Jak dlouho smí vaše děti být na telefonu?

28
5.4.20 08:41

Jak dlouho smí vaše děti být na telefonu

Ahoj, zajímá mě jak to mate5s dětmi nastavené co se týče hraní na telefonu. Mám dceru 10 let a je dosti problém jí od tohoto zařízení oddělit. Když nechodí do školy a má čas, má to povoleno 2krat na hodinku, ale stejně do toho furt kouká. Děkuji za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
5.4.20 08:50
@TomPitlik píše:
Ahoj, zajímá mě jak to mate5s dětmi nastavené co se týče hraní na telefonu. Mám dceru 10 let a je dosti problém jí od tohoto zařízení oddělit. Když nechodí do školy a má čas, má to povoleno 2krat na hodinku, ale stejně do toho furt kouká. Děkuji za názory.

Ted, co je karantena jsem povolila víc, pokud nedělají nejakou činnost do školy, nehrajeme si, nejime, ne čteme, nepovidame si, ne uklízí, ne tvoříme, tak můžou být na telefonu… Pouští si YouTube, Tiktok, hrají hry, nebo se fotí, natáčejí, zkouší různý filtry…

Myslím, že nemá cenu je v tuhle chvíli, kdy nikam nesmí, ještě výrazně omezovat doma. Syn už i brečel, že chce se mnou na nákup, jak je to doma štve…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 08:50

Ano, mám stejně starou dceru, má představa je 1,5 h - 2 h, ale nyní to porušujeme. Včera dělala něco do školy, pak jsme přečetly kousek knihy, po obědě šla s taťkou ven a mimo to byla pořád na mobilu. Ale slyšela jsem vyjádření psychologa, co říkal, že v těchto dnech jim to máme povolit více, jelikož jsou pro ně vztahy důležité a když nemůžou s kamarády být naživo, ať s nimi můžou být aspoň tak. Dcera si hodně píše přes mesenger nebo hrají spolu nějakou online hru.

• Nahlásit
  • Citovat
3396
5.4.20 08:54

Mame deti ve veku 7,8,9. A v tydnu mohou byt maximalne 30minut, o vikendu vubec. Respektuji tyto pravidla a nemaji s tim problem.
Jde o nastaveni hranic a jejich dodrzovani. Kdyz je to jednou tak a podruhy jinak, tak je jasne, ze dite hranice nema a dodrzovat nic nebude a stala bude o pristroj zadonit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
5.4.20 08:54

Povolim max. 1,5 h ráno a 1,5 h večer jak přijdeme z venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1183
5.4.20 09:07

Mohou teď kdykoliv, když mají vše hotové. Velmi nám všem chybí sociální kontakt, v tomhle věku být odříznutí od kamarádů nezvládají.

Vzhledem k tomu, že jejich kamarádi jsou také každou chvilku online, tak to tak má asi hodně děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
5.4.20 09:12

Já dětem ani teď nijak zásadně pravidla neuvolňuju, protože vím, že by se pak těžko a s odporem vracely do starých kolejí. Navíc, protože odejmout mladší dceři telefon nebo ji dostat od počítače je o nervy, vždycky je u toho řev a scéna, tak jí k tomu nepouštím vůbec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5916
5.4.20 09:20

Ja ted, pokud maji vse hotove, tak vubec nekoriguju cas na mobilu/tabletu/tv
Uz i 6ti letemu volaji kamaradi na facetime a povidaji si nebo hraji.
Starsi (11) si pise s kamarady pres whatsup, navic ma zlomenou ruku, takze ani nehrozi, ze bychom sli treba na kolo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
5.4.20 09:21

Můžou být kdykoliv chtějí, v tomto nemají a neměli nikdy žádné omezení. Je to jejich telefon. Ale oba kluci jsou extrémně ambiciozní co se týče sportu, takže každý den dřou šíleně fyzicky, aby nevypadli z formy teď, když nejsou tréninky, dokonce v době karantény ještě oba zhubli. Plus několik hodin denně škola. Takže telefon ať si užívají jak chtějí. Nejsou na něm absolutně závislí. Ještě mě dokonce přemlouvají, ať jdem někam ven na procházku nebo si chtějí povídat a to jim je 12 a 15.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
5.4.20 09:38

Dostal svůj telefon teprve loni k Vánocům, do té doby měl pouze takový, aby nám zavolal, bývá totiž sám doma a jezdí ze školy taky sám. Se založení google účtu mi to nabídlo díky pravdivě zadanému věku family link a plně ho využíváme. Přes týden má povolené 2h, přes víkend 3 a večer je také zamčený večerkou. Jinak teda není problém telefon zamknout dřív vzdáleně z mého telefonu.
Teď co jsme doma a musí dělat úkoly do stolu, dopoledne telefon odloží tak, abych ho měla na očích a dokud si neudělá učení, tak má smolíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2260
5.4.20 09:40

Kluci (6,5 a 8 let) mají delší dobu nastavený režim a nejaka pravidla. Na PC mohou ráno pokud jsou převlečení, mají uklizený pokoj, jsou po snídani a mají vyčištěné zuby. Obvykle je to kolem 8:30. Jsou tam cca půl hodiny a pak se jdeme učit atd., pak svacina a na chvilku na zahradu nebo si hrají (dle pocasi). Pak oběd a po obědě čteme knihu nebo hrajeme deskove hry. Kolem 13:00 jsou ještě na PC tak na hodinu a půl do 15:00, pak svacina a znova ven nebo další kolo učení pokud jsme dopoledne nestihli všechno. Takže jsou to v průměru ty 2 hodiny. Ale pokud nepracují jak mají nebo zlobí tak prostě nejsou.

Pokud chodí do školy, tak nejsou na PC ráno, ale jdou po příchodu ze školy na hodinu (ve 13:30) a pak úkoly a pobyt venku a po večeři ještě 30 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13637
5.4.20 10:32

Kluci (8 a 5,5), mobil nemají, jen každý svůj tablet, byl to dárek od babičky, se kterým jsem nesouhlasila.. :lol: přes den jdou na tablet výjimečně, to mě musí hodně štvát, abych od nich chtěla mít chvilku klid.. :oops: když mají večer uklizený pokoj, mají dovoleno do devíti, záleží na nich, jak rychle se dostanou do postele, do koupelny chodí v osm, když přejde na déčku poslední ovečka.. teď je občas nechám i déle, ani jeden neumí hodiny, tak mě neodhalí.. a stejně by nespali, u tabletů aspoň nenadělají bordel a nedupou sousedům nad hlavou.. když mám víkend jen se starším, dostane tablet i na hodinu po obědě (když má hotové úkoly), hrajeme spolu jednu střílečku.. dřív jsem měla se starším problém, že pak tablet nechtěl odevzdat a dělal scény, teď je ve větší či menší míře dělají oba, kdyby je nedělali, neměla bych s tím takový problém..
moje mamka je nechá na tabletech klidně od rána do večera, i u jídla, neumí si dupnout.. :cert: babička z tátovy strany u staršího má podobný postoj jako já, když má všechno hotovo, může u nich na pc chvíli večer.. mladší, když je u táty a prarodičů, je na tabletu mnohem častěji, po obědě, před večeří, před spaním..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42619
5.4.20 11:08

Kluk 9 let, nemá omezení na mobil. Včera na něm byl asi 3 hodiny, kdy hrál s kamarádem Minecraft. A asi hodinu strávil telefonováním babičkám.
Když chodí do školy, tak je na něm míň. Hry blojuju jen ve chvíli, kdy neplní nějaké svoje povinnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2239
5.4.20 12:30

Dcera ma tablet, dostala ho k 6. narozkam - denne 1 hodina, nastaveno od zacatku. Na Vanoce dostala mobil, ten nema na hry. Muze si volat s obema babickami, tam samozrejme cas neomezuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
19.4.20 15:48

@TomPitlik i když je karanténa tak jsem nepolevila, stále u nás platí max 2 hodiny denně. :think: ale mlaďas si stejně kolikrát ani třeba 4 dny nevzpomene že vůbec nějaký telefon má a radši lítá venku na zahradě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama