Jak dlouho nejít do práce po těžším covidu?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
20.4.21 19:19

jak dlouho nejít do práce po těžším covidu

Jinak já už jsem 2 měsíce doma, záleží do jaké práce se kdo vrací, kdybych dělala v kanclu neřeším to…

• Citovat
  • Nahlásit
1768
20.4.21 19:26
@Anonymní píše:
Jinak já už jsem 2 měsíce doma, záleží do jaké práce se kdo vrací, kdybych dělala v kanclu neřeším to…

Možná ty ty tvoje zdravotní problémy chtějí ukázat, že máš svůj dosavadní život změnit - jak práci tak vztah :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 20:02

@smajlik345 píše:
Možná ty ty tvoje zdravotní problémy chtějí ukázat, že máš svůj dosavadní život změnit - jak práci tak vztah :kytka:

No ono je toho víc, i bydlení svoje, to se mi bohužel asi nepodaří. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1675
20.4.21 21:48

Známá narodí po covidu 5 měsíc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3195
21.4.21 09:19

Jsem po opravdu těžkém covidu. Na plicní ventilaci 6 týdnů a jsem doma zatím dva měsíce. Zadýchávám se šíleně, dojdu pár metrů a únava strašná. K plicnímu jdu za necelý měsíc, navrhují mi lázně. Předpokládám, že budu doma ještě nějaký čas. Zatím si neumím představit, že bych mohla vykonávat svojí práci a to jsem „ouřada“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 13:41

Já se taky ještě zadýchávám šla jsem dnes svyžnějším tempem asi 1.5km a šíleně mě bolí nohy, klouby. Možná je to tím, že už jsem si odvykla stát na nohách. Mě už nikam nepošle obvodní krev mám v pořádku rentgen taky.Na plicní mě nebudou posílat, no nevím, možná kdybych byla v nemocnici, tak budou opatrnější. Zápal plic jsem měla. Volala jsem dnes a mám zavolat v pátek jak to vypadá, že už by mi ukončili neschopenku.Tak jsem doma 2 měsíce a únava i ostatní může trvat ještě hodně dlouho.Sama nevím, je tedy zbytečné se ptát na lázně, musela bych na plicní a tam mě evidentně nepošlou.

• Citovat
  • Nahlásit
1768
21.4.21 13:48
@Anonymní píše:
Já se taky ještě zadýchávám šla jsem dnes svyžnějším tempem asi 1.5km a šíleně mě bolí nohy, klouby. Možná je to tím, že už jsem si odvykla stát na nohách. Mě už nikam nepošle obvodní krev mám v pořádku rentgen taky.Na plicní mě nebudou posílat, no nevím, možná kdybych byla v nemocnici, tak budou opatrnější. Zápal plic jsem měla. Volala jsem dnes a mám zavolat v pátek jak to vypadá, že už by mi ukončili neschopenku.Tak jsem doma 2 měsíce a únava i ostatní může trvat ještě hodně dlouho.Sama nevím, je tedy zbytečné se ptát na lázně, musela bych na plicní a tam mě evidentně nepošlou.

Po zkušenostech jsou obvodní nejhorší lékaři.
Krom toho po covidu by tě měl vidět plicní (to bylo i řečeno lékaři).
Na plicní doporučenku nepotřebuješ, stačí zavolat, říct, že jsi po covidu a oni tě buď objednají nebo ty řeknou ať přijdeš kdykoliv (k nám se chodí bez objednání)
Nepotřebuješ obvodního on o tom ani nemusí vědět, že jdeš k plicnímu a na lázně by jsi po covidu měla nárok, ale musíš si je platit sama. Stát ty dá jen 4 000 kč. Zjišťovali jsme jak to s tím nárokem na lázně po covidu je
Takže zavolej na plicní, řekni jim nejen o covidu, ale i o neschopence u obvodního. Dle mě nejlepší by bylo. Nemocenskou u obvodního zrušit nebo převést k plicnímu, ale to až po konzultaci s plicním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14559
21.4.21 13:56

Tady k laznim pisou, ze neni nutna predchozi hospitalizace, rozhodujici je zdravotni stav a pretrvavajici potize
https://www.novinky.cz/…dky-40350502
https://www.vitalia.cz/…-jsou-lazne/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 14:25

@smajlik345 píše:
Po zkušenostech jsou obvodní nejhorší lékaři.
Krom toho po covidu by tě měl vidět plicní (to bylo i řečeno lékaři).
Na plicní doporučenku nepotřebuješ, stačí zavolat, říct, že jsi po covidu a oni tě buď objednají nebo ty řeknou ať přijdeš kdykoliv (k nám se chodí bez objednání)
Nepotřebuješ obvodního on o tom ani nemusí vědět, že jdeš k plicnímu a na lázně by jsi po covidu měla nárok, ale musíš si je platit sama. Stát ty dá jen 4 000 kč. Zjišťovali jsme jak to s tím nárokem na lázně po covidu je
Takže zavolej na plicní, řekni jim nejen o covidu, ale i o neschopence u obvodního. Dle mě nejlepší by bylo. Nemocenskou u obvodního zrušit nebo převést k plicnímu, ale to až po konzultaci s plicním.

No jo tak 4.000,– jsou málo lázně jsou drahé kdysi dávno jsem byla jako doprovod se synem a někdo si to tam platil a tuším že skoro 20 tisíc. Myslela jsem, že na pojištovnu jsou, v tom případě na to asi kašlu, potřebuji každou korunu žiju sama.Chci jít do jiného zaměstnání, proto dlouho ani marodit nechci, neměla bych potom nárok ani v létě na dovolenou, i tak to bude málo, jestli mi ji dají. Ideál nastoupit aspon od května.
Co já vím s tím plicním, stejně by mi měla obvodní dát pro ně zprávu, že jsm měla pneumonii. Mám doma přístroj na měření dechu každý den dýchám a zapisuji. Dnes jsem měla už v zeleném poli, což je dobré. To samé by mi udělali tam víc asi nic, tu spirometrii. Pracovala jsem ve slévárně, takže na preventivní prohlídku jsme museli 1 za 2 roky i na plicní a dychala jsem tam do toho spirometru.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 14:40

Už nekašlu, akorát někdy se stane a jakoby i chrčí na průduškách a když dlouho mluvím také mě to nutí na kašel. No chce to čas asi, žádné leky už neberu občas Vincentku a sirup jitrocelový. Ale tento stav beze změny mám už měsíc, opravdu nemůžu být doma další 2, musí to samo přestat. Četla jsem, že někdo má potíže i půl roku po covidu.

• Citovat
  • Nahlásit
3195
21.4.21 14:43
@Anonymní píše:

Do lázní pošlou jen ty ze špitálu, mi bylo řečeno. Což já splñuji měrou vrchovatou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 14:51

@babanci píše:
Do lázní pošlou jen ty ze špitálu, mi bylo řečeno. Což já splñuji měrou vrchovatou.
Že já jsem se tam taky nenechala odvézt. Místo toho jsem musela na rentgen v horečkách a jak jsem vyšla ven, tak jsem se začala dusit, naštěstí jsem tam nakonec nějak dojela.Ale ani sanitku mi nedali, vždyt jsem mohla někoho nakazit. Co čtu články, tak by měly být pro všechny, které trápí potíže a hrazené pojišťovnou, např, Luhačovice. tam se léčí dýchací cesty. Syn měl časté bronchitidy a obvodní doktorka se na to také netvářila, nakonec mi musela dát doporučení na alerkologii a imunologii.
  • Citovat
  • Nahlásit
3195
21.4.21 16:07
@Anonymní píše: Že já jsem se tam taky nenechala odvézt. Místo toho jsem musela na rentgen v horečkách a jak jsem vyšla ven, tak jsem se začala dusit, naštěstí jsem tam nakonec nějak dojela.Ale ani sanitku mi nedali, vždyt jsem mohla někoho nakazit. Co čtu články, tak by měly být pro všechny, které trápí potíže a hrazené pojišťovnou, např, Luhačovice. tam se léčí dýchací cesty. Syn měl časté bronchitidy a obvodní doktorka se na to také netvářila, nakonec mi musela dát doporučení na alerkologii a imunologii.
@Anonymní píše: Že já jsem se tam taky nenechala odvézt. Místo toho jsem musela na rentgen v horečkách a jak jsem vyšla ven, tak jsem se začala dusit, naštěstí jsem tam nakonec nějak dojela.Ale ani sanitku mi nedali, vždyt jsem mohla někoho nakazit. Co čtu články, tak by měly být pro všechny, které trápí potíže a hrazené pojišťovnou, např, Luhačovice. tam se léčí dýchací cesty. Syn měl časté bronchitidy a obvodní doktorka se na to také netvářila, nakonec mi musela dát doporučení na alerkologii a imunologii.

Oni asi lázně obecně nechtějí moc psát. Mě to teda nabídli hned, že 4 měsíce po léčbě bych měla jet, ale jak píšu výš, měla jsem smrt na jazyku. Jsem dva měsíce z nemocnice, chodím jako robot, po těch 6 týdnech na ARO mi nohy neunesly a dýchám dobře jen v noci, s čističkou vzduchu u hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14559
21.4.21 17:15
@babanci píše:
Oni asi lázně obecně nechtějí moc psát. Mě to teda nabídli hned, že 4 měsíce po léčbě bych měla jet, ale jak píšu výš, měla jsem smrt na jazyku. Jsem dva měsíce z nemocnice, chodím jako robot, po těch 6 týdnech na ARO mi nohy neunesly a dýchám dobře jen v noci, s čističkou vzduchu u hlavy.

No jo, jenomze tys byla extremne tezky pripad :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31704
21.4.21 17:23
@Anonymní píše:
Už nekašlu, akorát někdy se stane a jakoby i chrčí na průduškách a když dlouho mluvím také mě to nutí na kašel. No chce to čas asi, žádné leky už neberu občas Vincentku a sirup jitrocelový. Ale tento stav beze změny mám už měsíc, opravdu nemůžu být doma další 2, musí to samo přestat. Četla jsem, že někdo má potíže i půl roku po covidu.

Už jsou i postcovidová centra, např. v Hradci Králové, kde sledují lidi po covidu, tak to je taky možnost pro ty, kteří mají problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat