Jak dlouho mohou trvat horečky okolo 40 stupňů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucienne1310
Povídálka 11 příspěvků 08.01.19 15:18
Jak dlouho mohou trvat horecky okolo 40stupnu?

Dobrý den maminky, mám na Vás dotaz. Přestěhovali jsme se do zahranici a tady doktoři nejsou na stejně úrovni jako v cr. Dcera 19m mi od středy teplotuje. Začalo to ve středu odpoledne 39,8 v noci to vylitlo na 40,2. Jen teplota bez dalších příznaků. Teplotu jsem srazela, co 3 hodiny na stridacku cipky paralen ze sirupem nurofen. Na druhy den rano teplota nebyla cely den, po té vyskočila v noci opět na 39,9. V pátek rano teploty cely den okolo 38,7-39,6. Volali jsme na pohotovost, a tam nám řekli, ze dcerka má hodně pit a když se stav zhorší máme zavolat znovu. Také řekl, ze teplota okolo 40 ještě není, tak vážná až když je 41 a víš. Nadále jsem opakovaně střídala léky. V sobotu malá to samy teplotu okolo 39 + kasel. Znovu jsme volali a řekli nám úplně to samý, ze když dcerka pije je to dobre a máme dávat cipky. V neděli malá v noci začala i zvracet natahoval jí kasel a vzdy vykuckala zelene hleny ci zaludecni zlutou stavu. Tak mi za noc zvracela asi 5× s horeckou 39,9. V 6 rano jsme volali na pohotovosti s tim, ze se stav zhorsil mala zvraci, tak nam konecne rekli, ze máme prijit na kontrolu. Prijeli jsme malou skontrolovala poslechla, divala se do usi, krku a nic. Doktorka nam rekla, ze kontrola dobry nic tam nevidi, neslysi, ze to bude viroza.Tak jsme s radou, ze mala ma hodne pit a jist ci pit vyvary odjeli domu. Je to uz 7 dni a mala Ma stale horecky v noci okolo 40. Pres den skoro nic a dneska rano nic a az tedkom odpoledne 40,3. Cipky ci nurofen ji na chvili teplotu srazi a po te znova nabehne. Nemá nekdo zkusenosti, co by to mohlo byt ci popripadne jak dlouho muze trvat viroza s 40citkami horeckami? Bobek je celá vycerpaná. V momente kdy leky ucinkujou mala si hraje neco mala pozobe, celou dobu i kdyz Ma horecky mi pije. Takze vubec netusim, co by to mohlo byt ci jak to zjistit. Je tady nekdo, kdo mel podobny pripad a ví nejake rady, co delat? Dekuji moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3455 příspěvků 08.01.19 15:23

Já tedy nevím, kde žijete, ale nemáte dětského lékaře? Mně řekli to samé, malý měl horečky do 40°C, dávat čípky, ale pokud budou trvat déle než 5 dní, tak přijít, protože se může jednat o bakteriální infekci. :nevim: a jinak bych nevolala, ale jela, může jít o zápal plic.

Lucienne1310
Povídálka 11 příspěvků 08.01.19 15:26

Aduš8: Zatím nemáme ,vse je ve vyrizovaní. Ale tady jestli pohotovost ci doktor ,tak ci tak musite zavolat a on podle toho v jakym stavu Vase dite je , rekne zda muzete prijit ci ne. :(

suzyz
Povídálka 28 příspěvků 08.01.19 15:27

Trvejte na CRP. V dnešní době zcela dostupný test, my jsme si dokonce koupili v lékárně den po návštěvě pohotovosti, když se nám nezdála „viróza“ diagnostikovaná paní doktorkou. A měli jsme pravdu, CRP vysoce pozitivní, malá dostala ATB. Naštěstí jsme jednali rychle. Hlavně starší paní doktorky asi kvůli ješitnosti nebo nevím CRP často neudělají a čekají týden, zda to není na ATB. U takhle malých dětí pro mně nepochopitelné.

Lucienne1310
Povídálka 11 příspěvků 08.01.19 15:30

Z toho zapalu plic mám taky strach ponevadz mala jim prosla minuly rok. Vubec Nevim co mam delat , jak ji pomoct. Kdyby to byla viroza ,jak dlouho viroza trva ci Ma takove vysoke horecky?

Aduš8
Závislačka 3455 příspěvků 08.01.19 15:31

@Lucienne1310 já bydlím v Německu a je to stejně :nevim: ale určitě mě nevyhodí s dítětem, které má čtyřicítky několik dní. U takhke malinkého dítěte bych zařídila doktora ještě předtím, než jsem se stěhovala :nevim:

stinga
Kelišová 5139 příspěvků 3 inzeráty 08.01.19 15:38

@suzyz kdoví jestli to u nich vůbec prodávají ten test?
a těžko mohou trvat na CRP, když je lékař ani nepřijme
jo, zlaté české zdravotnictví

Térouš
Echt Kelišová 8485 příspěvků 08.01.19 15:39

Tak to já bych už silela strachy. Tak dlouho tak vysoká horečka není normální. Jak si můžou vůbec dovolit neudělat ani crp? Co když už má dávno dítě brát ATB? :roll:

stinga
Kelišová 5139 příspěvků 3 inzeráty 08.01.19 15:39
@Lucienne1310 píše:
Z toho zapalu plic mám taky strach ponevadz mala jim prosla minuly rok. Vubec Nevim co mam delat , jak ji pomoct. Kdyby to byla viroza ,jak dlouho viroza trva ci Ma takove vysoke horecky?

to už je hrozně dlouho, týden horeček, při viroze by to už podle mne kleslo max po 4-5 dnech

Lucienne1310
Povídálka 11 příspěvků 08.01.19 15:40

My jsme vse meli zarizene ,ale bohuzel nastali komplikace. A budeme se stehovat do jineho mesta ,takze je to vse v reseni. V nemecku Vam predepisou antibiotika?

Lucienne1310
Povídálka 11 příspěvků 08.01.19 15:45

@Térouš Taky tomu nerozumim a to jsem se ptala to je vse ? Moc nebo krev nebudete nebudete brát? Řekli nám , ze ne ze dítě pije až kdyby přestalo byt a nebylo L světu po té máme přijít . No normálně :zed:

LE.nova
Kecalka 278 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 15:46

Ahoj, syn měl ve 3 letech virózu, pres 40 horečky, po podání nurofenu/paralenu to vždy kleslo, jakmile přestaly léky působit, horečka tu byla znovu. U doktorky jsme byli třetí den, shledala jen virózu, takže řekla srazet horečku a klid. Trvalo to 9 dnů, pak jako když utne, bylo po horečce. Syn byl pak ještě týden nebo dva takový slabší, ale jinak v poradku.

Zabatko
Závislačka 4409 příspěvků 08.01.19 15:47

U rok a půl starého dítěte bych řekla že už může jít o život. Jsem fakt ráda, že máme zdravotnictví na takové úrovni, že mě nevyhodí z pohotovosti a nepodceňují týdenní horečky u batolete. Trvala bych na podrobnějším vyšetření i za cenu úhrady z vlastního. CRP a odběr krve je minimum.

Lucienne1310
Povídálka 11 příspěvků 08.01.19 15:47

@stinga V tom máte pravdu. Každý si u nás stěžuje ,ale můžou byt vůbec radi. Tady pokud člověk neumírá jde sprominutim o hovno. Kouknu se na testy ,ale jediné v drogeriich tady opět v lékárnách bez receptu nekoupíte nic jiného než paracetamol.

Térouš
Echt Kelišová 8485 příspěvků 08.01.19 15:48

@Lucienne1310 tak to je hustý teda. Nenech se už odbyt. Vždyť tohle je pro tělo šíleně vyčerpávající. Hlavně to už nemá s obrannou reakci nic společného.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >