Jak dlouho nejít do práce po těžším covidu?

Anonymní
20.4.21 13:56

Jak dlouho nejít do práce po těžším covidu

Chci se Vás tady zeptat, neměli jste někdo těžších průběh covidu, zápal plic? Jak dlouho jste byli v prac. neschopnosti? Nějak jsem to doma přežila bez nutnostiu hospitalizace, ale bylo to strašné víc jak týden vysoké horečky, dusila jsem se, nemohla se pořádně nadechnout dávivý kašel, tak jsem nemohla spát, po rentgenu plic diagnoza pneumonie.Jsem už 2 měsíce doma. Kašel už nemám, akorát někdy mě to občas nutí, spíš cítím chvílemi jakoby pálení na plicích, ale to bude zřejmě trvat než se zregenerují. Chodím ven o vycházkách, někdy mě dost bolí nohy. Mám fyziky těžkou práci na nohách. Byla jsem 2 krát na odběru krve, měla ještě dlouho špatnou sedimentaci, poslední byl už skoro v pořádku, jen nepatrně tam něco bylo, tak mi sestra řekla, at si zavolám za 14dní jak mi bude. Zdá se mi to dlouhá doba, ted zatím nemůžu vědět zda bych to v práci vydržela. Zřejmě už mě nikam dál nepošlou, rentgen plic v pořádku. Nevím zda si mám nechat ukončit neschopenku, unavená můžu být ještě hodně dlouho a nemůžu marodit donekonečna. Četla jsem že by mělo být kontrolní vyšetření rentgen plic po 3 měsích, já ho měla už po měsíci a kousek.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14619
20.4.21 14:01

Do prace se ndvracej, dokud nebudes schopna pracovat na 100% :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
20.4.21 14:05

Hele těžko říct - zkus pomalu zkoušet zvyšovat fyzickou zátěž, aby se ti vrátila kondička - samo od sebe s to nestane, protože už to je tři měsíce. Takže kromě následků tam je i pokles kondice jako takové.

Takže ostřejší vycházky, trocha cvičení, nechoď přes bolest a do vyčerpání.

držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
20.4.21 14:35

Těžko říct, ale hlavně neposlouchej lékaře když např. řeknou vy už jste v pohodě, vám už nic není, tak mu na to nekývej a trvej na nemocenské. Případ v rodině.
Trvej na pokračování nemocenské raději, než by jsi měla skončit pak ještě v horším stavu.
Jinak u nás jeden 3 měsíce po ukončení nemocenské s tím, že už jsou plíce lepší je i tak ještě objednaní na kontrolní rentgen. Druhý bude min. 2 měsíce ne- li 3 měsíce.
Fakt to nestojí za to, to uspěchat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21148
20.4.21 14:44

Neměla jsem zápal plic a unavená jsem byla přes 3 měsíce. Naštěstí jsem mohla pracovat z domova. Těžkou fyzickou práci si představit neumím, to bych byla doma mnohem déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 14:49

Taky jsem měla covidovy zapal plic. Tyden nespecificke priznaky, pak 3-4 dny opravdu kruté dušnosti -na rtg zapal plic. Ale ja jsem teda nemela teploty. Po tydnu kontrolni rtg, ktery byl úplně čistý. Tak jsem sla za dva dny do prace (takze jsem byla doma necelé 3 tydny). Nemam ale fyzicky náročnou. Unavená a dušna v zátěži jsem byla i 3 měsíce po covidu. Byla jsem i na spirometrii ale tam dobry. 4. měsíc po jsem začla zase cvičit, ale lepsilo se dýchání velice pomalu. Ted je to pres pul roku a mam pocit ze se vracim do normalu. Anonym z duvodu info o zdravi.

at se das brzo dokupy!!! :hug: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
13293
20.4.21 14:58
@Anonymní píše:
Chci se Vás tady zeptat, neměli jste někdo těžších průběh covidu, zápal plic? Jak dlouho jste byli v prac. neschopnosti? Nějak jsem to doma přežila bez nutnostiu hospitalizace, ale bylo to strašné víc jak týden vysoké horečky, dusila jsem se, nemohla se pořádně nadechnout dávivý kašel, tak jsem nemohla spát, po rentgenu plic diagnoza pneumonie.Jsem už 2 měsíce doma. Kašel už nemám, akorát někdy mě to občas nutí, spíš cítím chvílemi jakoby pálení na plicích, ale to bude zřejmě trvat než se zregenerují. Chodím ven o vycházkách, někdy mě dost bolí nohy. Mám fyziky těžkou práci na nohách. Byla jsem 2 krát na odběru krve, měla ještě dlouho špatnou sedimentaci, poslední byl už skoro v pořádku, jen nepatrně tam něco bylo, tak mi sestra řekla, at si zavolám za 14dní jak mi bude. Zdá se mi to dlouhá doba, ted zatím nemůžu vědět zda bych to v práci vydržela. Zřejmě už mě nikam dál nepošlou, rentgen plic v pořádku. Nevím zda si mám nechat ukončit neschopenku, unavená můžu být ještě hodně dlouho a nemůžu marodit donekonečna. Četla jsem že by mělo být kontrolní vyšetření rentgen plic po 3 měsích, já ho měla už po měsíci a kousek.

Ahoj,

dvě kolegyně měly po covidu oboustranný zápal plic, jedna marodila 5měsíců, druhá 3měsíce a ještě má napsané lázně, takže máme ji napsanou s otazníkem na červenec. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6447
20.4.21 15:08

Kolegova manželka měla Covid s oboustranným zápalem plic, 10 dnů byla v nemocnici na kyslíku. Teď je 7. týden v neschopnosti a lékaři jí řekli, že se o návratu do práce zatím vůbec nebudou bavit. Že se uvidí za pár týdnů, jak na tom budou plíce, ale ať počítá s tím, že to bude na dlouhou rekonvalescenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53480
20.4.21 15:47

Tohle bych konzultovala u obvodního.
Moje jedna kolegyně byla i v nemocnici. Jí to hodně zasáhlo plíce. Maródila po covidu další tři týdny nebo měsíc. Jiná neměla tolik těžký průběh. Ale ji se zase průběžně vracela zvýšená teplota. Měla to v prosinci, od ledna pracovala a do února řešila u lékaře různé potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
20.4.21 17:52

Měla jsem střední průběh, bolest svalů, horečky, únava, malátnost, nechut k jídlu a to cca 10 dní. Ted je vše ok, ale i 3 měsíce po prodělání cítím zvýšenou únavu a nespavost. Je to příšerné. Moje doktorka říkala, že to může trvat klidně i rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 18:01

jak dlouho nejít do práce po těžším covidu

@chs.jasmin píše:
Ahoj,dvě kolegyně měly po covidu oboustranný zápal plic, jedna marodila 5měsíců, druhá 3měsíce a ještě má napsané lázně, takže máme ji napsanou s otazníkem na červenec. :nevim:

No já chci měnit práci kde jsem co nejdřív, když přijdu po covidu do práce jistě mi budou dávat i přesčasy. Volali mi kde jsem tak dlouho, že je normální marodit 14dní.:-)Pracuji ve fabrice přes agenturu k tomu. Šla bych pokud to vyjde za kolegyní jinam do jiné fabriky, kde ji aspon nenutí do přesčasů a není tam buzerace. Chtěla bych odejít hned jak budu mít po prac. neschopnosti a vyřídit nastup jinam, pokud tedy bude ještě místo. Ráda bych ale se zeptala taky na lázně, ale nevím zda mi je dají, sestra mě odbyla s tím, že se pak domluvíme a že bych musela na plicní, oni je nedávají…Nebyla jsem v nemocnici, i když příznaky těžké jsem měla ten zápal plic a tak nevím. Jak to ale udělat s tou prací, nikde se jim nebude líbit, že bych tam neměla být 3 týdny, pokud tedy mi je dají. Abych tak nepřišla o to nové místo, jestli vyjde.
Jinak se cítím pořád unaveně i vypadám kruhy pod očima… moc toho nenaspím. Může to být i počasím a možné je, že to ted přisuzuji covidu a přitom to tak nemusí být. Unavená jsem byla i předtím, když jsem byla zdravá. Jenže ted nepracuji.

• Citovat
  • Nahlásit
14619
20.4.21 18:22

Pokud mas praci fyzicky narocnou, musis byt fit. Jinak budes do tydne zase na neschopence. Vubec nespechej, rekonvalescence je dulezita. I kdybys mela doma byt jeste mesic nebo dva. Zdravi mas jen jedno :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 18:32
@cecetka píše:
Pokud mas praci fyzicky narocnou, musis byt fit. Jinak budes do tydne zase na neschopence. Vubec nespechej, rekonvalescence je dulezita. I kdybys mela doma byt jeste mesic nebo dva. Zdravi mas jen jedno :kytka:

to se jako může vrátit? Tak k nám je problém k doktorce se vůbec dovolat, většinou se domlouvám jen se sestrou, je to na objednání a doktorku jsem slyšela když mi začalo být nehůř tak až poté mě objednala, jinak mi řekla po kontrole, kdy jsem ještě nebyla úplně v pořádka, že uvidíme po kontrolním rentgenu plic a podle toho se vrátím do práce, nebo ne a že už chodit nemusím neschopenku mi ukončí sestra. Kontrolní rentgen v pořádku, krev byla před 14ti dny jen nepatrně špatná sedimentace.Lidi kolem mě přítel mi říká, že už jsem zlenivěla, opravdu nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
24197
20.4.21 18:45

Jako říct někomu po zápalu plic, že je zleniveky, to je napresdrzku! Můj ex byl doma skoro dva měsíce po covidovem zápalu plic. Fakt to není sranda. Jestli chceš u ty mašiny s prominutím pojit, tak se vrať do práce. Zdraví ti žádné peníze nevrátí a nedoléčený zápal plic tě může ohrožovat ještě roky.
Neblbni, odpočívej, trenuj kondicku, pomalu, jedno po druhém. Po dvou týdnech se po covidu vrací lidí do práce s lehkým průběhem, ne po obous :kytka: tranných zapalech plic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 18:58

jak dlouho nejít do práce po těžším covidu

@Mar__tanka1983 píše:
Jako říct někomu po zápalu plic, že je zleniveky, to je napresdrzku! Můj ex byl doma skoro dva měsíce po covidovem zápalu plic. Fakt to není sranda. Jestli chceš u ty mašiny s prominutím pojit, tak se vrať do práce. Zdraví ti žádné peníze nevrátí a nedoléčený zápal plic tě může ohrožovat ještě roky.
Neblbni, odpočívej, trenuj kondicku, pomalu, jedno po druhém. Po dvou týdnech se po covidu vrací lidí do práce s lehkým průběhem, ne po obous :kytka: tranných zapalech plic.

Tak on je takový, už jsem tady o něm psala, nevím jak se s ním rozejít nějak na to nemám povahu, přitom mě štve. Je to jen o sexu z jeho strany.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat