Jak dlouho se dneska nechává přenášet?

99
6.4.20 06:09

Jak dlouho se dneska nechává přenášet?

Ahoj, jsem 40+3tt a chtěla jsem se zeptat, jak dlouho dneska lékaři nechávají přenášet? A za jak dlouho po vyvolání jste porodili? Dnes jdu na kontrolu, mám strach, aby mě v téhle situaci (COVID-19) neposlali do nemocnice. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

173
6.4.20 06:22

Nám říkali na kurzu 10 dní, ale je to podle mě individuální, záleží na stavu matky, placenty, zvyklosti v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3153
6.4.20 06:24

Mě chtěli vyvolavat 10 dni po termínu. Pár hodin před se malý naštěstí rozhoupal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2260
6.4.20 06:27

Jsem 40+4 ve 4. těhotenství. Všechny předchozí děti se narodily před termínem, takže i pro mě je to nová situace. Co vím, tak záleží na porodnici a okolnostech. Většinou cca 10 dní. Já mám poruchu srazlivosti krve, u které je větší riziko infarktů placenty. Dnes jdu na kontrolu a vůbec by mi nevadilo kdyby chtěli vyvolávat ještě před Velikonocemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2599
6.4.20 07:17

Mě u prvního 02/2018 nechali přenášet týden. Druhy den ráno jsem měla nastoupit do nemocnice na zátěžové testy miminka a pak buď CS nebo vyvolávání… Malej to naštěstí rozsekl a porodila jsem ve tři ráno přirozeně.

Byl drobné a CS zvažovali kvůli tomu, že by normální porod možná nezvládl prý…

Druhy jsem porodila den před termínem 12/2019 ale kdybych neporodila do 40+4,mela jsem taky nastoupit na vyvolávání…

Oboji FN Motol, Praha

EDIT - Mám leidenskou mutaci, celé těhotenství si redim krev, možná kvůli tomu to uspechavali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
6.4.20 07:56

Mělo by to záležet na stavu matky, placenty… Ale záleží to spíš na zvyklostech porodnice.

Motol před pěti lety jsem měla termín be středu, v pátek mi řekli, že mám přijít v pondělí a domluvíme se na vyvolání (na což nedošlo).

V Rakovníku před třemi lety mi řekli, že je to na mě, ať si to rozhodnu (ale že nejpozději 10.den po by chtěli začít něco dělat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
6.4.20 08:28

Záleží na porodnici většinou 41+3 musíte s tím souhlasít jinak můžete ležet v porodnici a čekat pokud bude vše v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
6.4.20 08:50

Mně vyvolavali porod 41+4 s tím, že víc už čekat je risk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
6.4.20 08:58

Me delali hamiltona v den terminu na kontrole, protoze byla dcera hodne velka a kdyby rostla dalsi tyden tak, jak rostla, museli by me vzit na cisare. V noci ten den jsem pak zacala rodit a druhy den po poledni bylo hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
6.4.20 09:04

Mně chtěli vyvolávat 11 dní po ultrazvukovém termínu. 9 dní po tomto termínu mi dělali hamiltona, ten zabral a 10 dní po termínu se malý narodil (tedy den před plánovaným vyvoláním).. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2260
6.4.20 10:41

Mám po kontrole, vyvolávat budou ve středu (40+5). Říkal, že normálně by nechali těch 10 dní. Nicméně já mám poruchu srazlivosti krve a píchám si fraxiparine, tak u mě nechtějí čekat. Počítala jsem s tím a dost mi vyhovuje, že vím kdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
6.4.20 12:40

Tak jsem po kontrole, doktor mi udělal Hamiltona, jestli do čtvrtka neporodim, tak ve čtvrtek v 8 ráno příjem v porodnici a budou vyvolávat.
Za jak dlouho, tomu komu zabral, jste po Hamiltonu začali rodit? A komu nezabral, za jak dlouho po vyvolání tak trvá než se porod spustí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2599
6.4.20 12:49

@Jana84667
To je strašně individuální bohužel.. M někomu Hamilton zabere prakticky hned, někomu vůbec. Někomu stačí jedna vyvolávací tabletka, někoho musí trápit dyl… Bohužel se to fakt nedá určit dopředu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
6.4.20 13:13

A je pravda, že vyvolavany porod je horší a bolestivejsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 14:12

Doktor mi na kontrole ve středu (byla jsem 41+1) řekl, že když neporodím spontánně, tak ať přijdu v pondělí na vyvolání. Porodila jsem den po kontrole. Vyvolání by tedy bylo naplánované na 41+6.
Porodnice Praha v Podolí.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama