Jak dlouho se snažit než jít do darovaných vajíček?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenka1985
Povídálka 49 příspěvků 30.06.19 11:21
Jak dlouho se snažit než jít do darovaných vajíček?

Ahoj,
ráda bych se zeptala jak dlouho jste to zkoušeli přes IVF než jste šli do darovaných vajíček.

My máme za sebou teď čerstvě 2× IVF a u obou se nám stalo, že se přestaly vyvíjet už 1-3 den. U prvního došlo 1 embyro do moruly a ted se zastavila všechna na 3 dni.
Embryoložka říkala, že je to na 99% vajíčkama.

Ještě uvidíme co nám řekne doktor ale podle toho co vím tak to není dobré.
Máte někdo podobnou zkušenost?
Jak dlouho jste se snažili?
Povedlo se nakonec?

Budu moc ráda za nějaké sdílení zkušeností.
Moc nevím co dál…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Kelišová 7115 příspěvků 30.06.19 11:23

Asi ti je 34…nevím jak dlouho se snažíte celkem. Já bych celkovému snažení dala 5 max 8 let. Přeju hodně štěstí :kytka:

Litta
Extra třída :D 13533 příspěvků 30.06.19 11:31

@Lenka1985 Pokud se vývoj zastavuje už tak brzy, bývá to skutečně vajíčky. Jakou máš ovariální zásobu (AMH)? Není u tebe prokázaná nebo v podezření endometrióza? Pokud je ti 34, tak bych to třeba ještě zkusila, možná v jiném centru, možná s jinou stimulací. On ti nikdo neřekne s jistotou, že to nevyjde. Může to vyjít za pět let. K DO bych se uchýlila až třeba po 35 letech věku, kdy ta šance už klesá rychleji. Ale záleží na spoustě dalších faktorů… Není to lehké, rozumím Ti. :hug:

Lenka1985
Povídálka 49 příspěvků 30.06.19 11:33

My se snažíme 2 roky. Rok přirozeně ale zjistili jsme že přítel mám velmi špatný spermiogram.
Tak jsem prošli komplení IVF 2× ale vypadá to že mám větší problém já. Špatná vajíčka a ještě nízké AHM 0,9.

Lenka1985
Povídálka 49 příspěvků 30.06.19 11:38

My jsme právě měli na 1 IVF jedno centrum a po neúspěchu (i kvůli špatné komunikaci centra) jsme 2 IVF dělali na jiném centru.
Pokaždé krátký protokol ale jiné léky.
Ony ty IVF nejsou moc sranda, ale pokud by člověk vědel tak to udělám klidně 10×.
Otázka je jestli je šance…
Je mi 34 a tak asi ještě do 3 IVF pujdeme ale pokud to bude uplně stejne tak asi budeme muset darovaná…

Litta
Extra třída :D 13533 příspěvků 30.06.19 11:44

@Lenka1985 Právě, není to sranda vůbec. A ta nemožnost odhadnout, jak by to dopadlo příště, ta to ještě mnohonásobně komplikuje… AMH je tedy snížené – kolik míváš získaných vajíček při punkci? Asi bych to také ještě jednou zkusila, nedalo by mi to. A pak DO, pokud jste s tím s partnerem v pohodě. :hug: U této varianty je velká výhoda, že je tam tím těhotenstvím přirozeně mnohem užší vazba než když jde o darované spermie. :kytka:

Lenka1985
Povídálka 49 příspěvků 30.06.19 11:52

Uvidíme co řekně ještě doktor. Dnes jsem měla mít potenciálně embryotranfer. Takže to ještě musíme doma zpracovat.
Přítel byl nešťastný že nemuže mít děti a nakonec jsem to já…achjo.

AMH mám snížení, jak píšeš.
1IVF - 7 vajiček, z toho 3 cysty, zbytek se oplodnilo. 3 odpadli už 2 den a 1 to dotáhlo do 4 dne do moruly.
2IVF - 12 vajiček, 8 zralých, 5 oplodněno. 1 odpadlo už 2 den, 3 se přestaly vyvíjet do 3 dne a 1 poslední nedošlo tentokrát ani do moruly. Ale ještě si mám zvolat zítra, 6 den ale šance dávají minimální.

Lenka1985
Povídálka 49 příspěvků 30.06.19 11:54

Jako je fakt že smíření je to asi jednodušší než u spermií.
Pač jediný ukol chlapa je vlastně dát ty spermie…ale žena zajistí vše ostatní.
Někde jsem četla, že snad i žena během těhotenství muže ovlivnit geny miminka a že se stává že jsou mamince podobné pač se ty geny trochu přepíšou…ale je možné je že to kec…

Janli
Echt Kelišová 9271 příspěvků 30.06.19 12:06
@Lenka1985 píše:
My se snažíme 2 roky. Rok přirozeně ale zjistili jsme že přítel mám velmi špatný spermiogram.
Tak jsem prošli komplení IVF 2× ale vypadá to že mám větší problém já. Špatná vajíčka a ještě nízké AHM 0,9.

Tak to zas takový průšvih není. Já se stejným AMH mám jedno dítě po IVF a druhé, o pár let později a podstatně nižší hodnotou, přirozeně. Vajíčka taky totálně k prdu. Užívala jsem bylinnou kůru Mgr. Podhorné z fiNaděje a po ní mi naskočila pravidelná ovulace a kupodivu začala dozrávat kvalitní vajíčka. Ještě to nevzdávej, dej si chvíli oddech, zkus podpořit vaječníky třeba hormonální jógou nebo něčím obdobným. Darovaná vajíčka bych si nechala až budeš mít amh na nule.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 12:15

Zkusila bych jeste změnit car, nám to pomohlo, místo do Prahy jsme sice dojížděli do Brna, ale čekám teď už druhé miminko. V Praze lpěli na krátkém protokolu, v Brně hned od začátku říkali, že krátký protokol u jinak zdravé ženy vede k horší kvalitě vajíček, že přirozený cyklus trvá stejně jako dlouhý protokol, používali i jiné léky. U nich je krátký protokol jen v případě nějaké nemoci, např roztroušené sklerózy.. Nám se změna centra vyplatila. Držím pěsti, ať máte brzy vytoužené miminko :srdce:

Lenka1985
Povídálka 49 příspěvků 30.06.19 12:18

A jaké centrum v Brně? Jsem z Brna :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 12:20

My jsme chodili do Heliosu. V Praze jsme absolvovali 2 ivf bez úspěchu a v Brně jsem otěhotněla hned po prvním transferu.

Litta
Extra třída :D 13533 příspěvků 30.06.19 12:28

@Janli Chápu tvůj pohled a také bych se do DO nehnala, ale čekat na AMH 0 je dost nebezpečné. Rázem jí bude 40 a šance i s DO bude hodně nízká. A pak bude řešit, jestli ještě zkusit další cyklus s drahými DO, nebo už jít do adopce… :think: Stanovila bych si reálnější/bezpečnější hranice.

Lenka1985
Povídálka 49 příspěvků 30.06.19 12:39

@Litta
Přesně jak píšeš. taky jsem si říkala, že zkusít třeba za rok změřit zase AMH a podle toho jak to bude klesat…
Je ale otázkou zda AMH má vliv na kvalitu. Přijde mi to špíš ukazatel kvantity. Říká to kolik jich ještě mám.
Mě přijde, že i s nízkým AMH z člověka třeba mužou vymáčknout vajíčko ale když bude kvalitní tak „stačí“ jen jedno, že…

Trabik-Tomáš
Nováček 2 příspěvky 30.06.19 12:59

Čau abych se podělil já a přítelkyně, jsme se snažily 10 roků o miminko ze začátku byl jeden potrat, minulí rok jsme na IVF Olomouc udělali přiblížení to bylo neúspěšné a pak jsme zaváděli jedno embrijko to vydrželo do 3 měsíce, a pak mu přestalo bít srdíčko.
proběhlo vyšetření atd, a bylo nám řečeno že lepší to bude s darovanými vajíčky tak se do to šlo ted máme 4týden tak jsem zvědavý jak to vše dopadne, akorát ted poslední dobou poslouchám že má cizí miminko nebo spíše ještě embrjko v sobě tak nevím co si mám myslet,, šly jsme do toho spolu a rozmyšlení, přítelkyně má dceru a také jsem je o ní staral od 3 roků a starám stále i když je plnoletá, jsem její táta,

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama