na začátku celé a pokud budou podobné, tak s tebou souhlasím, další význam to poovulační sledování nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 09:40

Ty poovulační hodnoty mají taky svůj význam. Pokud teplota klesá dřív před nástupem MS, víc jak jeden, dva dny, může to znamenat hormonální poruchu, nedostatek progesteronu.
Měla bys změřit aspoň pár celých cyklů a srovnat si to v hlavě, neřešit to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 09:23

Zvysujici se BT po ovulaci

Zdravim, prosim o vase nazory. Mam tyden do MS. Nevim presne kdy byla ovulace takze nedokazu rict kolik jsem dpo..uz tyden si merim BT a stale stoupa, pred tydnem zacala na 36.9 a dneska uz je 37.3, co by to mohlo znamenat prosim?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat