Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky u FIO banky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Paja1986
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 05.11.18 14:18
Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky u FIO banky

Zdravím, kupujeme větší byt, vyřizujeme hypotéku. Zvažujeme dvě nabídky, lepší sazbu nám nabízí FIO banka. Trochu mě však děsí, jak dlouho to vyřízení může trvat. Poradkyně v bance slibuje v optimálním případě měsíc, plusem je, že bez dalších poplatků vyplácí peníze již po zapsání plomby zástavního práva do katastru, tj. ušetřili bychom 21 dní čekání na zápis zástavního práva. Slyšela jsem, že vyřízení hypotéky u FIa trvá reálně i tři měsíce, ale jen zprostředkovaně, osobně nikoho takového neznám. Můžou to být i pomluvy konkurence. FIO prý nespolupracuje s externími poradci, takže kdo ví, jak to je. :think: Jsme vázaní rezervační smlouvou a pokutami v ní, potřebujeme zaplatit do cca dvou měsíců, raději dřív, ať si ušetříme nervy. Máte prosím někdo čerstvé zkušenosti s tím, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky u Fia? Ideálně Ostrava, nebo aspoň Moravskoslezský kraj. :) S bonitou ani výší ceny zástavy vzhledem k půjčované částce bychom problém mít neměli, takže předpokládáme nekomplikovaný průběh, ale člověk nikdy neví. :think: Předem děkuju za vaše zkušenosti. :mavam:

Reakce:
Nimie
Nadpozemská drbna 26352 příspěvků 06.11.18 21:18

@Paja1986 tohle je ale strašně individuální u každé banky. Jeden to může mít za týden hotové, jiný to může mít na čtvrt roku ;)

Paja1986
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 07.11.18 10:03

@Nimie Děkuju za reakci, ale proto se taky ptám na konkrétní zkušenosti. Že to je individuální, to vím taky ;-) Asi zůstaneme u druhé nabídky i přes to, že za 5 let přeplatíme přes deset tisíc. Fiu jen předběžné posouzení žádosti trvá už skoro týden, zatímco konkurence ho měla hotové do druhého dne.

vip73
Povídálka 11 příspěvků 21.11.18 17:39

dobrý den,neznám žádného externího partnera,který by spolupracoval s FIO,moje zkušenost s vyřízením spotřebáku ve FIO…hodně papírů a přísná pravidla.Přece jen je to malá společnost,která na klientelu musí být opatrná…pozor na výhodnou úrovou sazbu,můžou být skryté poplatky jinde.Doporučuji solidního FP,který vám udělá návrhy u větších bank.Musí být ofiko příjem,nemovitost vhodná k zástavě,příjmy x výdaje,děti…to by mělo stačit k modelacím,Trlifaj

Nimie
Nadpozemská drbna 26352 příspěvků 21.11.18 19:27
@Paja1986 píše:
@Nimie Děkuju za reakci, ale proto se taky ptám na konkrétní zkušenosti. Že to je individuální, to vím taky ;-) Asi zůstaneme u druhé nabídky i přes to, že za 5 let přeplatíme přes deset tisíc. Fiu jen předběžné posouzení žádosti trvá už skoro týden, zatímco konkurence ho měla hotové do druhého dne.

Tak to ber jako konkrétní zkušenost, poprvé asi 2 týdny, podruhé asi 2 měsíce :mrgreen: fakt ti to nic neřekne ;) i v rámci jedné banky to může trvat jinak. Ještě před měsícem bys to měla třeba rychle a dnes by to třeba trvalo nebo naopak. Jinak FIO obecně není na hypotéky úplně nejlepší, jsem upřímně řečeno docela překvapená, že Vám nabízí lepší sazbu. Můžu se zeptat kolik? To jste totiž asi jediní :mrgreen:

Paja1986
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 21.11.18 20:00

@Nimie Koncem října nám nabídli 2,48%, ke dni podání žádosti se zrovna zvedaly sazby, tak to bude asi za 2,68%.Ale nevíme, ještě nemáme po skoro 3 týdnech(!) žádnou zpětnou vazbu. :mrgreen: :nevim: To od Monety jsme měli předběžné posouzení do druhého dne a teď čekáme na schválení, zítra to už snad bude,po 3 týdnech. Úrok teda 2,92%.. Měli jsme smůlu, kdybychom podali žádost o pár dní dřív, mohlo to být kolem 2,69% Dobře ještě vycházela Komerčka, ale nám se líbí možnost využívat flexiúčet (u Fia hypospořící účet), kdy nám úspory slevňují úroky.

Paja1986
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 21.11.18 20:01

Jo a fixace na 5 let, to jsme měli jako požadavek u obou.

vip73
Povídálka 11 příspěvků 21.11.18 20:45

tak to bych měl od MONETA lepší ÚS na 5 let fix

vip73
Povídálka 11 příspěvků 21.11.18 20:47

nad 1 mega :potlesk:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 09:37
fio hypoteka pozor

Dobrý den, máme špatné zkušenosti s fio hypotéku, zažádali jsme v září, dostali jsme hned nabídku přes net, na konci listopadu jsme se dostali k smlouvě. Než dostane člověk jejich hypotéku, musí si u nich nechat udělat odhad v ceně 5000 KČ, dodat jim všechny dokumenty o stávajícího hypo, pak vám ho schválí, když Vás mají v hrsti. Nabídnutá sazba byla 2,45% velmi zajímavá, inzerovali, 2,08% v době kdy všíchni dávají 3%, díky jejich rychlosti jsme 2,08 nestihnuli.
Manžel 14 dnů četl asi 20× jejich smlouvu o 11 stránách a smlouvu obchodních podmínek o 16 stránkách na jejich webu, které jsou dost nestandartní, pokuta za každé porušení smlouvy nebo za případné nedodání nějakého dokumentu, to musel nějaký pravník vytvářet rok, strašně složitě napsáno, neuvěřitelný právní výtvor. Raději jsme nechali hypotéku u mbank, je to celé podezřelé. Hřeší na to, že když člověk dá 5000 za odhad, už jim hypotéku neodmítne, věřím že řada lidí tu jejich dábelskou smlouvu ani nečte a podepíše, když už dají peníze do odhadu u nich, tak na to přístoupí. Celé se to jmenuje spotřebitelký úvěr na bydlení, o hypotéce jsou ve smlouvě jen dvě slova. Ve smlouvě jsou třeba věty, že lze případné spory rozhodovat před obecným soudem, pak v textu schovaná dole další věta, že jakékoliv rozhodnotí obecního soudu je neplatné a řídí se textem a sankcemi ve smlouvě, inzerují že hypotéku lze splatit kdykoliv bez poplatků, ale ve smlouvě nikde napsána možnost předčasného splacení není, pouze v příloze o evropském přehledu, ale je tam tam na půl stránky napsán výpočet pokuty za případné splacení. Když podepíšete hypotéku a nečerpáte žádné peníze, tak pokuta 50000, na forech je napsáno, že někteří lidi mají problému u nich čerpat po podesání a schválení hypotéky. Pokuta za předčasné splacení cca 250 000. Možná, že řada lidí je u nich spokojena, ale smlouva nás odradila, produkt se spořícím účtem zajímavý, něco stejného máme u mbank, ale smlouva u mbank je velice jednoduchá, žádné velké pokuty, lze kdykoliv splatit, škoda že už to mbank nenabízí, bylo to moc výhodné pro klienty. Ofsetovou hypotéku ještě nabízí raifaisen, asi to nyní zkusíme, je to výhodné, když přijde člověku výplata, platí o to méně, člověk má rezervu pro případ, že se něco stane, nebo příjde o práci. U raifaisen v nabídce už mě zaráží podmínka, že když člověk přestane posílat peníze na účet k nim, tak hned mu zvednou úrok o 1%, toto by mělo být trestné, někdo přijde o práci a ještě mu zvednou hypotéku. Banky dostanou peníze od ČNB za pribor úrok, nabízejí tyto peníze co ani nemají dále za nabízený úrok, pak jsou vlastně jen sprostředkovatelé co na tom bohatnou. Čím více peněz půjčují lidem, tím více letí cena nemovitostní nahoru, lidi co nic nemají, tak musejí za bydlení platit více, státem podporované letadlo. Snad už zavedou daň na ty v domech a bytech co v nich nebydlí a jen je pronajímají, aby si bežný člověk mohl něco pořídit. My už máme dům pořízen, bojím se co budou dělat děti, když toto hypoteční letadlo pojede takto dále.

Nimie
Nadpozemská drbna 26352 příspěvků 29.12.18 16:30
@Paja1986 píše:
Jo a fixace na 5 let, to jsme měli jako požadavek u obou.

A jaké celkové RPSN nakonec u FIO máte?

Paja1986
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 29.12.18 21:45

@Nimie Nemáme nakonec od FIO (to bychom bychom nový byt asi ještě neměli…), ale od Monety. RPSN kolem 3,5%, je v tom zahrnuto i pojištění zástavy, vklad a výmaz zástavního práva apod. Překvapením byl zatím jen poplatek za čerpání 500 Kč, jinak hladký průběh. Znalecký posudek platila banka. Úroková sazba je 2,92%, ale efektivní úrok bude nižší, v závislosti na úsporách.

Nimie
Nadpozemská drbna 26352 příspěvků 29.12.18 22:11
@Paja1986 píše:
@Nimie Nemáme nakonec od FIO (to bychom bychom nový byt asi ještě neměli…), ale od Monety. RPSN kolem 3,5%, je v tom zahrnuto i pojištění zástavy, vklad a výmaz zástavního práva apod. Překvapením byl zatím jen poplatek za čerpání 500 Kč, jinak hladký průběh. Znalecký posudek platila banka. Úroková sazba je 2,92%, ale efektivní úrok bude nižší, v závislosti na úsporách.

To je šílené 8o

Paja1986
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 31.12.18 00:17

@Nimie Proč šílené? Půjčovali jsme si něco málo přes milion, poplatky na katastru jsou konstantní 1000 Kč, nemovitost v zástavě (jiná než jsme kupovali) má násobně vyšší hodnotu, takže pojistka vyjde na 4500 ročně, proto to RPSN poskočilo nahoru. Jako upřímně, nakonec jsme šli do banky, kde mělo všechno hladký průběh, než se stresovat s FIO, kde splátka vycházela tuším o 3 stovky měsíčně lépe. Kdyby se hypotéku nestihla do cca konce roku, hrozila by nám nezanedbatelná smluvní pokuta podle rezervační smlouvy. Děláme si s chlapem srandu, že když máme fix na 5 let, je nejvyšší čas začít vyřizovat refinancování od Fia. :lol:

Nimie
Nadpozemská drbna 26352 příspěvků 31.12.18 11:22

@Paja1986 silene, protoze jeste nekolik mesicu zpatky slo ziskat cca o procento nizsi na delsi fix. Jake LTV jste meli? :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Kolegové mi přáli smrt syna! Dalibor Janda přišel s nepříjemnou zpovědí

Před šestnácti lety zpěvák Dalibor Janda (65) přišel o svého syna, který se v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >