Jak dlouho se léčí salmonelóza?

25.10.19 20:30

Jak dlouho se léčí salmonelóza?

Ahoj, před týdnem mi byla zjištěna salmonelóza. Asi před 2 dny příznaky odezněly, prozatím jsem na nemocenské. Byl mi udělán 1 kontrolní stěr, který vyšel pozitivně. Další zatím lékař nedělal, na kontrolu jdu až v úterý. Chci se zeptat jestli budu moct do práce až pokud vyjde test negativně? Nebo už mi žádné testy dělat nebudou? Máte někdo zkušenosti? Popřípadě jak dlouho jste byli na nemocenské? Nepracuji sice s potravinami, ale mám dost specifickou práci ve které právě někdy nejde dodržet veškerá hygienická opatření, která mám nařízená od hygieny, proto mám celkem obavy, abych nenakazila někoho z kolegů. Děkuji všem za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7963
25.10.19 20:32
@Kristy15 píše:
Ahoj, před týdnem mi byla zjištěna salmonelóza. Asi před 2 dny příznaky odezněly, prozatím jsem na nemocenské. Byl mi udělán 1 kontrolní stěr, který vyšel pozitivně. Další zatím lékař nedělal, na kontrolu jdu až v úterý. Chci se zeptat jestli budu moct do práce až pokud vyjde test negativně? Nebo už mi žádné testy dělat nebudou? Máte někdo zkušenosti? Popřípadě jak dlouho jste byli na nemocenské? Nepracuji sice s potravinami, ale mám dost specifickou práci ve které právě někdy nejde dodržet veškerá hygienická opatření, která mám nařízená od hygieny, proto mám celkem obavy, abych nenakazila někoho z kolegů. Děkuji všem za odpovědi :kytka:

Nevim jak u dospelych, ale se synem jsem byla doma mesic…musel mit 3 stery po sobe negativni, pak mohl teprve do skolky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
25.10.19 20:37

Muz měl teď také salmonelu a doktor v nemocnici mu řekl, ze až odezní potíže, ze pak je už v pořádku. A ani mu žádný kontrolní ster nedělali :think: ale během dvou týdnu byl dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 20:39

Mně doktor předepsal antibotika, do práce jsem se vracela po 3 týdnech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
25.10.19 21:17

@Kristy15 no záleží co děláš za práci. Někde se kontrolní výtěr nepožaduje, někde je třeba mít 3 negativní. Za jak dlouho bude výtěr negativní nelze říct, někdo hned, někdo déle. Ty tři výtěry mohou být klidně udělané 3 dny po sobě, pokud spěcháš do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
25.10.19 21:30

No ja byla tyden v nemocnici a pak jeste 3 tydny nebo mesic doma, uz nevim presne… a zalezi na praci, pak na rozhodnuti doktora, ale jestli nedelate s potravinami, nebo treba ve skolce nebo tak, tak vas uschopni kdyz budete chtit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama