Jak dlouho praktikovat metody Dr. Karpa?

Anonymní
21.10.19 20:29

Jak dlouho praktikovat metody Dr.Karpa ?

Dobry den, ze zacatku jsme meli dost plactive mikinko a az po precteni knizky Nejšťastnější miminko kdy jsme zacli praktikovat metody Dr. Karpa tak se vse obrátilo a najednou jsme meli zlaté dítě. Problém byl predevsim se spankem, protoze se vzdy pretahla a nemohla usnout a byl to hroznej boj. Tak jsme zacli svazovat do pliny a do zavinovacky a pouzivat bilej sum diky tomu nam ve 3 mesicich spi pres noc i 10 hodin. Ted uz budeme mit skoro 4mesice a me vrta hlavou, ze chudak bez toho proste ani neusne. Nekdy kdyz nemuze zase usnout tak ten zvuk fenu je tak na hlas, ze by clovek i ohluchl, ale jinal to nezabere. Jeste pres oci prehazujeme plinu a ma dudlik. Ma nekdo podobnou zkusenost u deti? Prestali jste to postupně vse delat? Ja kdyz to zkusim tak se budi co chvilka :( tak by me zajimalo do jake doby to mame trebA pouzivat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.10.19 20:36

Vim, ze to zni ujete, ale ja syna zavinovala na noc asi do roka a pul. On to proste vyzadoval :-) Dnes je predskolak a uz nezavinujeme. Ani nevim, jak jsme prestali, asi kdyz uz byl tak velky, ze bysme ho museli zavinovat do ubrusu :-D

• Nahlásit
  • Citovat
8586
21.10.19 20:39

Já používala u obou, první teda byla jen svázaná, ležela na boku a měla dudel. Přesně ve třech měsících se začala vymotavat a najednou to zavinutí nepotřebovala. Druhá byla zamotaná, měla dudlík a i bílej šum. My ho teda večer, když šli spát, vypínali, ale už se nevzbudila. Spala tak i přes den. Te to vydrželo asi do devíti měsíců. Dokonce jsme byli asi v pěti měsících v nemocnici a sestry ani nic neříkaly :lol: ale v těch devíti měsících u nás měla spát tchýně a já se úplně děsila těch řeči, tak jsme ji pomalu odnaučovali, šum dávali potiseji a zavinovali ne tak napevno a postupně si zvykla bez nejakejch hrůz. Jinak to zavinutí milovala, vždy už si ke mně dolezla, lehla na záda, ruce dala podél těla a čekala. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.10.19 20:45
@Tarinka píše:
Já používala u obou, první teda byla jen svázaná, ležela na boku a měla dudel. Přesně ve třech měsících se začala vymotavat a najednou to zavinutí nepotřebovala. Druhá byla zamotaná, měla dudlík a i bílej šum. My ho teda večer, když šli spát, vypínali, ale už se nevzbudila. Spala tak i přes den. Te to vydrželo asi do devíti měsíců. Dokonce jsme byli asi v pěti měsících v nemocnici a sestry ani nic neříkaly :lol: ale v těch devíti měsících u nás měla spát tchýně a já se úplně děsila těch řeči, tak jsme ji pomalu odnaučovali, šum dávali potiseji a zavinovali ne tak napevno a postupně si zvykla bez nejakejch hrůz. Jinak to zavinutí milovala, vždy už si ke mně dolezla, lehla na záda, ruce dala podél těla a čekala. :mrgreen:

Tak to zavinuti me neprijde tak hrozný, ale ona ten sum potrebuje celou noc zaplej jinak se probudi a kdyz vite ze s tim spí fakt tech 10 hodin tak me je to lito vypinat jen jsem zvědavá jak dlouho to bude potřebovat. Jako vsichni nam za to nadavaji i za to svazovani, ze je jak v kriminale to rika tchyne, ale kdyz je tak spokojená:)

• Nahlásit
  • Citovat
21.10.19 20:47

My jsme zavinovali starší dceru, když měla asi 7 měsíců, tak se z toho prostě začala vymotávat sama a postupně to šlo i bez zavinování. Šumu jsme se taky postupně zbavili. Ještě má čas, tak klid. A je to opravdu velice individuální, jak dlouho to bude potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13452
21.10.19 20:48

Čtyřměsíční dítě už bych nesvazovala, ale bílý šum proč ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8586
21.10.19 20:51
@Anonymní píše:
Tak to zavinuti me neprijde tak hrozný, ale ona ten sum potrebuje celou noc zaplej jinak se probudi a kdyz vite ze s tim spí fakt tech 10 hodin tak me je to lito vypinat jen jsem zvědavá jak dlouho to bude potřebovat. Jako vsichni nam za to nadavaji i za to svazovani, ze je jak v kriminale to rika tchyne, ale kdyz je tak spokojená:)

Jo je ještě malinká, to se časem bude měnit, naše spaly kolem těch trech měsíců klidně i 13 hodin. Ale pak třeba kolem těch sedmi měsíců se budily, začnou růst zuby… Ale když je teď spokojená, tak bych se snažila si to užít, dokud to jde. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.10.19 21:00
@Anonymní píše:

Tak sum jsme postupne ubirali hlasitost, a pak ho vypli uplne. Co vam rika nekdo jiny, na to bych se vyprdla. Taky mi to pribuzni rikali, ze je chudak jak ve sveraci kazajce. At si rikaji, co chteji, zavinovalo se od pradavna, to neni zadna novinka. Ja byla vubec odepsana matka, protoze jsem nekojila, dite chudaka svazovala a nedavala mu pit caj :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
282
21.10.19 21:12

Dokud to zabira, tak bych to delala, nase ve ctvrtym m se zacala sama vybalovat, taky jsem se bala, ze nebude spat a spi :-) teda nespi tak hezky, kazde 3hodky chce jist, ale to chtela i svazana :-D a bily sum ji poustim medvidka..tam se da nastavit hlasitost, sumi hodinu, pak se vypne..ma senzor, kdyz zacne mimi knourat, tak zase sumi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
21.10.19 21:24

Syna jsem svazovala asi do 5-6 měsíců, sám mi dal najevo, že už nechce. Bílý šum jsem používala do teď, poslední týden už spí bez něj - v srpnu mu byli 2 roky. :)
Nikomu to nevadilo, na noc to hrálo potichu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 21:37

Šum jsem nepoužívala, ale zavinovačku Swaddle Me jsem používala asi do sedmi měsíců. Předtím jsem párkrát zkoušela bez toho a katastrofa a najednou jeden večer se z toho začal vymotávat, tak jsem ho uvolnila a od té doby spal bez ní. Přijde mi, že je brzy ho to odnaučovat, pokud mu to vyhovuje. U šumu bych se snažila třeba postupně snižovat hlasitost. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 13:53

Dceru jsem zavinovala do téměř šesti měsíců, pak už začala vyloženě protestovat, ale od té doby, co nezavinuju, se mi v noci budí třeba 5-7×… 8o asi ještě zkusím aspoň během noci po kojení, když mi usne, protože ty šermující ručičky ji fakt budí. A fén ji pouštím i teď v půli roce, jen teda pres den občas, ale vůbec mi nevadí, když to budu dělat třeba ještě rok..hlavně, když to zabírá. Neřešila bych tedy vůbec do kdy zavinovat nebo používat bílý dům, pokud to na miminko zabírá a dělá mu to dobře :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama