Jak dlouho trvá záření z CT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jirka 22
Povídálka 40 příspěvků 29.09.14 22:46
jak dlouho trvá záření z CT

Dobrý den, prosím Vás nevíte někdo jak dlouho trvá záření po zákroku z CT. Mám doma malé miminko a zajímalo by mě, za jak dlouho po zákroku k ní mohu, abych jí neublížila tím zářením. Moc děkuju za odpovědi

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
kapuletka
Kecalka 323 příspěvků 29.09.14 22:48

:lol: :lol: :lol: vylezeš a budeš svítit ještě 2 týdny :lol: :lol: :lol: Žádné záření po provedeném CT netrvá, jak na to někdo vůbec přišel??? :lol: :lol: :lol:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 29.09.14 22:49

@Jirka 22 Dávali Ti nějakou kontrastní látku?

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 18004 příspěvků 29.09.14 22:50

Pokud jí ublížíš, tak to nebude zářením… :evil:
Můžeš hned, samozřejmě.

Jirka 22
Povídálka 40 příspěvků 29.09.14 22:50

Kámoška mi tvrdila, že když byl její otec na nějakém rengenu, tak k ní nemohl jít určitou dobu, protože nevěděli jestli je těhotná. No a ona si už nepamatuje jak dlouho.

Jirka 22
Povídálka 40 příspěvků 29.09.14 22:51
@Svistice píše:
@Jirka 22 Dávali Ti nějakou kontrastní látku?

Já tam jdu až zítra a vůbec nevím co mě čeká

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.14 23:03
@Jirka 22 píše:
Já tam jdu až zítra a vůbec nevím co mě čeká

Bud budes pit takovy sladky sajrajt, anebo ti pichnou jod primo do zily. K male muzes ale samozrejme hned :D

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 29.09.14 23:47

Pokud bys dostávala kontrastní látku - např. při PET CT, tak tam se opravdu doporučuje kontakt omezit do druhého dne. To by ti ale měli říct při vyšetření.

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 29.09.14 23:56
@Jirka 22 píše:
Kámoška mi tvrdila, že když byl její otec na nějakém rengenu, tak k ní nemohl jít určitou dobu, protože nevěděli jestli je těhotná. No a ona si už nepamatuje jak dlouho.

Tak to byl asi na scintigrafii, ne?
U bezneho CT tohle rozhodne neplati.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 30.09.14 00:26

@Jirka 22 Pokud jdeš na CT, nic tvému mimču nehrozí. CT je vlastně takový hodně podrobný rentgen, kdy se vyšetřovaná část těla jakoby rozřeže na plátky a každý ten plátek se vyfotí. I když dostaneš několikanásobnou dávku, jako kdyby jsi absolvovala několik rentgenů po sobě, nic nevyzařuješ a nikoho neohrožuješ ;)

araw
Neúnavná pisatelka 16747 příspěvků 30.09.14 05:47

@kapuletka @krtek7489 jako zbytečné se vysmívat. při normálním CT s kontrastní látkou- ne jodem, je omezení a nemělo by se minimálně 24h k miminu vůbec chodit, takže žádná blbost.. @Jirka 22 pokud ti budou dělat CT s pomocí jodu, pak můžeš k miminu hned. Ale jak je psáno, poučení ti dají určitě :hug:

ka2ka
Extra třída :D 14216 příspěvků 30.09.14 06:46

Mě dělali CT s jodem a rozhodně neříkali, že abych k dítěti nemohla :nevim:

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 06:59

Je to CT opravdu nutne???Neexistuje alternativni vysetreni pri tvem problemu?
Reknu ti to takhle, pri srovnani rentgenu a CT je CT vetsi zareni ve stovkach. Napriklad rentgen hrudniku a CT hrudniku = 1 CT je jako 200-350 rentgenu najednou.
Me by na to nikdo nedostal, nemuzes jit treba na magnetickou rezonanci?
Nedavno jsem cetla clanek nejakeho americkeho profesora z oboru, ktery durazne varuje pred soucasnym zneuzivanim CT, je to velmi zajimavy clanek.
Ja ho zrovna ted odmitla, doktor se mohl stavet na hlavu, zkouseli mi ruzne lhat a delat na me tlaky.
Pred sedmi roky, ho zas chteli delat dceri, taky jsem odmitla a nakonec mela chvalabohu MRI. U deti je to obzvlast velmi nebezpecne

Příspěvek upraven 30.09.14 v 07:12

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 07:01
@krtek7489 píše:
@Jirka 22 Pokud jdeš na CT, nic tvému mimču nehrozí. CT je vlastně takový hodně podrobný rentgen, kdy se vyšetřovaná část těla jakoby rozřeže na plátky a každý ten plátek se vyfotí. I když dostaneš několikanásobnou dávku, jako kdyby jsi absolvovala několik rentgenů po sobě, nic nevyzařuješ a nikoho neohrožuješ ;)

Tak hlavne ohrozuje sebe, coz je vedecky prokazano. Bohuzel se zvysuje sance onemocnet v pristich letech rakovinou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >