Jak dlouho trvá, než se dítě rozchodí?

1127
18.9.20 13:52

Jak dlouho trvá než se dítě rozchodí?

Ahoj, nikde jsem nenašla odpověď a tak se chci zeptat tady. Jak dlouho trvá než se dítě rozchodí?
Naše malá chodila asi 3 měsíce kolem nábytku. Když jí bylo 11m, zkusila první kroky sama. Je to asi měsíc zpátky. No a pořád je na tom stejně. Sama ujde stejně dlouhou trasu, pak padá směrem dopředu. Je to normální? Jak dlouho trvá než začne sama chodit víc a jistě? Nebo to normální není a měla bych se poradit s doktorkou? Dekuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1608
18.9.20 13:59

Lezla předtím? Jak dlouho? A nevodite ji za ruce? Pustit se od gauče umí? Nepospichej, nám se měsíc může zdát jako dlouhá doba, někdo na to potřebuje více času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
18.9.20 14:02

@suzka1 Nejprve se postavila, asi 3 týdny na to začala lézt. Pak obcházet nábytek a pak to zkusila sama. Za ruce nevodíme. Stojí třeba u gauče, já si sednu dál, podám ji ruku, aby se jí chytla a pak jde ke mě. Občas chodí i bez toho aniž by se mě chytla ale to jsou fakt třeba jen 3 kroky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
18.9.20 14:03

To je strasne individualni. Nech tomu volny prubeh, moje obe deti zacaly samy kolem 14 mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
18.9.20 14:04

@marcellia Když já právě u známých viděla jen ty případy, kdy dítě zkusí první kroky a za týden už běhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
18.9.20 14:05

Je to ruzne a je jeste malinka, neresila bych to. Ja uz ani nevim, u starsiho to bylo v radu mesicu, mladsi byl rychlejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16160
18.9.20 14:07

Obě děti se rozchodily za cca měsíc od toho, co se pustily. Syn chodil kolem nábytku asi měsíc a půl, lezl necelé dva měsíce, chodit začal přesně na roce. Dcera lezla 4 měsíce, kolem nábytku chodila necelý měsíc, chodit začala ve 14,5 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
18.9.20 14:09

@josslyn.n : jeste pro upresneni, v radu mesicu od obchazeni, dloho se bal pustit sam do prostoru. Kdyz uz se pustil, bylo mu pres 15 mesicu a do par dni behal jak profik. Druhy se pustil sam driv, tesne po roce, ale piloval to dele. Deti ale maji cas do 18mesicu pokud vim, az pak to ma cenu resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
18.9.20 14:10

@josslyn.n Úplně super, jak to popisujes. Přes den si takhle hrajte, že ji natahnes ruce, aby k tobe došla. Pk ji zase postav ke gauci zase znova. A každý den ať se k tobě projde o jeden krůček více a uvidíš, jak za chvilinku bude chodit :) Nedivej se na ostatní, moji kluci dvojcata zacali dělat první 3 krůčky na konci 15.mesice, v 16.mesici začali chodit po byte a po měsíci jsme je dali na zahradu na trávu a jak kdyby se učili chodit znovu :lol: Hlavni je motivovat, tleskat, chvalit, pusinkovat :kytka: Je nahodou moc sikovna, jestli si v 11 mesicich troufa na první krůčky :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
18.9.20 14:26

Času dost. Sestry dcera začala ve 12 m obcházet nábytek, ale úplně sama začala chodit až v 18ti měsících..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51035
18.9.20 14:26

Obě děti narozené únor.
Obě začaly obcházet nábytek v říjnu.
První dítě první krok následující květen.
Běhat začalo pár dní po prvním kroku - taky květen.
Druhé dítě první krok následující březen.
Běhat začalo skoro tři měsíce po prvním kroku - taky květen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3420
18.9.20 15:22
@josslyn.n píše:
@marcellia Když já právě u známých viděla jen ty případy, kdy dítě zkusí první kroky a za týden už běhá.

Takhle to bylo u nás. Běhá už rok a půl, ale do kupy dá jen 2 slova, doslova celkem.
Takže v klidu. Nic to neznamená. Každý má své tempo a to tempo je různé v různých dovednostech.
Zatím je v normě, tak to neřeš a dej jí čas, který potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
18.9.20 15:25

Syn narozený v červnu mi následující duben začal chodit. Do 2 týdnů běhal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
867
18.9.20 16:00

Syn mi začal chodit až kolem 15 měsíců, predtim lezl asi od 8 nebo 9 měsíce po čtyřech. Obcházení nábytku už si moc nevybavuju, ale taky to asi delal. Myslim, ze než začal chodit jisteji, tak to tak měsíc až dva trvalo a nikdo to neřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3662
18.9.20 16:01

U nás to od prvního pokusu o samostatný krok vždycky trvalo několik měsíců, než se opravdu rozchodili. Jistě a samostatně víc než tři kroky chodili až tak kolem 16.-18. měsíce. Nespěchej na ni, zatím vám rozhodně vlak neujel. Osobně bych ji ještě zkusila motivovat spíš k lezení, jestli ho vpodstatě vynechala, nemusí mít dostatečně posílené všechny svaly a zvládnutou koordinaci. Lezení je ve vývoji důležité, s chozením není kam spěchat.

Příspěvek upraven 18.09.20 v 16:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama