Jak dlouho se čeká na výsledek testu na koronavir?

Anonymní
13.4.20 16:09

Jak dlouho se čeká na výsledek testu na koronavir?

Chtěla jsem se zeptat jestli je tu někdo, kdo byl na testu a jak dlouho jste čekali na výsledky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1740
13.4.20 16:35

Při odběru kvůli hospitalizaci v nemocnici asi 6 h, jako samoplátce 1-3 dny,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 16:57

Asi zálží jak kde, známý věděli výsledky cca za 24hodin, co jsme četla, tak někteří výsledky ví za 3-5 dnů

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 16:57

@jezz1e
Já jsem byla na testu 5.4. a dneska je to 8. Den a stále čekám :zed: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4507
13.4.20 17:02

Záleží jak kde, já posílala z ordinace asi 10 pacientů, většinou test druhý den od doporučení a výsledek jsme věděli ještě ten den večer večer, maximálně druhý den. Jedná se o odběrová místa Prachatice a Strakonice, laboratoř je ve Strakonicích, v Prachaticích jen odběrové místo (tam většinou výsledek až druhý den, ale nikdy déle)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
13.4.20 17:04
@Anonymní píše:
@jezz1e
Já jsem byla na testu 5.4. a dneska je to 8. Den a stále čekám :zed: :think:

to je silene teda👎

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 17:04

Kamarádka zdravotní pečovatelka v duchodaku a prý výsledek bude zítra, čeká od pátku, do té doby prý má chodit do práce :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
8989
13.4.20 17:05
@Lucka1111 píše:
Záleží jak kde, já posílala z ordinace asi 10 pacientů, většinou test druhý den od doporučení a výsledek jsme věděli ještě ten den večer večer, maximálně druhý den. Jedná se o odběrová místa Prachatice a Strakonice, laboratoř je ve Strakonicích, v Prachaticích jen odběrové místo (tam většinou výsledek až druhý den, ale nikdy déle)

tak to my v Praze i déle než týden :zed: :zed: ale trochu se to zlepšilo poslední dobou, někde je to i do druhého dne (ÚVN)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 17:13

@Lucka1111
Byla jsem na odběrovém místě v Domažlicích…

• Citovat
  • Nahlásit
4507
13.4.20 17:14
@cell píše:
tak to my v Praze i déle než týden :zed: :zed: ale trochu se to zlepšilo poslední dobou, někde je to i do druhého dne (ÚVN)

tak to je fakt šílené, u nás je to rychlé a dokonce i testovací kapacity jsou zatím větší než poptávka, takže lze vyslat pacienta na test ještě ten den, pokud tedy nezavolá až odpoledne. A ty dopolední testy vědí pacienti ještě ten den, v sobotu jeden můj pacient byl a odpoledne už jsme věděli výsledek. Odpolední odběry asi budou až druhý den, přece jen ten test trvá několik hodin. Ale týden je tedy masakr. Jako pak se není čemu divit, že je tak málo vyléčených, když se čeká tak dlouho na výsledky a musí být 2 negativní testy - to může být od reálného vyléčení i 2 týdny, než se dočká 2 negativních výsledků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
13.4.20 17:16

@Lucka1111 : buďte rádi. My jsme zvědaví, hlavně co bude od 16.4. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4507
13.4.20 17:16
@Anonymní píše:
@Lucka1111
Byla jsem na odběrovém místě v Domažlicích…

a kam to posílají? Předpokládám, že nedělají test sami. Je fakt, že v Domažlicích je hodně nakažených, tak možná jsou víc přetížení, ale ta doba mi přijde šílená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.20 17:38

@Lucka1111
Posílají to do Klatov :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4301
13.4.20 17:50

U nas jsou testy hotove obvykle druhy den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4507
13.4.20 17:58
@Anonymní píše:
@Lucka1111
Posílají to do Klatov :think:

a výsledek mají dát vědět jak? U nás to je tak, že pošlou pacientovi sms a indikujícímu lékaři pošlou na mail výsledek (my tím mailem posíláme žádanku). Tak to je v Prachaticích. Sice teď říkali, že pacienty informovat nebudou, že je bude informovat indikující lékař, ale všem co jsem to volala, tak výsledek věděli, že jim to poslali také. Ve Strakonicích také posílají sms pacientovi a lékaři asi pošlou až výsledek poštou, takže tam já to budu vědět třeba až za 3 dny, pokud mi pacient nedá vědět dřív sám. Tam jsem mail neuváděla, jen telefon. Takže je možnost, že výsledek ví ten kdo tě tam posílal (praktický lékař? a zapomněl tě informovat?)
Nicméně ten test určitě netrvá 8 dní a pokud bys ho měla pozitivní, tak tě informuje hygiena neprodleně, nebo minimálně tvého praktického lékaře. Nebo se čeká více dní i na pozitivní výsledek? @cell?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat