Jak dlouho skladovat makeup?

24.2.20 11:14

Jak dlouho skladovat makeup?

Zdravím všechny, mám takový menší dotaz. Některé z nás určitě používají make-up. Já nejsem výjimkou. Ovšem mi vrtá hlavou, když má makeup trvanlivost okolo 1 roku, tak ho přece na konci expirační doby, když nesmrdí a nevykazuje známky toho, že už by nefungoval tak dobře, nevyhodím, ne? Přece jenom ho nenosím každý den a nějaký dražší makeup by se mi opravdu vylívat nechtěl…i když chápu, že to pro pleť není úplně dobré. co třeba dezinfekce? Jak to máte vy? Budu ráda za všechny odpovědi, děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Katastrofaobecna
24.2.20 11:37

Přemýšlím nad tím, mám půlku jednoho za dvojku a končí mu expirace, má lehkou texturu, krycí mám nový. Ono i když není zkažený na první pohled, predpokladam, že tam mohou být chemické změny. Ale také se mi nechce ho vyhodit :)

• Citovat
  • Nahlásit
24.2.20 11:43

@Katastrofaobecna
Právě o to mi jde… :D je mi to líto vyhodit. Ještě k tomu když ho nepoužívám každý den. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
24.2.20 11:52

Asi bych to udělala tak, že když na to nebudeš mít nějakou reakci, lze to zkusit používat :)

• Citovat
  • Nahlásit
1085
24.2.20 12:06

Ten datum je datum, do kterého máš zaručeno, že vydrží. Že bude pořád stejná konzistence, vůně, barva… Potom už to tak být nemusí, ale to přece neznamená, že je na něm něco špatného automaticky… Až změní vůni, konzistenci nebo barvu, případně vyschne, pak bych ho teprv vyhodila.

Příspěvek upraven 24.02.20 v 12:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
24.2.20 12:06

Nikdy jsem make-up nevyhodila, ani po dvou letech. A nikdy s ním nic nebylo. Ty levnější třeba začnou vysychat nebo hrudkovat, to logicky poznáš sama. Ale jinak? :nevim: Ty expirační doby jsou orientační a firmy je určují obvykle dle norem. Zrovna nedávno jsem našla stěhováním zašantročený, otevřený (skoro 3 roky) make-up od La Roche a normálně ho jedu dál :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
24.2.20 12:16

Moc make up nepožívám, takže mi vydrží opravdu dlouho a až doteď jsem ho nikdy nevyhodila. Teď tak po dvou letech, buď se mi změnil typ kůže, nebo jeho konzistence, ale šupinatá chodit nehodlám, tak bye bye :zed:
Na youtube jsem kdysi zaznamenala, že by se to snad mělo točit po půl roce, ale co já vím :D :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
24.2.20 14:48

Jsou dvě data spotřeby:
Spotřebujte do - po datu spotřeby už může být výrobek zkažený a může způsobit potíže, protože už je opravdu špatný.
Minimální trvanlivost do - do tohoto data výrobce zaručuje dané kvality, po tom datu už třeba make up začne hrudkovat atp. Ale většinou se tomu vůbec nic nestane.
Pokud na něj nebudeš mít nějakou reakci, tak bych vůbec nevyhazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama