Jak dlouho mít trpělivost? Otec a tříletý syn

Anonymní
4.7.20 15:30

Jak dlouho mít trpělivost? Otec a tříletý syn

Dobrý den, prosím o názor.. Otec syna od nás odešel prakticky po narození. Vždy cca jednou za rok si přijde hrát na tatínka s tím, že bude fungovat. No přijde 2 X po sobě a konec. Já jsem vzdy ochotná trávit s ním čas, protože syn se ho samozřejmě bojí. Prosím vás.. Jak mám postupovat? Jak to budu vysvětlovat později, že je to otec, ale má zájem 1 za rok?
Co když mu řeknu, že už odmítám já ztrácet čas, když to nemá smysl?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

103
4.7.20 15:50

Pokud od vás odešel, tak nemá smysl nic vysvětlovat a při každé návštěvě ho vyhodit a když nebude chtít tak zavolat policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 16:05

@juni29 já mu ale nechtela bránit ve styku, ani nemůžu ne? Syna mám v péči já, styk po dohodě. Ovšem co třeba z toho, že se domluvíme na určitou hodinu u nás doma a hodinu předem mi přijde zpráva, že nemá čas

• Nahlásit
  • Citovat
103
4.7.20 16:11

Já na tyhle vymoženosti typu dohoda moc nevěřím. Je to ústupek aby se neřeklo. Za mě by buď chodil a nebo by táhnul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 16:28

@juni29 no mám stejný názor. Jen se bojím, že z trucu mě dá k soudu a co tam řeknou. Já jsem taky jen člověk a tohle mi nedělá dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
15726
4.7.20 16:44
@juni29 píše:
Pokud od vás odešel, tak nemá smysl nic vysvětlovat a při každé návštěvě ho vyhodit a když nebude chtít tak zavolat policii.

To jsou rady :roll:. Pokud je zapsaný v rodném listu, tak má na styk s dítětem právo. Volat policii chceš proč? Pokud to zakladatelka udělá a tatínek se obrátí na soud a na ospod, bude to mít pěkně polepený. Pokud nemáš elementární znalost dané problematiky, tak laskavě neraď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 17:04

@Janli no a přesně proto se ptám jaké právo mám já a můj syn? Do konce života se tvářit jak je to super, když se jednou za rok 2× po sobě objeví a hrozně se diví, že se k němu malý ani nepřiblíží? Kde jsou práva dítěte a matky pokud je to takto? Neustále slyšet jak nemá čas, jak musí chodit do práce - jak kdyby byl jediný na světě. Potom vidět fotky všude z pařeb atd… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4140
4.7.20 17:08
@Anonymní píše:
@Janli no a přesně proto se ptám jaké právo mám já a můj syn? Do konce života se tvářit jak je to super, když se jednou za rok 2× po sobě objeví a hrozně se diví, že se k němu malý ani nepřiblíží? Kde jsou práva dítěte a matky pokud je to takto? Neustále slyšet jak nemá čas, jak musí chodit do práce - jak kdyby byl jediný na světě. Potom vidět fotky všude z pařeb atd… :nevim:

Nemáš žádné. Musíš dítě připravit, otec nemusí nic. To ještě nevíš? Dítě otci nevnutiš, když on nechce. Smiř se s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15726
4.7.20 17:11
@Anonymní píše:
@Janli no a přesně proto se ptám jaké právo mám já a můj syn? Do konce života se tvářit jak je to super, když se jednou za rok 2× po sobě objeví a hrozně se diví, že se k němu malý ani nepřiblíží? Kde jsou práva dítěte a matky pokud je to takto? Neustále slyšet jak nemá čas, jak musí chodit do práce - jak kdyby byl jediný na světě. Potom vidět fotky všude z pařeb atd… :nevim:

Holka, ty jsi měla právo vybrat si chlapa se kterým dítě počněš, to byl základ. Teď budeš muset občasné návštěvy strpět. Dítě má právo vidět otce, otec má právo vidět dítě, s tím nic nenaděláš pokud to není feťák nebo násilník, kterému by bylo možno zakázat styk soudně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 17:45

@Uslava já mu ho nechci vnucovat. Máme se dobře. Super rodinu, nic nám nechybí. Jen bych chtěla mít klid. Hlavně pro syna do budoucna

• Nahlásit
  • Citovat
1666
4.7.20 18:00

@Uslava presne tak, bohuzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1122
4.7.20 19:48

Ten čas jednou až dvakrát ročně bych si udělala. Ale nehrála bych s dítětem, jak poroste, habaďůru na téma „tvůj skvělý tatínek“. Teď bych to nechala, jak to běží a leží, prostě tenhle pán se zjeví párkrát do roka… Nepomlouvat, nehanět, nekomentovat. A jak děcko poroste, tak zůstat v rovině konstatování: „Tvůj táta to prostě má takhle. Jo, jiní tátové se starají jinak, tvůj to jinak než takhle neumí… Tebou to není, prostě je takový, asi ho nikdy nenaučili tátovat víc.“

A co ty víš. Časem kontakt třeba vyšumí anebo si k sobě ti dva za pár let cestu najdou… Možná v deseti, možná v patnácti a možná ve třiceti a možná holt nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 20:59

@elibro nemam v planu ho pomlouvat. Myslím, že by to nejvíc ublížilo synovi. Na druhou stranu mi přijde dost nefér, když člověk který ti tvrdí jak tě miluje a chce miminko dokáže ze dne na den říct měj se já se chci bavit.. No a já až toho malého vše naučím, měsíce nespím, tak si přijde k hotovému a jeeeje ahoj já jsem taťka? To není otec přece. Je to dárce :(

• Nahlásit
  • Citovat
4140
5.7.20 07:42
@Anonymní píše:
@elibro nemam v planu ho pomlouvat. Myslím, že by to nejvíc ublížilo synovi. Na druhou stranu mi přijde dost nefér, když člověk který ti tvrdí jak tě miluje a chce miminko dokáže ze dne na den říct měj se já se chci bavit.. No a já až toho malého vše naučím, měsíce nespím, tak si přijde k hotovému a jeeeje ahoj já jsem taťka? To není otec přece. Je to dárce :(
Život není fér. To už bys mohla vědět.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5816
5.7.20 08:47
@juni29 píše:
Já na tyhle vymoženosti typu dohoda moc nevěřím. Je to ústupek aby se neřeklo. Za mě by buď chodil a nebo by táhnul.
@juni29 píše:

To mám úplně nejraději, tyhle „rady“ mimo mísu :mrgreen: Otec má právo na styk s dítětem, i kdybys tou vzteklou nožkou dupala sebevíc a je putnajz, kolikrát ročně si vzpomene. Než začneš příště „radit“ policii :mrgreen:, tak si aspoň malinko dovzdelej :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama