Jak dlouho se čeká na vyšetření PET/CT?

Anonymní
18.2.21 11:10

Jak dlouho se čeká na vyšetření PET/CT?

Dobrý den,

obvodní mě chce poslat na vyšetření PET/CT. Nevíte jak dlouho jsou ČVS čekací doby? Někde jsem četla, že i 2měsíce, ale je mi docela mizerně, tak nevím, zda tak dlouho vydržím čekat :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73
18.2.21 11:24

A co se stane když „nevydržíš čekat“?
Tak dlouho to netrvá jenom tak. Musí to někdo přečíst a to není jenom tak, není to na jednou kouknutí a jasná diagnóza.
Až budou vědět tak si tě pozvou, případně jenom dají vědět že nic. Pokud máš nějaké potíže tak to řeš s obvodním lékařem. Nic jinýho než čekat stejně nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 11:28

@EvaEpic

Myslela jsem čekací doba na objednání k tomuto vyšetření :-)

• Citovat
  • Nahlásit
73
18.2.21 11:30
@Anonymní píše:
@EvaEpicMyslela jsem čekací doba na objednání k tomuto vyšetření :-)

Aha, pardon. Hele tak jsou dva měsíce ještě dobrý čas. Prostě je na to dlouhá fronta, s tím se nedá nic udělat. Případně v nějakém soukromém zařízení jako samoplátce (ale to je obrovská částka) by to šlo dřív. Ale já bych počkala, ono se za ty dva měsíce nic nestane a pokud ano tak to budou lékaři řešit i bez toho vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 11:51
@Anonymní píše:
Dobrý den,obvodní mě chce poslat na vyšetření PET/CT. Nevíte jak dlouho jsou ČVS čekací doby? Někde jsem četla, že i 2měsíce, ale je mi docela mizerně, tak nevím, zda tak dlouho vydržím čekat :-(

No tak 2 mesice je rychla doba.
Klidne 4 mesice.

• Citovat
  • Nahlásit
2801
18.2.21 12:02

Mamka chodí na PET/CT každé tři roky. Lékařka ji objednává půl roku předem. Jinak běžná čekací lhůta je 3 měsíce a víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 12:20

@Murka to je strašné. Při podezření na rakovinu je 3 a více měsíce šílené. Vždyť to je doba, kdy se to může přehoupnout do dalšího stádia a rozhodnout o tom, zda člověk má nebo nemá větší šanci na vyléčení 😔

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 12:54

Ahoj, záleží kde se objednas, stoji za to si dojet i někam dál. Když objednavam pacienty (onkologie) tak i do 2 týdnů, jinak třeba do měsíce. Nebo požádám aby pacienta dali na cekacku kdyby nekdo vypadl… To pak může prijit termin vramci pár dní. Jaké máš potíže a jaké vyšetření ti už delali? Pokud nechceš, neodpovidej.

• Citovat
  • Nahlásit
73
18.2.21 14:31
@Anonymní píše:
@Murka to je strašné. Při podezření na rakovinu je 3 a více měsíce šílené. Vždyť to je doba, kdy se to může přehoupnout do dalšího stádia a rozhodnout o tom, zda člověk má nebo nemá větší šanci na vyléčení 😔

No jo ale před tím člověkem s podezřením na rakovinu jsou ve frontě taky lidé s podezřením na rakovinu, případně už s potvrzenou rakovinou. Prostě kapacity nejsou nafukovací no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 21:51
@Anonymní píše:
Ahoj, záleží kde se objednas, stoji za to si dojet i někam dál. Když objednavam pacienty (onkologie) tak i do 2 týdnů, jinak třeba do měsíce. Nebo požádám aby pacienta dali na cekacku kdyby nekdo vypadl… To pak může prijit termin vramci pár dní. Jaké máš potíže a jaké vyšetření ti už delali? Pokud nechceš, neodpovidej.

Před 14 dny mi zduřely uzliny v podpaží, po týdnu už v i tříslech. Po pár dnech jsem našla boule o vel. min 2-4cm na stehnu (Cca 5cm nad ohybem nohy, jak je koleno) a na bederní páteři cca 7cm napravo od páteře (Bulky nebolestivě, jen na pohmat citlivé. A v noze cítím od bulky tlak, jako by mi táhla šlachu/sval při chůzi). Bolí mě od třísel a podpaží asi uzliny (šlachy/svaly) dál do těla. Bolesti, jako bych měla je hodně natažené nebo bloklé po špatném spaní. Přidává se i tlak v oblasti žaludku směrem doprava + občasné dýchání jako s pytlem na hrudníku). Jsem hodně unavená, večer občas zimnice, ale jinak bez teplot. Stačí malá zátěž a jsem vyčerpaná. Krevní obraz + markery v normě, jen CRP 19. Dr mysli, ze by to mohla byt nejaka skryta infekce v tele (zitra jdu na dalsi krev), ale take zminila, ze by chtela vysetreni hematologem, PET a CT.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat