Jak dlouho musí být nurofen čípek uvnitř, aby fungoval?

245
4.8.20 09:28

Jak dlouho musí být nurofen čípek uvnitř, aby fungoval?

Zdravím, chci se zeptat, jak dlouho musí vydržet čípek na horečku uvnitř, aby fungoval? Po 2-3 minutách od zavedení malý kakal, čípek jsem v tom nějak nekdentifikovala. Když teplota neklesne, tak co dělat? Další můžu až za těch klasických šest hodin, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4192
4.8.20 09:28

Čípek se musí uvnitř rozpustit. Pokud ho vytlačil, dej ho znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
4.8.20 09:31

@mackA159 já ho v obsahu plenky neviděla, ale zas mi to přijde jako moc krátká doba, sby se stohl rozpustit… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13232
4.8.20 09:32

@Bamace pokud mel vysokou teplotu cipek se rozpustí rychle.
Jestli jsi ho nenasla, pravděpodobně se stihl rozpustit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
4.8.20 09:33

To se asi neropustil, dala bych znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8854
4.8.20 09:34

Já se tenkrát ptala dětského, protože malý mi to dělal pravidelně. Když ho vytlačil do 5 minut, tak bych měla zavést další, nad 5 minut už to není potřeba. Nejde jen o to, že se rozpustí, ale jestli se stěnou konečníku stihne vstřebat ta účinná látka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
4.8.20 09:37

@lucynka25 mel 38,5 (namereno v zadecku 39). Zacina to pomalu klesat, tak tam mozna fakt zustal… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13232
4.8.20 09:40

@Bamace určitě.
Holka mela jednou skoro 40C a mela tak rozpalenou prtku, ze jak se branila cipku (nesnasela ho), tak se mi nekolikrat rozpustil u zadečku. Jw to foft.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3301
4.8.20 10:44

Další čípek určitě nedávat!
Když není v plence, tak se rozpustil. Je možné, že se nevstřebal celý, ale část se vstřebala určitě. Když dáš druhý čípek, můžeš dítě předávkovat. Nikdy nevíš, kolik se za tu chvíli stihlo vstřebat.
Je to blbé, znám to, řešili jsme to a bohužel ne jednou.
Ideálně stlačit dítěti půlky a aspoň 5-10 minut ho nenechat se vykadit :-)
Když se to stane, tak nedávat čípek se stejnou účinnou látkou znovu. Počkat 4 hodiny a pak dát čípek s jinou účinnou látkou - tzn. když dám nurofen a vykadí ho, vrazit paralen nebo panadol a naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
4.8.20 11:28

@Whitedog nedala jsem. Teplota teda nakonec neklesla, naopak stoupla, takze jsem ho v plence musela prehlednout. Ale vzhledem k tomu, ze nejde o tam vysokou horecku a navic myslim, ze ji ma kvuli spicakum, to vydrzim a po 6 hodinach dam kdyztak novy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3301
4.8.20 12:21

Přehlédnout jsi ho nemusela. Věřím, že jsi v takové situaci kontrolovala plenku důkladně. Mohl se rozpustit, ale vstřebalo se jenom tak málo, že to na sražení teploty nestačilo.
Ale pořád lepší chvíli počkat, než dítě předávkovat.
A jelikož my tohle řešili opakovaně, tak mám doma vždy zásobu čípků od obou účinných látek (nurofeny + paraleny) - právě abych při vysoké horečce nemusela čekat 6 hodin ale jenom 4 hodiny.
No a pak se taky dá udělat zábal. Při 40 nám jednou hezky pomohly studené ponožky na nohy - poradila dr z pohotovosti.
Držím palce, ať je brzy líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
4.8.20 13:51

@Whitedog dekuju! Dala jsem po ctyrech hodinach panadol, mel uz 39,5. Tipovala jsem to na spicaky, ale ted uz jsem si tim jista, protoze co kousnuti do rohliku, to rev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
4.8.20 20:10

Cele me to tak nejak privadi k myslence, jak dlouho trvaji horecky pri rustu zubu? Dokud se neproriznou? Nebo i pak? Na horecky u zubu nikdy netrpel, pred mesicem mel prvne jednodenni horecku, po ni se vyklubala predposledni ctyrka. Od vcerejsiho odpoledne mel lehce pod 38. Dneska jsou ty teploty fakt vysoke, po tech sesti hodinach od podani prasku se to vysplha na +-39. Nic jineho mu neni, oba spicaky jsou temer venku, stolice dneska ridka, temer nic nejedl - ani to, co ma bezne rad… a pri ukusovani rohliku pokazde zabrecel, po namazani calgelem po chvili brecet prestal a jedl dal normalne… Ma vyrazne vic horkou hlavicku nez zbytek tela. Myslite, ze by to tem zubum fakt odpovidalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.20 23:26

Syn take vzdy cipek vykakal do par minut, ale ja ho tedy vzdy nasla v te plence. Davame sirupy od te doby, cipek proste netoleruje. Volala jsem tehdy prvne nekdy ve dve rano na toxikologickou linku, maly byl po prvnim ockovani a ja vyplasena prvomaminka, uplne zlata pani mi tam rekla, ze muzu dat jeste jeden a ze ani ze dvou se to miminku nepredavkuje, i kdyz samozrejme by se to nemelo delat cilene. Pokud ale jsi nic nenasla v plence, taky bych nedavala uz nic :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama