Jak dlouho nechat spát v šátku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
107
13.1.22 13:18

Jak dlouho nechat spát v šátku?

Ahoj dámy, otázka je jasná.
Dceru často uspavam v šátku v klasickém vertikálním uvazu kříž s kapsou. Hezky mi tam usne, ale ještě nikdy jsem ji tam nenechala spát třeba dvě hodiny a víc, co obvykle spí v kočárku, snažím se ji prendat do postýlky, ale to dost riskuju probuzení. Přijde mi ale, ze by ji to přece samotné nemohlo být pohodlné, být x hodin privazana tak na těsno, kdy se nemůže skoro ani hnout, že ji musí bolet za krkem atd… Navíc taky to prý není úplně žůžo pro vyvíjející se pateř :nevim:
Dcera má dva měsíce. Díky za zkušenosti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27363
13.1.22 13:29

Pokud to máš správně uvázané, tak to nevadí. Miminkům nevadí, že se nemůžou hnout, v břiše taky neměli prostor na nějaké velké hýbání, některá se naopak budí, když sebou můžou moc hýbat a musí se zavazovat do zavinovačky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
13.1.22 13:35

Jak dlouho to přežiješ ty, nepohodlné to bude hlavně tobě. :lol: Jako žůžo na páteř to asi není, když by tak dítě spalo 10 hodin každý den, ale jestli jednou za čas spí 20 minut nebo 3 hodiny je úplně jedno. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
13.1.22 14:05

Já mám malého (2m) v nosítku klidně 2×3 hodiny denně 😃 a je to nejvíc spokojené miminko, nemám proč ho odkládat, všechno zvládnu s ním

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 14:10

Je mnohem lepší, když spí v šátku než třeba v tom kočárku. V tom bys, mimochodem, podle oficiálních doporučení (Světová zdravotnická organizace) neměla nikdy nechat dítě déle než hodinu v kuse. Šátek můžeš používat bez omezení. To s tím kočárkem nedodržuje snad nikdo (včetně mně), takže šátek, který je mnohem vhodnější bych neřešila už vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
13.1.22 14:22
@Zluta_pastelka píše:
Je mnohem lepší, když spí v šátku než třeba v tom kočárku. V tom bys, mimochodem, podle oficiálních doporučení (Světová zdravotnická organizace) neměla nikdy nechat dítě déle než hodinu v kuse. Šátek můžeš používat bez omezení. To s tím kočárkem nedodržuje snad nikdo (včetně mně), takže šátek, který je mnohem vhodnější bych neřešila už vůbec.

Z jakého důvodu nemá být oficiálně dítě déle než hodinu v kočárku? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
13.1.22 14:28

@Asiina
Mně se blbě například vyklízí myčka nebo vydávají věci z pračky. Prostě činnosti v předklonu… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
13.1.22 14:52

@Ztřeštěnka no to si musíš čupnout 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
13.1.22 15:54

@Asiina
I tak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10388
13.1.22 21:06

Syn mi spal v šátku asi čtyři hodiny každý den do cca 6 měsíců. Mimo šátek spal max 30 min, předtím dalších 20-30 min plakal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 22:19
@LucEm píše:
Z jakého důvodu nemá být oficiálně dítě déle než hodinu v kočárku? 8o

Klepání kočárku, záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
13.1.22 22:20

@AnastazieB
No a jak to bylo po těch šesti měsících? Trochu se bojím, aby pak uměla vůbec usnout v postýlce… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10388
13.1.22 22:26
@Ztřeštěnka píše:
@AnastazieB
No a jak to bylo po těch šesti měsících? Trochu se bojím, aby pak uměla vůbec usnout v postýlce… :think:

On v postýlce spát uměl, večer usínal bez problému, ale přes den ne. Pak se postupně naučil usínat v posteli i přes den, při kojení.
Vůbec bych se nebála nějakého „zvykne si na to a pak nebude dělat to a to…“ - tak to u dětí nefunguje, neboj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
14.1.22 09:47
@Zluta_pastelka píše:
Klepání kočárku, záda.

Aha no mě to nedalo a našla jsem si to. Tam to bylo ve spojitosti s (nejen) dětskou obezitou. Takže jsem to pochopila ve smyslu aby se ty děti co nejvíc hýbaly a nevozily se celou cestu. Což u miminek venku jaksi nemá smysl :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.22 10:47
@LucEm píše:
Aha no mě to nedalo a našla jsem si to. Tam to bylo ve spojitosti s (nejen) dětskou obezitou. Takže jsem to pochopila ve smyslu aby se ty děti co nejvíc hýbaly a nevozily se celou cestu. Což u miminek venku jaksi nemá smysl :-)

Jestli sis to našla (super!), tak jsi určitě četla i to, že to doporučení platí od narození. A ano, omezení pohybu tam taky zmiňují, ale to sis asi vytáhla z nějakého doporučení o obezitě, ne přímo o kočárcích…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat