Jak dlouho musí zaměstnavatel držet místo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adusinka
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 19.12.18 18:56
Jak dlouho musí zaměstnavatel držet místo?

Ahoj, jak dlouho musí zaměstnavatel držet místo, když se jde na mateřskou?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 7 inzerátů 19.12.18 19:04

Po dobu materske Ti musi drzet to same misto,po dobu rodicovske,nejdele vsak do tri let,drzi misto v ramci firmy ..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64190 příspěvků 3 inzeráty 19.12.18 19:32
@Twixinka píše:
Po dobu materske Ti musi drzet to same misto,po dobu rodicovske,nejdele vsak do tri let,drzi misto v ramci firmy ..

Přesněji řečeno místo dle platné pracovní smlouvy.

Sůvička80
Kecalka 245 příspěvků 19.12.18 20:01
@j.a.n.i1 píše:
Přesněji řečeno místo dle platné pracovní smlouvy.

A nezměnilo se náhodou od letošního roku, že už musí držet „židli“ i po dobu rodičovské dovolené ( stejně jako po návratu hned po mateřské )?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64190 příspěvků 3 inzeráty 19.12.18 20:28

@Sůvička80 Nevím o tom, že by se v tomhle směru něco měnilo (ale je fakt, že to aktuálně nestíhám 100% sledovat), snad jen, že „židli“ musí držet při návratu z toho dlouhodobého OČR, co zavedli.

Lendeš
Kelišová 5744 příspěvků 19.12.18 21:09
@Sůvička80 píše:
A nezměnilo se náhodou od letošního roku, že už musí držet „židli“ i po dobu rodičovské dovolené ( stejně jako po návratu hned po mateřské )?

Zatím to schválené není.

Saffiraa
Závislačka 3849 příspěvků 10 inzerátů 19.12.18 21:18

Ahoj, můžu se „vtírnout“ s dotazem? Jsem s dcerou na RD, až jí budou tři roky, tak se do původní práce vracet nebudu a ani později ne. Ptala jsem se na ukončení pracovního poměru, jestli mám dát výpověď? Prý to ukončíme dohodou, je to tak v pořádku?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64190 příspěvků 3 inzeráty 19.12.18 21:23

@Saffiraa Ano, je.

Saffiraa
Závislačka 3849 příspěvků 10 inzerátů 19.12.18 21:30

@j.a.n.i1 Bezva, díky za info! :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 14:49

Zdravim holky, muzu se taky pozeptat? Kdyz se vrati nekdo z materske, nikdo nema ve smlouve napsano, ze je pouze zastup za materskou. Muze ji vymenit za nekoho, kdo ma smlouvu na neurcito, jen tak? Nebo ak musi ten dotycny dostat odstupne?

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 20.12.18 15:34
**@Saffiraa píše:
Ahoj, můžu se „vtírnout“ s dotazem? Jsem s dcerou na RD, až jí budou tři roky, tak se do původní práce vracet nebudu a ani později ne. Ptala jsem se na ukončení pracovního poměru, jestli mám dát výpověď? Prý to ukončíme dohodou, je to tak v pořádku?

To bude v pořádku, pokud si to zaměstnavatel nerozmyslí. Když si to rozmyslí a dohodu nepodepíše, tak budeš muset nastoupit. zatímco když dáš výpověď tak, aby ti pracovní poměr skončil nejpozději s koncem RD, tak se nebudeš muset vracet, aniž bys musela zaměstnavatele žádat o dohodu - nebudeš tak závislá na jeho souhlasu s dohodou.

Pokud už teď víš, že se nebudeš moci vrátit a je 3 měsíce nebo více do konce RD, tak bych doporučoval spíš tu výpověď. Aby pak tady nebyl pláč „nemohu se vrátit a zaměstnavatel mi nechce podepsat dohodu, i když mi to slíbil“!

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 20.12.18 15:36
@Anonymní píše:
Zdravim holky, muzu se taky pozeptat? Kdyz se vrati nekdo z materske, nikdo nema ve smlouve napsano, ze je pouze zastup za materskou. Muze ji vymenit za nekoho, kdo ma smlouvu na neurcito, jen tak? Nebo ak musi ten dotycny dostat odstupne?

Nesrozumitelný dotaz. Kdo koho za koho vyměnit, jakou má ten vyměněný smlouvu, kdo je dotyčný a proč by měl dotyčný dostat odstupné?

Dotyčný dostane odstupné, pokud jeho pracovní poměr skončí výpovědí ze strany zaměstnavatele nebo dohodou podle z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) ZP. Tedy:
a) ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
b) přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
c) stane-li se zaměstnanec nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách.

Má-li dotyčný smlouvu na dobu určitou a pracovní poměr mu skončí uplynutím sjednané doby, nárok na odstupné mu nevznikne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.18 16:15

No to se ke mne dneska doneslo, ze by za to melo byt odstupne. Proto se ptam, nejak mi to nesedi. Dejme tomu, ze ta, co se ma vratit z materske je Jana a ten, co ma smlouvu na neurcitou je Petra. Kdyz se Jana vrati z materske, muze vystridat Petru? Jana nema smlouvu na neurcito, ale sef ji chce za kazdou cenu zpatky. Je v tomto pripade smlouva na neurcito jistota, ze Petra v praci zustane nebo neni? Nikdo z pracovniku nema ve smlouve napsano, ze by byl nahrada za materskou, ale je tam spousta lidi, kteri maji smlouvu jen na dobu urcitou.

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 21.12.18 13:27
@Anonymní píše:
No to se ke mne dneska doneslo, ze by za to melo byt odstupne. Proto se ptam, nejak mi to nesedi. Dejme tomu, ze ta, co se ma vratit z materske je Jana a ten, co ma smlouvu na neurcitou je Petra. Kdyz se Jana vrati z materske, muze vystridat Petru? Jana nema smlouvu na neurcito, ale sef ji chce za kazdou cenu zpatky. Je v tomto pripade smlouva na neurcito jistota, ze Petra v praci zustane nebo neni?

Není to jistota, že Petře vydrží zaměstnání do důchodu. Pokud ale bude Petra zdravá a neudělá průšvih, tak se jí lze legálně jednostranně zbavit jen výpovědí (nejspíš z důvodů reorganizace), s čímž je spojeno odstupné.

adusinka
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 23.12.18 00:42

Takže konkrétní místo-zidli je po dobu mateřské?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Naše holky milionářky: Kolik si vydělaly české tenistky na Australian Open?

České tenistky na právě probíhajícím Australian Open řádí! Karolína Plíšková... číst dále >

Luxus, který si dopřává Veronika Kopřivová, vybudovala Češka: „Začínala jsem od nuly!“

Velká cestovatelka Veronika Kopřivová si se svou kamarádkou dopřála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >