Jak dlouho trvá střevní chřipka? A je to vůbec?

148
10.3.20 20:26

Jak dlouho trva strevni chripka? A je to vubec?

Dobry den, syn 7m v sobotu zacal mit teploty 38,5 a prujem. U dr jsme byli vcera a rekla mi, ze je to strevni chripka a ze by to melo prejit do par dni, ze to trva cca 5 dni, coz se mi nezda, protoze jeste vcera vecer mel teplotu 39,5 a dneska kdybych nesrazela, tak furt nad 38 ma…zadecek do krve, prujem snad 10× za den, furt place. Moc mi nechce jist tak do nej rvu aspon caj a neco, co nam dala dr na prujem, ale neprijde mi, ze to pomaha. Davam i laktobacilky.. Ale prijde mi, ze uz to trva dost dlouho, zitra to bude 5. Den a nemyslim si, ze kdyz jeste ted vecer ma prujem, tak zitra by se to melo nejak zmenit. Napadlo me, jestli to vubec strevni chripka je, protoze minule utery jsme byli na 2. Davce hexa, tak jestli to neni spis NU… dr samozrejme rekla, ze urcite ne, ale nejsem si jista. Jak u vas probihala strevni chripka u miminek a jak dlouho? Fakt mam strach, jestli to nemuze byt neco horsiho, kdyz ji ma tak dlouho a jeste takove horecky…diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

823
10.3.20 20:29

My meli ted strevni chripku ctrnact dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1213
10.3.20 20:29

Syn měl šílené horečky a brutální průjem i 20× za den u rotavirů. Spíš mě udivuje, že doktorka neudělala výtěr :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
10.3.20 20:30

Tyden dobry a v patek znova teploty cely vikend.Ted kasel ryma chripka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
10.3.20 20:31

A u ty strevni hodne vysoke teploty 39,6 porad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
10.3.20 20:33

@ArumLily0 udelala, zitra by meli prijit vysledky, tak tam budu hned volat..jen ja jsem hrozna a uz v tom vidim koronavirus:joy: :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
10.3.20 20:34

@sabinka098 jezismarja to mi ani nerikejte to psychicky nedam teda, uz ted mam nervy v kyblu -.-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
10.3.20 20:35

@sabinka098 no ja se prave bala jestli je to normalni u strevni chripky mit takove teploty…ja je treba nikdy nemela a za par dni mela klid. U miminek to zazivam poprve. A taky je divne, ze jsme to jeste nikdo nechytil ani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
10.3.20 20:35

My měli střevní asi tak 14dni zpátky.. já i malej.. malej noc prozvracel, horečky, průjem.. průjem měl 4 dny, kdy jsem ho každou chvíli prevlikala, prevlikala furt postel, bylo to všude. Byl tak opruzeli, až jsem brečela, hodně sprchovat, při každým přebalování!!! To pomohlo. Jídlo nechtěl, nenutila jsem. Hlavně vynechat mlíko(pokud máte um)… Já dávala rýžový odvar. Piškoty, suchý rohlik.. dva dny. Třetí den jsem dávala brambory, s mrkví. Jen suchý… Byli jsme takto týden na dietě.. jeden den dobrý a pak zase, průjem, zvracení, horečky.(dva dny).. potom už to bylo dobrý a pro změnu chřipka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
10.3.20 20:37

Jinak jsem dávala kapky Hylak Forte.. je to opravdu strašně hnusný, malej u toho skoro zvracel, ale hned jsem dávala zapít hodně čajem. A měli jsme takový prášek do vody, proti zvracení a průjmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
10.3.20 20:39

@Týnka20 no praveze ja do dneska nevedela, ze malej nesmi um, doktorka mi to ani nerekla, ze bych ho mela vynechat a to je mozna ten problem. Hned jak zitra budu volat tak se ji na to musim zeptat. My mame toriz mliko na alergii tak nevim jestli to neni jine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
10.3.20 20:43

@Janka3007 mlíko vynechat. Nebo udělat rýžový odvar, a dát do něj třeba 1× odměrku um. Já to taky tak dělala. Po dvou dnech jsem navýšila o odměrku. 5 den jsem už dala jen um :) a jinak se prodává i um proti průjmu. Ale zeptat se zítra radši Dr když máte na alergii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13281
10.3.20 21:00

U tech strevnich nikdy nevis. To se muze pohybovat od jednoho dne az po 14dni, priznaky v ruznym moznych kombinacich. A u tech mrnousku to vypada nekdy hrozive. :( Teploty si vybavuju jen u tech malych deti. A bylo mi vzdy receno, jak je to s teplotou, jit k doktorovi, coz ste udelali :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
10.3.20 22:04

@Týnka20 muzu se zeptat jak se ten ryzovy odvar dela? A kdyz ho udelam ted vecer vydrzi mi do rana? Nasla jsem na internetu 25g ryze povarit v pul litru vody, az bude mekka tak ji rozmixovat a dolit pul litrem prevarene vody. Tak jsem to teda udelala akorat nevim jestli to ma byt nejak hustejsi nebo ne, husty to vubec nemam - az to schladne muzu to dat do lednicky na rano? Dekuji:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
11.3.20 12:01

@Janka3007 ja se omlouvám že píšu až teď. Ano takhle to má být, má to být místo mlíka, takže řídké. Jako voda. Takhle jsem to aspoň dávala já :) a ano měla jsem to v lednici a používala 24h, pak jsem udělala nový

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama