Jak dlouho po plánované sekci jste dostaly miminko k sobě? ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 21:51
Jak dlouho po plánované sekci jste dostaly miminko k sobě? ?

Ahoj holky, kvůli KP mě nejspíš čeká plánovaná sekce. Teď jsem 37+0. V hlavě mám miliony otázek, ale co mě trápí nejvíc je, že nebudu mít miminko hned u sebe. Proto bych se chtěla zeptat, kdy jste po plánované sekci dostaly už napořád svoje miminko do péče. Když by mi to udělali ráno, měla bych ho u sebe už ten den? Děkuji za zkušenosti.

Přečtěte si článek: Šestinedělí po císařském řezu, na co pozor?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
werakla
Kecalka 382 příspěvků 16.05.19 21:57

Já šla večer na císaře, miminko mi přinesli po 2hod.na prisani.(Měly jsme totiž komplikace)A na stálo jsem ji dostala 2 den. No a 4.den mi ji zase sebrali kvůli silné žloutence :roll:

michaela1310
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 16.05.19 22:06

Ahoj taky jsem rodila sekci konec pánevní, jinak mi ho nosili po 3 hodinách, rodila jsem v pondělí večer a dostala jsem ho až ve středu dopoledne, dřív bych to nezvládla, je to velká jizva a dost to bolí. První vstávání bylo docela maso a pak ještě den potom, pak už je to jen lepší. Kdyby tě cokoliv zajímalo tak napiš. Je to celkem čerstvé, jsem krátce po sestinedeli :palec:

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 16.05.19 22:13

Napořád až druhý den (teda kdybych chtěla). Jinak mi ho sestry na JIP přinesly chvíli po tom, co jsem se probrala. A pak ho nosily přes den na kojení a pomazleni.

lucynka25
Echt Kelišová 9536 příspěvků 16.05.19 22:16

Já šla na sál asi v 10h..po vyndání a při šití jí manžel držel a byli oba u mě, pak odešli na chvíli na vážení a měření, vrátili se a po zašití jsem jí dostala na chvilku na přiložení.
Pak následovala JIP :roll: za 24h mi jí přivezli asi jen 3× :zed:
Pro mě to byla hruza, protoze první dceru jsem rodila normálně (kleštěma) a hned jak jsem se postavila na nohy, utíkala jsem si pro ní..takže jsem trpěla, že druhou dceru nemám.
U apolináře bylo narváno a čekala jsem na 1lužak nadstandart, takže to trvalo déle asi o 3hodiny. Pak už jsem jí měla u sebe a nedala ;)

smeagol89
Nováček 3 příspěvky 16.05.19 22:16

Ono dost zalezi na porodnici. Mela jsem naplanovanou sekci, taktez KP, ale prckovi se chtelo ven drive :lol: sekce probehla akutne ze ctvrtka na patek, prvni vstavani cca po deviti hodinach a nechali zcela na me, kdy jej chci k sobe natrvalo. Nechala jsem si jej u sebe od soboty rano, citila jsem se kupodivu dobre :) nenosili mi jej moc casto, tak to bylo urcite lepsi. Kdyby neco, tak napis ;)

Beaumont
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 16.05.19 22:21

U prvního jsem byla na sekci dopoledne. (u Apolinare). V ten den večer mi ho přinesli na přisátí. Druhý den ráno mi ho opět na chvilku přivezli, pak mě z JIP stěhovali na klasický pokoj, kde mi ho už dali nastálo.
Druhe dítko jsem rodila hned ráno (Bulovka). Mimo mi přivezli ukázat odpoledne a večer. Pak ráno a potom mě stěhovali na klasický pokoj. Tam mi ji nosili cca co 3h, mimo noci. Druhý den mi ji přinesli ráno a potom mi ji tam už nechali, resp. Já si ji tam nechala.
Oni dost záleží v jaké jsi kondici. U prvního mi přišlo, že to bylo lepší a nebolelo to tolik. U druhé jsem byla ráda za den (noc) navíc :)

Aduš8
Závislačka 4487 příspěvků 16.05.19 22:21

Já rodila v půl desáté, v půl jedné mě dovezli na normální pokoj, mezitím jsem ležela dvě a půl hodiny na,, probouzecím pokoji". Malý musel po porodu do inkubátoru (Apgar 9-10-10) na dohřátí. Ve čtyři ní ho dovezli na pokoj a od té doby jsem ho mohla mít u sebe, nebo kdykoliv zazvonit na sestru. Stejně nebudeš schopna se o něj sama postarat. K večeru jsem si měla poprvé stoupnout s anesteziologem, aby viděl, že je vše ok a já můžu chodit. Pak zase do postele a až druhý den se sestrou do koupelny. Pak už jsme ale zůstala v pohybu, i když to bolelo. Ale první i druhou noc jsem malého dala mezi kojením k sestrám, když spal, abych alespoň na chvíli usnula, byla jsem strašně unavená. Noc před sekcí jsme nespala strachy a nadšením a noc potom bolestí. Ale fakt radím, vstát co nejdřív i přes bolest. Rozhýbat to. Když jsme šla po deseti dnech na vyndání stehů, byla jsem skoro v pohodě a po třech týdnech o sekci nevěděla. Za dva měsíce mě čeká druhá, tak doufám znovu v tak super průběh

Míša213
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 16.05.19 22:25

Ahoj taky konec panevni. Operovali me v utery, hned po vyndani mi maleho prilozili na prsa. Chvilku jsme se nuhnali a jelikoz mi stale padal tlak a bylo mi zle rekla jsem at maleho vezmou za tatou. S tatou se taky ponuhnal a sli na vazeni a dalsi osetreni. Me mezitim zasili a jeste nez me vezli na jip nas chvilku nechali ve vedlejsim pokoji a sestricka zkusila znovu prilozit. Na jip sem byla asi hodinu, nez sem zacla hybat nohama. Sestinedeli bylo plny tak me dali na gyndu a chvilku na to prinesli maleho uz umyteho a znovu jsme davali prilozit a mohli jsme s nim byt jak dlouho jsme chteli. Pak mi ho nosili pokazde kdyz se vzbudil. Na pokoji jsem ho mela ve ctrvtek, jen nanoc jsem jeste poprosila sestricky. V patek uz semnou i spinkal. Urcite je lepsi mit mimco co nejdrive u sebe, protoze se rychleji rozchodis. Aspon my to tak s pani mely, jak byly deti u sester sotva jsme se dobelhaly na zachod, ale jak s nami byli deti slo to daleko lepe, protoze te to prinuti se hybat. Hodne stesti a omlouvam se za sloh :lol:

bobda
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 16.05.19 22:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky, kvůli KP mě nejspíš čeká plánovaná sekce. Teď jsem 37+0. V hlavě mám miliony otázek, ale co mě trápí nejvíc je, že nebudu mít miminko hned u sebe. Proto bych se chtěla zeptat, kdy jste po plánované sekci dostaly už napořád svoje miminko do péče. Když by mi to udělali ráno, měla bych ho u sebe už ten den? Děkuji za zkušenosti.

Možná si měla napsat, kde konkrétně budeš rodit, třeba by ti tu konkrétně někdo napsal k tvoji porodnici, protože tyhle zkušenosti ostatních ti jsou k ničemu.

Mari.G
Kelišová 5404 příspěvků 16.05.19 22:38

Zjistěte si, jak to mají porodnice okolo vás, některé (ano, není jich moc) umožňují bonding hned po CS. Taky se dá domluvit nadstandard s lůžkem navíc, kde může být partner a tím pádem lze mít dítko ihned u sebe, pokud je v pořádku. Pomůže Vám s manipulací, přikládáním atd. Dnes to jsou už naštěstí řešitelné věci, jen ne v každé porodnici. Minimálně po porodu může s miminkem chodit všude a mít ho pod kontrolou a DĚLAT BONDING. Pokud je sekce plánovaná, tak je to jednodušší s dojezdem, než kdybyste jela v kontrakcích :-). Varianta přirozeného porodu je zavrhnuta?

Příspěvek upraven 16.05.19 v 22:53

pocker
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 16.05.19 22:39

Druhý den byl malej u mě stále. První den na jipce ne.

ka2ka
Extra třída :D 14936 příspěvků 16.05.19 22:59
@Mari.G píše:
Zjistěte si, jak to mají porodnice okolo vás, některé (ano, není jich moc) umožňují bonding hned po CS. Taky se dá domluvit nadstandard s lůžkem navíc, kde může být partner a tím pádem lze mít dítko ihned u sebe, pokud je v pořádku. Pomůže Vám s manipulací, přikládáním atd. Dnes to jsou už naštěstí řešitelné věci, jen ne v každé porodnici. Minimálně po porodu může s miminkem chodit všude a mít ho pod kontrolou a DĚLAT BONDING. Pokud je sekce plánovaná, tak je to jednodušší s dojezdem, než kdybyste jela v kontrakcích :-). Varianta přirozeného porodu je zavrhnuta?Příspěvek upraven 16.05.19 v 22:53

tam nejde o dítě, ale o ní pokud bude na jipu tak dítě dostane nejspíš až druhý den

Mari.G
Kelišová 5404 příspěvků 16.05.19 23:05

@ka2ka Chápu, tak při dobré včasné domluvě může být s malým tatínek. Já chápu, že jsou situace, kdy žena nemůže :). Nicméně znám osobně i případy, kdy žena i dítě byli v pořádku a donesli jí ho třeba za 6 hodin…

vbu
Kecalka 111 příspěvků 16.05.19 23:06

Ja bych si vybrala vstricnou porodnici. S cisarem, zejmena planovanym, jde pracovat. Lze treba domluvit nadstandard, vzit si tam otce ditete ci jinou osobu blizkou, ktera vam pomuze s peci o dite. Dite nemusi byt vubec odnaseno, bonding muze probihat u tatinka napriklad. Lze take odmitnout pobyt na JIP a jit rovnou na pokoj, ale je nutne mit s sebou nekoho, kdo se bude o dite starat. Znacka ideal by bylo sehnat ten nadstandard. A jinak na reci typu musi na vyhrivane luzko blabla, na to bych moc nedala. Dle meho casta manipulativni fraze, at maji klid s nosenim decka.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama