Jak dlouho trvá doručení rozsudku od rozhodnutí soudu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 21.10.18 21:46
Jak dlouho trva doruceni rozsudku od rozhodnuti soudu?

Ahoj. V pulce srpna padl rozsudek u okresniho soudu. Sleduji spis na internetu. Koncem srpna byl rozsudek nadiktovan a v pulce zari je tam psano, ze je to „datum vypraveni“ (chapu spravne nebo spatne, ze je to datum odeslani?
Do ted mi domu nic neprislo a na podatelnu se mi zatim nepodarilo dovolat. Zda se mi to nejak dlouho.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

stinga
Závislačka 4201 příspěvků 6 inzerátů 21.10.18 21:52

@janet9 na podatelnu nevolej, ale zajeď tam, určitě jim to tam trčí a čekají, kdy si pro to přijdeš, stalo se mi to také, čekala jsem, kdy rozsudek přijde a on si ležel na podatelně

Celeana
Stálice 90 příspěvků 21.10.18 21:52

Mají na to 30 dní, takže někde je chyba; zvlášť jestli už napsali „datum vypravení“. Možná chybná adresa? Nebo vina pošty? Volejte zítra na info linku soudu, anebo osobně nahlédněte do spisu.

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19890 příspěvků 21.10.18 21:54

Datum vypravení je datum odeslání na poštu. Takže jo, už bys to dávno měla mít. Ba naopak, pokud to nebylo na „vhodit do schránky po 10 dnech“, tak už to bude zase vrácený soudu jako nepřevzatý :think:
Takže volej na poštu (ale pokud už je dopis na cestě zpět, tak na poště jim vypadne ze systému, a můžou ti tvrdit, že nic nebylo), na tu podatelnu, případně - a to možná nejlépe, pokud můžeš daný rozsudek někde sledovat a vidíš tam jednací číslo, tak volej na „spojovatelku“ (většinou číslo končící na 111, 000 a podobně) a tam, když řekneš tu jednačku, tak tě přepojí přímo na úřednici, co má daný spis na starosti.

Celeana
Stálice 90 příspěvků 21.10.18 21:54
@stinga píše:
@janet9 na podatelnu nevolej, ale zajeď tam, určitě jim to tam trčí a čekají, kdy si pro to přijdeš, stalo se mi to také, čekala jsem, kdy rozsudek přijde a on si ležel na podatelně

Blbost, že čekají, až si přijdete. MUSÍ to doručit, minimálně fikcí.

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 21.10.18 21:56

@stinga Ja myslela, ze to vzdy posilaji postou kvuli moznosti odvolani. Takhle to muze na podatelne lezet? 8o

stinga
Závislačka 4201 příspěvků 6 inzerátů 21.10.18 21:59

@janet9 ano, mně se to tak stalo, prostě nic nedošlo, já jak husa pořád čekala, říkám si je léto, dovolené, soudkyně byla těhotná, a až už mi to bylo moc podezřelé, tak jsem tam šla osobně a rozsudek fakt ležel v mém spisu a nikdo mi ho neposlal

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 21.10.18 22:01

@Mar__tanka1983 Nahodou nevis, jak to probiha se lhutou na odvolani, pokud nebyl rozsudek doruceny? Ja soud vyhrala, ale cekam, jestli se protistrana odvola. Kdyby se ten rozsudek vratil zpet soudu, povazuje se za prevzety?

Neúnavná pisatelka 19890 příspěvků 21.10.18 22:18

Záleží, jak soud doručuje. Zpravidla chodí „zelený pruh“, ten se po deseti dnech od oznámení a uložení na poště vhazuje do schránky a eten den je brán jako den doručení.
I pokud by se vracel zpátk, tak fikce doručení se bere desátý den od uložení na poště.

Takže např. 1. ti pošlou dopis. 3. ho pošta doručuje k tobě (dá oznámení a poučení). Ty na poštu nedojdeš, takže se ti buď 13. vhodí do schránky, nebo se vrací zpět. Lhůta se počítá od datumu oznámení o uložení na poště. Tak jak tak, se zásilka považuje za doručenou toho 13. a od toho data běží další lhůty (právní moc, čas na odvolání, atd)

Nechaputo
Stálice 81 příspěvků 21.10.18 22:36

Je tu také možnost, že na vina je pošta ;)
Kdysi mi také měl přijít dopis od soudu. První výzvu k vyzvednutí z pošty jsem nikdy nenašel a druhou mi přinesl soused, že ji měl ve schránce on.
Když si představím, že někdo propásne nějaké odvolání proto, že mu to pošta nedoručila a nikde nemá jak dokázat, že skutečně o ničem nevěděl.....

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 21.10.18 22:55

To je dobry teda. Tak ja tam budu zkouset volat, a kdyztak se tam v utery zastavim osobne.

Neúnavná pisatelka 19890 příspěvků 21.10.18 23:53
@janet9 píše:
To je dobry teda. Tak ja tam budu zkouset volat, a kdyztak se tam v utery zastavim osobne.

jinak pokud by pošta pochybila při doručování, můžeš to napadnout (odesílatel provede reklamaci doručení). Pokud bys byla v právu, lhůty by se velmi pravděpodobně prodlužovaly.

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 22.10.18 07:10

@Mar__tanka1983 V tom sledovani rizeni jeste neni napsano, ze by rozsudek nabyl pravni moci. Jen, ze rozhodnuti vyrizuje vec.
No to jsem zvedava, kde je zakopany pes. Snad se tam dovolam.

janet9
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 22.10.18 09:38

Tak jsem se dovolala. Tim, ze jsem mela pravniho zastupce, tak rozhodnuti bylo zaslano jemu, ne mne. Jenze jsem pravniho zastupce v prubehu rizeni menila a oni to poslali tomu puvodnimu. :roll:

Neúnavná pisatelka 19890 příspěvků 22.10.18 14:32

@janet9 víš, že mě to vlastně tak trochu nepřekvapuje? :lol: :roll:
Spíš se divím, že se ti ten původní neozval, že mu přišlo do pošty něco tvého… :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >