Jak dlouho trvá dědické řízení?

15.7.13 06:45

jak dlouho trvá dědické řízení?

Vím, že to najdu na internetu, ale zajímají mě osobní zkušenosti. Ráda bych dodala, že nejsem sup, kterému někdo zemřel.. Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8587
15.7.13 06:55

Záleží na spolupraci…
I několik let… Bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
15.7.13 07:00

@nejvíczoufalá pokud jsou známi všichni dědici a ofiko veškerý majetek, je to rychlé. U nás cca 2 měsíce. Předem bylo vše dohodnuto, akorát notář to pak ofiko sespal. Ale může to být fakt na dlouho.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7398
15.7.13 07:06

@nejvíczoufalá u nas odhadce na dum a sepsani notarem cca 3,5mesice, pak jsme se sesli, rovnou se to vsechno sepsalo, byli jsme uz predem domluveni. Hned za 2dny to doslo postou. Takze. Necele 4mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
15.7.13 07:15

Tátovi nedávno umřela mamka. Předem měl se sestrama vše dohodnuté a notář to jenom sepsal. Vyřízení bylo asi do 3 měsíců. Když umřela první babička tak to trvalo cca asi 2roky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 07:18

Pardom, já to nedopsala.. dědicové jsou 2. je tam dům a byt. dědit měli oba půlku. rozhodli se, že jeden zdědí byt, druhý dům. abych to vysvětlila- kupujeme dům, přes realitku, takže nemáme přímé informace. Bohužel paní majitelka zemřela, tím pádem se prodej stopnul. No a oni teť pořád říkají- do 2 týdnů, do týdne, no ve finále už to jsou skoro 2 měsíce a já jsem na nervy, protože už jsme si museli vzít půjčku na rekonstrukci, a máme 7m dítko a potřebujeme to do topné sezony dát dokupy :( podle realitky už má notář všechny podklady, a minulý týden si měl dědice pozvat, s tím, že už by odešli s papírem, který mi potřebujeme ke koupi- teť si nejsem jistá, jestli je to lv, nebo něco jiného. no samozřejmě se zase nic neděje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 07:20

Holky nestraště s rokama, to je opravdu pech.. paní bohužel našli mrtvou den před podpisem smlouvy :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
15.7.13 07:26
@nejvíczoufalá píše:
Holky nestraště s rokama, to je opravdu pech.. paní bohužel našli mrtvou den před podpisem smlouvy :(

a co ty dědicové..chtějí to prodat?? jediného čeho bych se bála, že budou za dům chtít třeba víc :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
15.7.13 07:27

@nejvíczoufalá pokud se dědicové mezi sebou dohodnou tak by to nemělo dlouho trvat..pokud se budou hádat tak by to mohl být běh na dlouhou trat :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 07:28

@denisa 76 no nám jde o dům- nemůžou to prodat za víc- nebo teoreticky můžou, ale protože je to přes realitku, museli by jim platit nějakou pokutu, nebo odstoupit od smlouvy-taky za pokutu.. Nejvíc se biju do hlavy, že já se nemohla rozhodnout, jestli jo, nebo ne- už jsme mohli bydlet.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 07:30

@denisa 76 no podle našich informací se už dohodli- jenže měl to vyřizovat syn, který dědí byt, a realitka nám tvrdí, že on se na to vykašlal něco zařizovat, protože on na byt kupce nemá, takže z toho stejně mít nebude.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
15.7.13 07:45
@nejvíczoufalá píše:
@denisa 76 no nám jde o dům- nemůžou to prodat za víc- nebo teoreticky můžou, ale protože je to přes realitku, museli by jim platit nějakou pokutu, nebo odstoupit od smlouvy-taky za pokutu.. Nejvíc se biju do hlavy, že já se nemohla rozhodnout, jestli jo, nebo ne- už jsme mohli bydlet.. :zed:

no tak tomu už rozumím. Záleží i asi kde ten dům stojí a v jakém je stavu, aby se jim větší navýšení vyplatilo a byl vůbec prodejný.
Hele to si nevyčítej..nikdo nemohl vědět, že paní umře. Chtěla jsi si být jistá, že koupíte dobře a tak to mělo být ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
15.7.13 07:47
@nejvíczoufalá píše:
@denisa 76 no podle našich informací se už dohodli- jenže měl to vyřizovat syn, který dědí byt, a realitka nám tvrdí, že on se na to vykašlal něco zařizovat, protože on na byt kupce nemá, takže z toho stejně mít nebude.. :nevim:

tak zkuste se obrátit na toho dědice, který dědí ten dům :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 08:00

@denisa 76 no stojí v pr.eli světa, namá skoro pozemek a v celkem dobrém stavu.. právě že jak se vše vyřizuje přes realitku, tak na dědice ani nemáme kontakt.. chjo, doufám, že to zase není nějaký podfuk..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8587
15.7.13 08:11

A taky záleží zda zanechal/a závěť…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu