Jak dlouho používat kojeneckou vodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maleva
Stálice 64 příspěvků 09.09.09 21:18
Jak dlouho používat kojeneckou vodu?

Ahojky! Chtěla jsem se prosím zeptat, jak dlouho by se „měla“ používat kojenecká voda? Malýmu bude už brzy rok. Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 09.09.09 21:19

Já používám vodu z kohoutku už dlouho, asi tak od půl roka řekla bych…

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 09.09.09 21:21

kojeneckou vodu jsem nekupovala nikdy, kohoutkovou vodu jsem převařovala asi do 3/4 roku.

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 09.09.09 21:25

věřím, že z kohoutku je stejná, ne-li lepší. Šimon pije nepřevařenou vodu z kohoutku už dávno a nic mu není. Kojeneckou můžou nechat v supermarketu někde na sluníčku a je horší než kohoutková.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 09.09.09 21:25

Ahoj..já jak mi to vyjde..spíš z kohoutku a ani tu ani kojeneckou nepřevařuji. Vodu ale dostal až po půlroce. Ale je asi dobrý si zjistit jaká vám teče z toho kohoutku voda. Ono u těch kojených dětí to máš těžké. Buď dáš kohoutkovou (kde může být kdovíco), nebo z petky, kterou ale už máš otevřenou třeba týden (což je teky humus)…

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 09.09.09 21:34

Ahoj, kojeneckou jsme používala do konce 6nedělí a pak už jen převařovala tu z kohoutku. Tu teda převařuji pořád i 4 letým dětem na štávu.

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 09.09.09 21:39

M ma od narozeni kohoutkovou- prevarovala sjem tak cca pul roku mozna o fous dyl

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 09.09.09 21:46

Balenou jsem nikdy nekupovala, neverim ji. Kohoutkovou jsem prevarovala do cca 9ti mesicu.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 09.09.09 21:51
Danylea píše:
Balenou jsem nikdy nekupovala, neverim ji. Kohoutkovou jsem prevarovala do cca 9ti mesicu.

jej! na tebe zrovna číhám..já nemůžu najít tu diskuzi ve které jsi psala že jdeš na školu (čekáš na odvolání).

můžeš mě pls nasměrovat?

A jestli máš svátek - pak všechno nejlepčí.

J.

edit : omluva zakladatelce za ot :oops:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 09.09.09 22:16

je tak dik za tema.Ja ma premyslim ze male dam vodu z kohoutku neprevarenou.Na redeni stav.Jinak koj.jsem prevarovala pard ni nez jsem se dozvedela ze nemusim a kohoutku prevarim ale ted uz s rychlovarne konvice. :oops:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 09.09.09 22:37

Vojta byl kojený do 10m, od té doby má sunar z kohoutkové vody. od 6m jsme mu dávali vodu k pití, později ředěný džus /vodu nepil/, balenou jsem dávala snad měsíc, víc ne, jinak kohoutkovou nepřevařovanou. … (máme nový dům a za vodu k domu zodpovídá provozovatel řadu, musí dělat pravidleně rozbory a trubkama tady jsem si fakt jistá).

balená voda může zůstat kdekoliv na sluníčku, s neslučitelnými látkami a je to, kohoutková, zvláště při relativně nových trubkách, je nesrovnatelně vyšší kvality…

v roce už bych rozhodnbě dávala vodu normální…

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 09.09.09 22:51
janac píše:
Danylea píše:

jej! na tebe zrovna číhám..já nemůžu najít tu diskuzi ve které jsi psala že jdeš na školu (čekáš na odvolání).

můžeš mě pls nasměrovat?

A jestli máš svátek - pak všechno nejlepčí.

J.

edit : omluva zakladatelce za ot :oops:
smarja :lol: :lol: jdu to psat sz
Jo a svatek nemam :lol: (to cucite, co :lol: :lol: )
Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 09.09.09 23:39

ahoj,
já teda pořád používám balenou kojeneckou vodu. Ta se doporučuje dávat do 1 roku věku, protože voda z kohoutku má vyšší obsah dusičnanů než je limit pro takto malé děti. Pro kojeneckou vodu jsou daleko přísnější limity než pro vodu pro větší děti a dospělé. Když je dusičnanů moc, začnou se vázat na červené krvinky místo kyslíku a může dojít ke zhoršení zásobování těla kyslíkem, s čímž si miminko hůř poradí.
A vodu stále z větší části převařuju, právě proto, že balená voda může být špatně skladovaná, takže tím se zničí případné bakterie.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.09 23:57

Já pouřívala asi 2 měsíce

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 10.09.09 01:29

Kojo vodu jsem nikdy nepřevařovala, kohoutkouvou do 9 měsíce. Dávala jsem většinou balenou, když nebyla, tak ne. Od 9 měsíců točím rovnou z vodovodu. Tolik u druhého dítěte. U prvního jsem to tak dělala od roka.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >