Jak dlouho se adaptujete z příjezdu z prázdnin?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 15:47
Jak dlouho se adaptujete z příjezdu z prázdnin?

Ahoj, zakládám toto téma jen pro zajímavost, abych viděla zda nejsem vadná:-). Dva měsíce jsem teď byla mimo Prahu, na venkově, kde jsem ani ne tak relaxovala, jako tvrdě pracovala. Včera jsem se vracela do Prahy, protože dnes jsem měla mít přijímací pohovor do zaměstnání. Přecenila jsem ale síly, jak byla vichřice v neděli, nespala jsem celou noc a odklízeli jsme pak škody, potom rychle na autobus, cesta, po příjezdu vyvětrat byt, zaopatřit rodinu, honem rychle jsem utíkala nechat u kadeřnice nabarvit vlasy, něco jsem rychle pojedla, padala jsem únavou, a v noci se mi udělalo šíleně zle, ne z nervozity, ale spíš únavy, a musela jsem se z dnešního pohovoru omluvit a požádat o jiný termín.
Kamarádka říká, že ji trvá adaptace na město alespoň dva dny, protože jako každá ženská a máma, musí pochopitelně i uklidit věci ze zavazadel, obstarat děti atd. Totálně mě dnešní noc vyděsila, protože mi bylo opravdu špatně z únavy a stresu. Je to má chyba, měla jsem, pochopitelně, přijet dřív, ale obdivuji třeba sousedy, kteří přijedou ráno před prvním školním dnem z dovolené a děti jdou hned do školy a oni do práce. Tak flexibilní opravdu nejsem. Jak to máte s adaptací po příjezdu vy? Ještě dodávám, že děti se mnou nebyly, kdyby se náhodou někdo pozastavil nad tím, že jsem se vracela až teď v září.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10848 příspěvků 25.09.18 15:51

Já jsme v pohodě :nevim: tašky přece můžeš uklidit kdykoli, děti obstaravam denně v tom není rozdíl jestli doma nebo třeba na chalupě. Jsme ta rodina, co přijede večer před termínem nástupu do školky a neřeší.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42592 příspěvků 25.09.18 15:58

@maskovak podle me ses proste unavila a s navratem z dovolene to nesouvisi. Navic jsi tam makala, jak pises, ani to dovolena nebyla.

Jinak se veacime vetsinou v sobotu, v nedeli peru atd a v pondeli prace/skolka

maskovak
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 16:01

@blumen mas pravdu,padala jsem unavou a zvedal se mi zaludek unavou,coz fakt mivam,kdyz jsem vyrizena

lucenka
Vesmírná mluvilka 32845 příspěvků 25.09.18 16:04

jsem na tom stejně jako tvoji sousedi. Jsem schopná přijet z dovolené v neděli v noci a v pondělí jít v pohodě do práce a kluk do školy. Ale chlap ten na tohle moc není a potřebuje doma nějaký klid.
Jinak třeba vybalení a nějaký úklid po příjezdu nijak neřeším. Ta taška/kufr přece nikam neutečou.

vertunka
Závislačka 4710 příspěvků 25.09.18 16:04

Já jsem teda radši, když přijedeme o den dřív. A nebo alespoň v neděli po obědě. Abych měla čas na aklimatizování. Jinak chápu, že jsi unavená po takovým maratonu.

Lalelale
Závislačka 2683 příspěvků 25.09.18 16:08

Mně přijde, aspoň z tvého příspěvku, že jsi měla celkem poklidné tva měsíce někde, přijela jsi domů do města, a najednou jsi začala režim úklid-úklid-rychle-honem-kadeřnice-pochůzky-tohle-tamto-honem… Což bych řekla, že ani tak není problém města, jako špatného nastavení režimu, který sis dobrovolně nastavila jako docela peklíčko, místo abys začala zvolna, a pohovor byl vlastně až ten poslední problém. Osobně problém s adaptací nemám, protože zejména po dovolené si plánuji velice klidný režim, například jdu na večeři, na procházku, odpočívám, nic nedělám… a ne že mám super dovolenou a pak se vrátím jak popelka do komory, kde na mě čeká akorát tak úklid a práce :D

Příspěvek upraven 25.09.18 v 16:08

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42592 příspěvků 25.09.18 16:08
@maskovak píše:
@blumen mas pravdu,padala jsem unavou a zvedal se mi zaludek unavou,coz fakt mivam,kdyz jsem vyrizena

No tak kdyz 2 noci za sebou nespis :nevim: to souvisi s bourkou predtim a stresem a ne mestem

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 25.09.18 16:32

kazdy jsme jiny,ja kdybych se mela zaklimatizovat,od­pocinout si,zajit na vlasy do salonu,udelat bezne prace a hlavne pripravit se na pohovor,bych musela prijet vyrazne driv.nez jdu na pohovor,studuji neco o firme,delam si poznamky,vyzehlim si vhodne obleceni,pripravim botz,doplnky…nemam rada spech

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 25.09.18 18:23

Dělám to taky tak, že se vracíme poslední den prázdnin/dovolené, klidně večer. Je mi prostě líto toho nevyužít a zabít dovolenou jen tak, na adaptaci.
Ale je fatk, že každý září jsem vyflusaná, ve stresu, mám pocit, že lítám jak hadr na holi, nevim co třív, vlaju mezi prací, školou, papírnictvím, zadávám příkazy plateb, rozdávám stovky do srpš,fksp a třídních fondů, vyplnuji přihlášky a podepisuju GDPR. Jakmile nakoupím hajzlpapír do třídy, přijde požadavek z družiny.. Do toho se učit, stáž v práci .
Ale už se to zklidnuje a bude líp.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 25.09.18 18:25
@Lalelale píše:
Mně přijde, aspoň z tvého příspěvku, že jsi měla celkem poklidné tva měsíce někde, přijela jsi domů do města, a najednou jsi začala režim úklid-úklid-rychle-honem-kadeřnice-pochůzky-tohle-tamto-honem… Což bych řekla, že ani tak není problém města, jako špatného nastavení režimu, který sis dobrovolně nastavila jako docela peklíčko, místo abys začala zvolna, a pohovor byl vlastně až ten poslední problém. Osobně problém s adaptací nemám, protože zejména po dovolené si plánuji velice klidný režim, například jdu na večeři, na procházku, odpočívám, nic nedělám… a ne že mám super dovolenou a pak se vrátím jak popelka do komory, kde na mě čeká akorát tak úklid a práce :DPříspěvek upraven 25.09.18 v 16:08

tak leccos uplně naplánovat nejde. :nevim:

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 25.09.18 18:42

Prijedu v patek mebo v sobotu, abych mela klid na vybaleni, uklid, umyt si vlasy, vsechno si hezky v klidu pripravit a pak byla po dovolene odpocata a nezazivala po navratu stres a chaos.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 25.09.18 19:15

Tak pokud to neni 24 hodin na ceste a rozdil sesti a vic casovych pasem, tak je adaptace celkem rychla. Kazdy vikend jsme pryc, takze na vybalovani a vecne stehovani domacnosti mam trenink. Prvorada je sprcha, jidlo a spat. Zbytek pocka.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 25.09.18 20:05

je nutne uvazot,ze zakl.pise,ze byla pryc 2 mesice,to je rozdil,od dovolene deset ctrnact dnu nebo vikendu…dala si moc velkou naloz i v podobe pohovoru,na ktery ce clovek musi nachystat,tedy aspon tak to vetsina lidi dela.....adaptaci mame kazdy ruznou,ja treba hur usinam po delsim pobytu nekde jinde.ahoj

Lama Lama
Hvězda diskuse 49437 příspěvků 4 inzeráty 25.09.18 20:16

U mě to není o tom, jestli přijedu o 3 dny dřív nebo v půlnoci v neděli. Je to o změně rytmu, která mi přináší stres, chaos , neuspořádanost, než si všechno sedne, člověk si udělá zas řád. Když přijedu 3 dny předem, stejnak v pondělí to bude šok. Jestli k tomu mám vybalit dvě taky/nechat je na vybalení za týden/ nebo už budou vybalený z pátu, to už takovou roli nehraje.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >