jak dlouho trvá druhá doba porodní

6367
21.1.09 15:41

jak dlouho trvá druhá doba porodní

ahoj, mám už po termínu a začínám být trochu nervozní
ráda bych se zeptala, jak dlouho u vás probíhala druhá doba porodní - tlačení. Já jsem měla první porod rychlý za 7 hodin, ale skoro 2 hodiny z toho jsem tlačila, takže nic moc. Mrňous ležel špatně natočený.
Tak by mně zajímalo, jak to dlouho trvalo u ostatních a jestli u druhého porodu můžu počítat s kratší dobou? To asi jo..
dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
21.1.09 15:54

No nepotěším tě, u mě skoro tři hodiny :roll: Ještě, že mi na konci píchli oxitocin, protože už jsem neměla sílu tlačit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
21.1.09 15:57

Trochu jsem se zasmála nad krátkým porodem trvajícím 7 hodin :lol: :lol: . Já jsem rodila nejdýl 3hodiny a to bylo poprvé. Ale druhá doby porodní trvá tak půl hodiny i míň, ale záleží na poloze miminka a ochotě rodičky spolupracovat.

Přeji opravdu rychlý porod a zdravé mimi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
21.1.09 16:05

Teda, vy mě děsíte 8O Já rodila 13h, ale z toho 2. doba tak na 2-3 zatlačení s pomocí zatlačení na břicho, tak 15min…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16066
21.1.09 16:07

lexxie: u prvorodiček trvá většinou déle, protože nemají natrénovaný čípek z předchozího porodu, takže pokud u tebe trval před tím 7 hodin, tak teď by to mělo být méně..a můžu tě uklidnit, že to ještě nic není..moje mamka rodila.. 10-12 hodin.. je to vlastně od té doby co je vidět hlavička a tlačí se ven,,než vyleze celý prcek.. určitě to zvládnš..držíme pěsti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
21.1.09 16:27

Tak mě ho vyvolávali. Se vším všudy (od zavádění tyčinek na roztažení hrdla, přes tabletky na vyvolání, přes oxytocin, na kterém jsem byla hned od začátku) to trvalo 24,5 hodiny. Děs běs! Ale druhá doba byla to nejlepší. Trvala tak na 5 zatlačení. Nedokážu odhadnout čas, ale tak 10-15 minut maximálně. To už byla paráda, protože i přes tu šílenou boloest jsem věděla, že se konečně ledy pohnuly a dítě leze ven. Jinak ve srovnání s první dobou byla ta druhá procházka růžovým :,-(em. Možná tím, jak už jsem byla celá zblblá. Celou dobu na levém boku, napíchnuté kapačky ze všech stran a monitor celou dobu mělo miminko na hlavičce, takže když jsem chtěla čůrat, tak mě museli složitě odpojovat, takže jsem to pak už neřešila a čůrala do postele. Mně už to bylo všechno jedno.
Ta druhá doba byla krátká a intenzivní s krásným koncem. Klidně bych si to zopákla, kdyby mi měl kdo udělat druhé mimčo ;) ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16066
21.1.09 16:41

lulje: koukám, že tys měla na porodním sále hotovou detektivku:-) ale koukám, že to dopadlo dobře.. mrńousek je krásnej :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
21.1.09 16:51

holky dik, koukam, ze nektere jste mely docela dlouhy a dramaticky, hlavne, ze jsou mimca a vy v poradku.

Vykyno, jsou i takove pripady, ze maji prvni porod do 2 hodin, ale vetsinou to je podstatne dele, takze tech mych 7 i s 2 hodinama tlaceni bylo celkem rychly.. :D

Oguloo, tak to jsi mne fakt nepotesila, to muselo byt dost sileny, tak preju u pripadneho druheho hladsi prubeh..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2420
21.1.09 17:23

Můj porod

Ahojky,
mám dnes už skoro šestiletého kluka. Termín porodu 13.5.2003 a v den termínu vůbec nic, úplně zavřená, mimi teda hlavou dolů ale jako kdybych měla rodit zaa čtvrt roku a ne hned. Nakonec si to Tomík rozmyslel sám a nemuseli vyvolávat, ale porodila jsem až 23.5. V rodině máme dlouhé porody a i u mě první doba tedy od začátku do tlačení trvala 26 hodin, ale pak ta aktivní druhá doba trvala jen asi 20 minut, a to přesto že už jsem byla docela grogy, ale ten očekávanej drobeček tě pohání, a byl venku. Pravda nebyl moc velikej jen 3 kg a 50 cm, ale měl velikou hlavu, prý jako čtyřkilový cvalík.
Tak buď v klidu mimi tě navede a přeju rychlý a pohodový porod a krásné a zdravé miminko :D
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
21.1.09 17:38

Lexxi, já tě nechtěla urazit, každému je dáno do vínku něco jiného :wink: . Já měla holt super rachlé porody, ale kdoví co mě čeká teď :wink: .

Ale udávaná doba je kolem 30ti minut :wink: . Tak držím palce, aby to bylo tentokrát rychlé a hodně brzy. Já minule rodila 11 dní po termínu :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
21.1.09 17:50

Ahoj,
u nas byla druha doba vzdycky „sranda“. Poprve prvni doba 26 hodin, druha tak 10 minut…tri zatlaceni. Podruhe 33 hodin, druha doba do deseti minut. Oba porody vyvolavany. Ja se teda urcite vic obavam ty prvni doby, to potom uz aspon k necemu je :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
21.1.09 18:37

Ahoj,tak já u 1 porodu se vším všudy 7 hodin,z toho 2 doba porodní asi 30 minut.Druhý porod trval 3 hodiny a 2 doba porodní 3 zatlačení.TAkže asi 5 minut?Druhý porod byla pohoda,i když bolavá.
Jako druhorodíčka to budeš mít lepší.Už budeš vědět,jak tlačit.Přeju pohodový porod!
A druhé mimi jsem přenášela 6 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
21.1.09 19:21

vykyno, ja nejsem urazena :D , ja vim, ze vse je relativni..u nas v lednatkach ted mame jednu prvorodicku a ta stihla porod za 1,5 hodiny..jen vetsinou slysim opaky.
Ale fakt nevim, co je lepsi, jestli dlouho kontrakce a potom rychle venku, nebo opacne, nejlepsi je samozrejme kratke oboje :D

tak dik , jsem trochu uklidnena, koukam, ze jste si to nektere fakt uzily, dam vedet, jak to probihalo, doufam, ze uz by se to mohlo rozjet. Na:,–(ila sem taktiku, schody, uklid, horka sprcha, prochazka atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
21.1.09 19:32

Při prvním porodu cca 10 minut, při druhém byla do 5 minut venku. Jsem dostala od PA vynadáno, že jsem ji vytlačila rychle. Jenže, jak já slyším, tlačte, tak zaberu, že bych byla schopna vytlačit i střeva :lol: :lol: . Vždy mě děsilo, že vytlačím třeba hlavu a dál to nepůjde a bude průser .....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
21.1.09 19:49
lexxie píše:
Na:,–(ila sem taktiku, schody, uklid, horka sprcha, prochazka atd..

Dělala jsem totéž - myLa okna, schody, procházela se, dávala sprchu a hlavně taky dodávala s manželem prostaglandin … a nic. Musela jsem na vyvolání. Přenášela jsem týden, monitory nic moc, ale malé u mě zkrátka bylo dobře ;)

Tak držím palečky, ať se to rozjede samo. To vyvolávání fakt nebyl žádný med. Hlavně ať je to rychle a bez komplikací!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama