Jak dlouho trvá kojení u miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gvendolínka
Kecalka 203 příspěvků 11.05.19 20:59
Jak dlouho trvá kojení u miminka?

Ahoj, potřebovala bych radu. Mám 6ti týdenní holčičku a asi do minulého týdne jsem kojila cca 20min z jednoho prsu. Poslední týden ale kojím třeba i hodinu, když vidím, že dudlá a usíná, dám odříhnout a vyměním prso. Nejvíc je to tak večer. Po kojení a odříhnutí malá vydrží tak 5-10 minut a začne se kroutit, jakoby se vztekat a cucá plínu/ruku, cokoliv, a pusou hledá prso, jakoby měla pořád hlad. Když dám dudel, to stejné a začne křičet, jakoby týden nejedla. Včera večer se stalo, že se prostě přejedla, vyzvracela, pak zas řev, že má hlad. Dokojila jsem a pak pěkně usnula. V noci spinká krásně, cca 6h, pak nakojím a hned usne a spí jestě asi 3h. Myslíte, že kvůli tomu večer tak dlouho pije a má pořád hlad? Nebo se prostě potřebuje uspat u prsa? Když houpu na ruce, usne, ale za 10 min je vzhůru a zas řev a pusou hledá prso. Mlíka mám dost, cítím cca každé 2h, jak se mi nalévají prsa a i po kojení mlíko teče. Přes den pak spí jak kdy, někdy hodinu, někdy 4h. Trošku jsem se rozepsala, ale chtěla jsem zmínit vše. Děkuji za rady, už si připadám jak chodící dudel, přitom když už usne, tak spí jak andílek i několik hodin.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
flicek18
Kecalka 465 příspěvků 11.05.19 21:21

Něco podobného občas malá dělala a myslím že prostě chtěla jen mít prso. Prso pro miminko není jen jídlo ale raky jistota a uklidnění. Já třeba dneska co se malá probudila ( 4 mesice) tak byla taková nevrla tak jsme ji dala prso a ona ho jen dudala ale asi 3/4 hodiny a u toho na půl spala.
Občas mě štve že jsem jak chodící dudlik (dudlik nechce) ale pak si uvědomím že malá je spokojená a zkousnu to ;)
Teď koukám když ji je 6 týdnů může to být i růstový sprut.

Lorry1
Nováček 10 příspěvků 11.05.19 21:22

Mozna ma rustovy spurt, 6.tyden by odpovidal. Mimco muze mit v tom obdobi porad hlad, vzteka se, ze mleko tece pomaleji, nez by si predstavovalo, je plactivejsi. Nas maly to tak ted ma, vypije si vic, nez podle tavbulek - ja ale vazim kvuli dokrmum, takze mam prehled, kolik si opravdu vypije.

Ornwen
Kelišová 5162 příspěvků 11.05.19 21:27

Starší se před spaním kojil taky hodinu. Vyloženě to vyžadoval, jako tvoje dítě. A jelikož je blicí typ, tak se dost často přežral, vyblinkal a hned chtěl zas 8o :zed:
Mladší byl hotovej za 5-10 minut

stonožka12
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 1 inzerát 11.05.19 21:35

To co popisujete mi malá dělala, když byla hodně unavená a nemohla se uložit. Prostě se potřebovala uklidnit dumláním prsa. Dělala to právě večer. Pomohlo chování, houpání na balonu a dudlík.

Gvendolínka
Kecalka 203 příspěvků 11.05.19 21:38

Aha, no myslela jsem, že při spurtu mívají miminka hlad častěji, ale v noci spí malá těch 6h a přes den taky vydrží klidně ty 4h, tak mě to zmátlo. Tak se budu snažit vydržet. Jak dlouho tak ten spurt trvá? :lol: Doufám, že ne až do dalšího spurtu :lol:. Jinak přibírá pěkně, podle doktorky prospívá. Ještě mě napadlo, jestli už nenajíždí na nějaký svůj režim. Už třetí den usíná skoro přesně kolem 21:30 nehledě na to, v kolik jsem začala kojit 8o :think:.

lampicka11
Závislačka 3649 příspěvků 1 inzerát 11.05.19 21:42

Syn teda už v porodnici vytahl vše během 5-7min max. Když usinal „posimrala " jsem na tváři. Jestli tvrde spal dala do postýlky. Některý děti to mají jako "dudlana“. Teď je mu 9mes. U prsa je 2-3min. Myslela jsem že už nemam mlíko. Po tom co vše vyblil ( a příkrm v tom nebyl) mám ho furt dost :lol:
Dle mě potřebuje jen kontakt vaše malá

Gvendolínka
Kecalka 203 příspěvků 11.05.19 21:45

@Ornwen Jo, přesně tak! Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Naštěstí malá tak často nebleje, max 3× do týdne :-). Nevím, kam to mlíko po hodině dává :lol:.
Jak dlouho u vás to období trvalo?

Gvendolínka
Kecalka 203 příspěvků 11.05.19 21:53

@stonožka12 To jsem si taky myslela. Jenže malá je asi vychytralá a neskočí mi na to :lol:. Přes den to funguje, chovám, mazlím, houpu, dudlík si vezme a nejčastěji usne u zaplé digestoře :mrgreen:. Jakmile tohle zkusím večer po kojení, sice usne, ale po uložení do postýlky je do 10min vzhůru a prostě chce usnout u prsa. Pak zabere a krásně spinká. Jen jí to u toho prsa trvá strašně dlouho :nevim:.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 11.05.19 22:08

Pri spurtu chtel pres den klidne co 20 minut, ale v noci spal taky nekolik hodin v kuse. Bezne pil tak 5 max 10 minut, ale pri spurtu byl jak prisavka… Jinak to trvali tak 2 dny to nejhorsi a do 4 dnu zas dobry… hodne pit kojici caje a caro.

Ornwen
Kelišová 5162 příspěvků 11.05.19 22:11

@Gvendolínka jak dlouho trvalo blití? Asi do dvou a půl :oops: To už jsem teda nekojila. to večerní blití tyjo, nevim. Okolo čtvrtého měsíce ho jídlo přestalo dost zajímat, takže tam určitě. Hodinové kojení večer nejspíš celou tu dobu, přes den to bylo lepší, ale on se nechal vším možným rozptýlit a pak právě ani moc nejedl. Kojila jsem někdy do roka a půl, pak přestal u prsa usínat, tak jsem to utla. Abych s ním hodinu seděla a on stejně neusnul, na to jsem neměla nerva. :oops: Dudlík nikdy neměl.
A na blinkání byl citlivej právě až do nějakejch dvou a půl. Stačilo aby po večeři trochu poskočil a bylo to venku.

Gvendolínka
Kecalka 203 příspěvků 11.05.19 22:16

@lampicka11 2-3 minuty, to je sen 8o :potlesk:. Kontakt má skoro pořád, chováme, mazlíme, ale asi potřebuje to prso. Ale uklidňuje mě, že dřív či později nakonec usne a krásně spinká. Budit mě v noci co 2h a pak tak dlouho usínat, tak už jsem u Chocholouška :lol:.

Gvendolínka
Kecalka 203 příspěvků 11.05.19 22:26

@Ornwen Myslela jsem to hodinové kojení. Tak teda potěš koště :zed:. Buď to bude ten spurt a za pár dní to přejde, nebo máme stejné násosky a to se mám na co těšit :mrgreen:. A to je jen hodina „čistého“ kojení, plus pak min. půlhodinové vztekání a cucání, než usne :roll:.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 18990 příspěvků 11.05.19 22:49

U nás to bylo hodně nepravidelné :think: Někdy nakojeno za 10 minut a tři hodiny klid, jindy se kojili skoro hodinu a za hodinu zase křik! Navíc dítě se sáním i uklidnuje, není to vždy jen o hladu :think: Já jsem dětem dávala prso vždy tak, jak chtěli, smířená s tím, že první půlrok jsme převážně prokojili :think:
Prospívaly a jsou v pořádku :think:

Gvendolínka
Kecalka 203 příspěvků 12.05.19 10:27

@pe-terka Mně ten čas nevadí, jen kdybych poznala, kdy už má dost a jen dudlá. Protože pak chudák blije a řve, že má zase hlad :roll: :lol:. Ale je pravda že přes den taky jak kdy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama