Jak dlouho smí pracovat těhotná?

Anonymní
6.8.20 12:26

Jak dlouho smí pracovat těhotná?

Ahoj holky, jsem na začátku těhotenství. Pracuji jako prodejce Elektra, kdy se obchod otvírá v 9 ráno (ale v práci musíme být už v 8-tu hodinu nám nikdo neproplaci) a končí se v 7 večer (s tím, že odchod je kolem 8 hodiny kvůli uzávěrce a počítání kasy a inventure) opět ale ta hodina není proplacena. Zajímalo by mě, jestli vůbec můžu jako těhotná mít takovou to pracovní dobu 5× týdne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4854
6.8.20 12:31

To si teda dobrá údernice, pracovat 2h denně zdarma. Ale myslím, že 12 nejsou v těhotenství zakázaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
6.8.20 12:42

Tak asi bys mela mit castejsi prestavky, moznost si sednout, ale jinak by to vadit nemelo. Ale takovou praci bych nedelala ani netehotna ani tehotna. 2h denne zdarma, to makas 40h mesicne zadarmo. To jako fakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8829
6.8.20 12:42

Úplně v pohodě :kytka: já v těhotenství pracovala i 12 v noci…
jinak to početně nějak nevychází a jestli děláte tolik hodin gratis, tak jste blázni

Příspěvek upraven 06.08.20 v 12:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4102
6.8.20 12:46

Můžeš to dělat úplně v klidu než nastoupís na mateřskou. 12 hodin můžeš dělat. Jinak je dost nesmysl že bys pracovala 12 hodin 5× týdně. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 13:07

@mackA159 podle smlouvy pracuji od 9 do 7. Tudíž 10 hodin denně 5× týdne. Akorát ráno se musí být v práci dříve kvůli nachystani alarmů a vystavení zboží a večer se zůstává déle kvůli uzávěrky a inventury

• Citovat
  • Nahlásit
344
6.8.20 13:10

Hmm, tak to, co popisuješ, je proti zákonu. Nikdo vás nemůže nutit být v práci o dvě hodiny déle, které vám neproplatí.
Dále pak normální pracovní týden má mít 40 hodin, nanejvíš 42,5 hodin, pokud počítáš přestávky. Když máš 12 hodinové směny, pak by součet za 2 týdny (nebo za 4 týdny) neměl přesáhnout 80 hod (respektive 160 hod), vše ostatní jsou přesčasy. A počet hodin v přesčasech je také dáno zákoníkem práce.
Takže ty máš proplaceno 10 hod denně = 50 hod za týden - i při nejlepší vůli je to alespoň 7 hod přesčasů za týden, hrozný.
Jo a jako těhotnou tě nikdo nesmí nutit dělat přesčasy (také je to ze zákona).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28408
6.8.20 13:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem na začátku těhotenství. Pracuji jako prodejce Elektra, kdy se obchod otvírá v 9 ráno (ale v práci musíme být už v 8-tu hodinu nám nikdo neproplaci) a končí se v 7 večer (s tím, že odchod je kolem 8 hodiny kvůli uzávěrce a počítání kasy a inventure) opět ale ta hodina není proplacena. Zajímalo by mě, jestli vůbec můžu jako těhotná mít takovou to pracovní dobu 5× týdne?

Takovou dobu nemůžeš mít ani netěhotná :lol:
A ani ji nemáš… Oficiálně.
To je, jako kdyby ses ptala, jestli ti jako těhotné může zaměstnavatel dávat půl výplaty načerno :lol:

Když odejdeš v tu chvíli, co ti končí pracovní doma, nemůžou nic. Jsi prakticky nevyhoditelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
6.8.20 13:33
@Anonymní píše:
@mackA159 podle smlouvy pracuji od 9 do 7. Tudíž 10 hodin denně 5× týdne. Akorát ráno se musí být v práci dříve kvůli nachystani alarmů a vystavení zboží a večer se zůstává déle kvůli uzávěrky a inventury

A podle mě je i tato smlouva proti zákonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5505
6.8.20 13:35

Opravdu v práci tak dlouho být nemusíš. Vždyť ty pracuješ 40 hodin měsíčně zadarmo. Nenech se obirat o peníze, protože majitel/vedoucí je vydriduch nerespektují I zákony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.8.20 14:11

Já bych šla v Tvém případě na rizikové :D To bude nejlepší ne? Válet se doma a dostávat zaplaceno. Kdo by to nechtěl. Jestli Ti vadí práce v elektru kde s Tebou evidentně vymetaj, měla jsi se víc učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12452
6.8.20 14:20

Zkusila bych se domluvit s vedoucím o tvojí situaci-jestli bys třeba nemusela ty dvě hodiny zdarma tam být-alespoň to pro začátek. Podle mě není vhodné určitě abys pracovala 5× do týdne 12tky :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63989
6.8.20 14:22
@Anonymní píše:

To mas v te smlouve napsane taky? Delat zadarmo a pravidelne fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5505
6.8.20 14:32
@Zamilovanakarolinka píše:
Já bych šla v Tvém případě na rizikové :D To bude nejlepší ne? Válet se doma a dostávat zaplaceno. Kdo by to nechtěl. Jestli Ti vadí práce v elektru kde s Tebou evidentně vymetaj, měla jsi se víc učit.

No ty abys něco milého nenapsala, že :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.8.20 14:34

@Wani Nezlob se na mě ale omezenost některým žen zde mi nedává jinou možnost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama