Jak dlouho trvá horečka/zvýšená teplota u vašich dětí?

Anonymní
19.2.21 16:16

Jak dlouho trva horečka/zvýšená teplota u vašich dětí?

Dobrý den chci se zeptat mám dítě 5 let.
Jak dlouho u vašich dětí trvá horečka či zvýšená teplota? Moje dcerka nikdy horečku neměla, proto se ptám. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2548
19.2.21 17:02

To záleží na nemoci. Někdy jeden večer, jindy týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11596
19.2.21 17:45

To se takhle neda rict. Obcas mivaji jednodenni horecky bez duvodu, pokud to trva dele, uz je to nejaka nemoc, treba sesta, nestovice nebo salmonela, tam to byly tak tri dny. Ale nepouzivam leky na horecku, takze to trva kratsi dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5428
19.2.21 19:00

Můj prvňáček teď ze středy na čtvrtek zvýšená teplota v noci, od včerejšího rána vůbec nic, jen trochu rýma. Tak snad z toho nic nebude…asi přitáhl nějaký bacil ze školy nebo nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
21.2.21 20:23

Podle nemoci - nekdy jednodenni ctyricitka bez cehokoliv dalsiho, druhy den jsou zcela fit. Nekdy treba 6denni horecka okolo 39,5 (v pripade nasich deti treba nemoc “ruce nohy usta”, angina bez bolesti v krku, zanet ucha bez bolesti :nevim:). Nekdy pardenni zvysena teplota. A horecku nesnizuju, nase deti ji snasi extremne dobre.

Vyssi horecka muze byt treba pri pate nebo seste nemoci. A pri spouste dalsich nemoci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
24.2.21 10:34

Chrapot, pak afty, pak horecka

Ahoj. Od minulého ctvrtka se dcera vzbdila s chrapotem, bez teplot, den na to se jí udělalo v puse hodně aftů. V pondělí jsme volali Dr., něco nám napsala na ty afty a říkala, že pokud ji, pije, nemá teploty, tak ať nechodime a počkáme do čtvrtka. Chrapot dneska už téměř žádný, afty taky mizi, ale místo toho má dneska dcera horečku. Měříme tím bezdotykovým, takže 100% se tím neřídíme (ukazuje kolem 38), ale je i na cele horka, takže minimalne zvýšenou přes 37,5 mít bude… Jinak úplně normálně jí, pije, hraje si…ani nechce spát, ležet, směje se…přemýšlím, jestli jí něco na tu teplotu dát nebo ještě počkat. Doktorka má dovolenou, ta co jí zastupuje s námi komunikuje jen telefonicky, tak počkám asi do zítřka, jak se to bude u dcery vyvíjet dál a pak uvidíme.
Můj dotaz - dali byste něco na tu teplotu nebo ne? Já bych ještě nedavala. Dceři jsou dva roky. A myslím, že do tech 38,5 se nedoporučuje ani srážet, že jde o obrany mechanismus.
Jo a neměli jste někdy podobný vývoj nemoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
24.2.21 11:21
@kazetkakiki píše:
Ahoj. Od minulého ctvrtka se dcera vzbdila s chrapotem, bez teplot, den na to se jí udělalo v puse hodně aftů. V pondělí jsme volali Dr., něco nám napsala na ty afty a říkala, že pokud ji, pije, nemá teploty, tak ať nechodime a počkáme do čtvrtka. Chrapot dneska už téměř žádný, afty taky mizi, ale místo toho má dneska dcera horečku. Měříme tím bezdotykovým, takže 100% se tím neřídíme (ukazuje kolem 38), ale je i na cele horka, takže minimalne zvýšenou přes 37,5 mít bude… Jinak úplně normálně jí, pije, hraje si…ani nechce spát, ležet, směje se…přemýšlím, jestli jí něco na tu teplotu dát nebo ještě počkat. Doktorka má dovolenou, ta co jí zastupuje s námi komunikuje jen telefonicky, tak počkám asi do zítřka, jak se to bude u dcery vyvíjet dál a pak uvidíme.
Můj dotaz - dali byste něco na tu teplotu nebo ne? Já bych ještě nedavala. Dceři jsou dva roky. A myslím, že do tech 38,5 se nedoporučuje ani srážet, že jde o obrany mechanismus.
Jo a neměli jste někdy podobný vývoj nemoci?

Ja bych nesnizovala. Do 38,5 urcite ne. Dcera kamaradky treba pri teplote nad 37,5 zvraci. Tak u ni dokazu pochopit, ze ji tu teplotu snizuji. Ale pokud si dcera normalne hraje, ji, nechce spat, tak bych nechala telo bojovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat