Jak dlouho po sexu je test prokazatelný?

Jane666
30.3.10 18:40

Jak dlouho po sexu je test prokazatelný?

Ahoj, mám dotaz. Díky viróze jsem minulý pátek večer vyzvracela vše, včetně HA (minerva), která se tuším nestihla vstřebat. V příbalovém letáku je uvedena doma 5 hodin a já mám pocit, že tohle bylo míň. Každopádně jsem si to ráno neuvědomila a jinou tabletku neužila, až zase večer v devět, kdy ji normálně užívám. V neděli jsem pak měla sex se svým přítelem. A teď mě hryže svědomí a bojím se, že bych mohla být těhotná. MS mám dostat až příští sobotu, to ale moje slabé nervy určitě nevydrží. Proto se ptám, za jak dlouho po styku bych mohla použít těhotenský test, aby byl prokazatelný a já se tak nemusela užírat celý příští týden? A nevíte jaká značka je nejvíce spolehlivá? Děkuji za rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
30.3.10 18:52

Ahoj,
obávám se, že se budeš muset užírat. Test je obvykle pozitivní až v den vynechané menstruace, často i později. Spolehlivý je Mamatest.
Ale když jsi vynechala jednou a pak zase poctivě brala, tak bych řekla, že pravděpodobnost otěhotnění je dost malá.
Držím palce,
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1027
30.3.10 19:14

Tenhleten mi ukázal pozitivně už 6 dní před MS, ale je to asi individuální a záleží kdy je ovulace atd. Ale pokud vím, tak na tom testu většinou píšou, jakou má citlivost, tak zkusit nějaký citlivější. Ale stejně se to někomu objeví až nějaké dny po MS, jak mám načteno..
http://www.prozdravi.cz/…tenstvi.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.10 20:15

U každého je to individuální, ale já jsem si aktikoncepci jeden víkend zapomněla doma a dva dny jsem si ji tudiž nevzala a bylo to v to v 1. nebo 3. týdnu, kdy je možnost otěhotnění nejmožnější. Sex samozřejmě byl. A neotěhotněla jsem…takže buď klidná :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
3395
30.3.10 20:31

Myslím, že můžeš být klidná, byla by velká náhoda, kdybys otěhotněla. Jinak klasické testy ukážou případné 2 čárky 12 dní po oplodňujícím styku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7369
30.3.10 21:33

Já si taky myslím, že je velká pravděpodobnost, že těhu nejsi. Já používala ta testa rapid clear, tam píšou nižší citlivost a 5 dní po styku, ale tomu bych až tak nevěřila. Mně teda ukázali // už před MS, možná skoro týden, ale mám brzy ovulaci. I když si ho teď uděláš a budeš mít jednu /, tak jistout stejně nemáš, tak že ti asi nezbývá než čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13315
30.3.10 22:02

buď v klidu. podle mě kvůli jedné vynechané pilulce těhu nejsi. stává se to velmi ojediněle. jinak k mamatestu, můj gynekolog říkal, že to je ten nejhorší na trhu, ale když se ukáže pozitivní, tak je to jisté… takže nevím, jak to je, ale já ti nijak moc neřešila a moc se nevyptávala, který je teda nejlepší… ano jsem to po kontrole nepotřebovala (viz metřík) ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
31.3.10 18:51

taky si myslím,že těhu nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonym518
19.10.12 10:04

Dobrý den,
minulý týden jsem měla s přítelem pohlavní styk, nějak se to vymklo (nestihl ejakulovat mimo) a teď se bojím, že jsem těhotná. Antikoncepci beru poctivě, jenže v době pohlavního styku jsem měnila značku prášků a tyto nové prášky mám brát na doporučení lékaře nepřetržitě a neměla bych menstruovat. Nezjistím tedy nejspíš jestli jsem nebo nejsem těhotná podle menstruace. Mou otázkou je, zda si mám těhotenský test udělat v době očekávané menstruace u minulých prášků anebo těch nových? (u obou se termíny liší) A jestli si myslíte, že „plaším“ zbytečně? :roll: Pohlavní styk jsme měli těsně po skončení menstruace. Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama