Jak dlouho můžu střídat čípky panadol a nurofen?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
NicolletaV
6.10.21 16:41

Jak dlouho můžu střídat čípky panadol a nurofen?

Všichni v rodině máme covid. Bohužel to postihlo i dcerku 2roky. Má teploty, včera i 39. Její stav konzultuju pouze po telefonu. :? Doktorka že máme střídat čípky panadol s nurofenem. Je moc fajn že ji srazí teplotu, ale jak dlouho je to bezpečné? Od pondělí je dostává. A chudinka dneska vytlačila bobek tak tvrdej a pak řidkou kaši. Konečně se jí ulevilo. Tak si říkám jestli jí ty čípky nedráždí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26339
6.10.21 16:44

Tak od pondělí je to třetí den, to je v pohodě, dokud je to nutné no, asi je menší zlo mit čípky týden, než vysoké horečky. Malé děti můžou mít jako příznak corony i střevní potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15031
6.10.21 16:46

Jako osobne pokud maximum teplot je 39 a jeste ne porad, tak bych dva druhy cipku nestridala :think:, samozrejme asi i pocitove dle stavu - jak moc je dite unavene, protivne. 2 druhy antipyretik u nas dostaval jen syn, ktery ma sklony drzet se nad 40 a to uz vypada fakt spatne… Ale vzdy max 24 hodin a byl z nejhorsiho venku :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11374
6.10.21 16:50

A to mu pokaždé i po čípku po těch pár hodinách ta teplota vylítne tak, že je potřeba další? Střídat by se to mělo hlavně tehdy, kdy teplota klesne krátkodobě a rychle se vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
6.10.21 16:52

Při jaké teplotě srazite? Do 38 vůbec nesrazejte, pokud je malá aktivní a není schvacena nebo uplakaná, můžete počkat i do 38,5 až pak srážet, záleží na stavu. Dnes je to 3 dny, to je v klidu, pokud by teploty trvalý více než 5 dní, volala bych dr. Může se stát, že bude potřebovat ATB. Stejně i u vás, pokud bude stav vleklý s teplotami, kontaktujte Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
NicolletaV
6.10.21 18:46

@Aduš8 ano klesa a stoupá. Ale mala je vcelku aktivní. Takže jak píše @Kattka6611 budu dávat opravdu jen nad 38,5 pokud bude nejhůře. Kdyztak jsem vycetla octovy zabal. To mi poradila mamka.

• Citovat
  • Nahlásit
15031
6.10.21 19:09

@NicolletaV Do 38.5 je to fakt zbytecne :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
7.11.21 18:22

Holky, můj syn 14 měsíců má horečku. stridam nurofen a Panadol/paralen po 4 hodinách. ted jsem to ale zblbla a dala jsem čípek Panadol a po 4 hodinách sirup paralen :roll: je to hodně zlé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15031
8.11.21 08:08

@Teplaky Zavolej na Toxikologii AKUTNÍ TELEFONY 224 91 92 93 a 224 91 54 02, vim, ze otrava paralenem u deti je snadna, ale jak moc (co uz staci) netusim. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat