Jak dlouho trvalo, než jste se odhodlaly k rozvodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 07:28
Jak dlouho trvalo, než jste se odhodlaly k rozvodu?

Jdu si pro postřehy ze života a anonymně, nechci rozebírat pod svým nickem.
U nás doma je to už delší dobu mrtvé, aktuálně jsem ve fázi, kdy mně je to už úplně jedno, nicméně máme děti. Přikláním se k tomu, že bude lepší rozvod a odstěhování se, na druhou stranu chudáci děti, rodiče od sebe, samozřejmě přijdou o tenhle svůj domov a luxus toho, že nás mají oba při ruce a v jedné domácnosti. Myslím si, že jako rodiče a spolubydlící fungujeme moc dobře, jako partneři v podstatě vůbec. Pořád se to ve mně pere, jestli není lepší teda být spolu v jedné domácnosti kvůli dětem, na druhou stranu si říkám, že dávat jim takový vzor vztahu asi taky není úplně nejlepší. Jak dlouho jste procházely touhle fází, pokud šlo o rozvod, kde ani jeden neměl někoho jiného, jen prostě ten vztah už byl mrtvý? Nebo třeba - žijete některá v takovém vztahu dlouhodobě jen kvůli dětem? Připadám si jako v černém tunelu, ale nevidím na konci světlo. Při představě, že takhle budu žít ještě 15 let, než budou děti dospělé a pochopí to, je mně fakt zoufale, ale nechci jim brát úplnou rodinu :,(.
Díky za případné rady a i za možnost se „vypovídat“
Zakladatelka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 01.04.18 07:45

Z pohledu člověka, který si jako dítě tímhle prožil, jsem jednoznačně pro rozvod!!! Není pravda, že by to děti špatně zvládaly. Pokud je rodiče nebudou zatahovat do svých sporů, přetahovat se o ně a prostě jim to jen v klidu vysvětlí, je stokrát lepší rozvod, kdy jsou pak oba rodiče v pohodě a šťastní, než být doma v neustálém napětí, hádkách apod. A děti to vycítí, i když se o tom nemluví.

kve-tinka
Závislačka 4393 příspěvků 7 inzerátů 01.04.18 07:59

Od nás odešel manžel, možná měl stejné pocity jako ty, ale finální papír k soudu jsem podávala já - ty jsi chtěla svatbu, tak zařiď rozvod :roll:
Myslela jsem, že mi pukne srdce a skončil svět, ale vnitřně, někde tam vzadu se mi ulevilo. nebyl dobrý manžel a ani táta. Teď se máme 100× líp. Takže za mě - sednout si s manželem, nalít si čistého vína a jednat.

Verun83
Echt Kelišová 8767 příspěvků 33 inzerátů 01.04.18 08:09

Zivot je moc kratky na to, abys ho vetsinu casu jen prezila. Abys za 15 let nelitovala toho, ze ti utekly nejlepsi roky zivota bez kvalitniho vztahu, lasky,… Dopln si co chces.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 08:13

My jsme se s manželem rozešli, když byl mladšímu synovi rok. Žijeme jako spolubydlící, on spí v pracovně, já s dětmi v ložnici. Teď už mají svůj pokoj, tak mám ložnici sama pro sebe. Měla jsem strach, že by si s mladším synem nevytvořili blízký vztah. Teď po třech letech jsme se dohodli na rozvodu. Mě tohle uspořádání strašně psychicky ničí a vyčerpává. Hodně se hádáme. Navíc už nemám pocit, že je to tak lepší pro děti. Není. A žít s někým, komu na mně nezáleží, je vážně hrozný. Tak za mě rozhodně ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 08:16
@Verun83 píše:
Zivot je moc kratky na to, abys ho vetsinu casu jen prezila. Abys za 15 let nelitovala toho, ze ti utekly nejlepsi roky zivota bez kvalitniho vztahu, lasky,… Dopln si co chces.

Když já jsem teď v takové fázi, že tohle vůbec neřeším. Teď si myslím, že už si nikdy nikoho nenajdu, nejlepší roky už mám stejně za sebou :mrgreen:. Teď řeším ty děti hlavně, co je pro ně nejlepší :(
 Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 08:20
@megy.misa píše:
Z pohledu člověka, který si jako dítě tímhle prožil, jsem jednoznačně pro rozvod!!! Není pravda, že by to děti špatně zvládaly. Pokud je rodiče nebudou zatahovat do svých sporů, přetahovat se o ně a prostě jim to jen v klidu vysvětlí, je stokrát lepší rozvod, kdy jsou pak oba rodiče v pohodě a šťastní, než být doma v neustálém napětí, hádkách apod. A děti to vycítí, i když se o tom nemluví.

Děkuju za zkušenost. Nějak jsem si myslela, že děti jsou v pohodě, my se moc nehádáme, tak nějak se spíš míjíme. Jakmile začne udělovat dobré rady a poučovat, tak mlčím. Jemu to nedá a všechno teda řekne znovu tak 5×, protože ty rady jsou přece tak dobré, že není možné, abych si z toho něco nevzala k srdci. Poslední rada se týkala třeba toho co a jak mám vařit… od člověka, který má své dvě věci, které doma vaří, tak 1× za měsíc to je a zbytek je tedy na mě. To je jako kdybych mu já šla radit, jak se pustit do opravy auta, aby to bylo efektivní :roll: Mrzelo by mě, kdybych já dělala vše pro dobro dětí a v konečné fázi by jim to spíš ubližovalo :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 08:21
@kve-tinka píše:
Od nás odešel manžel, možná měl stejné pocity jako ty, ale finální papír k soudu jsem podávala já - ty jsi chtěla svatbu, tak zařiď rozvod :roll:
Myslela jsem, že mi pukne srdce a skončil svět, ale vnitřně, někde tam vzadu se mi ulevilo. nebyl dobrý manžel a ani táta. Teď se máme 100× líp. Takže za mě - sednout si s manželem, nalít si čistého vína a jednat.

Můj muž je právě skvělý táta, to je pak těžké rozhodování, protože ať už bychom se domluvili jakkoliv, prostě to uspořádání by se změnilo a ovlivnilo všechny :(
 Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 08:31
@Anonymní píše:
Děkuju za zkušenost. Nějak jsem si myslela, že děti jsou v pohodě, my se moc nehádáme, tak nějak se spíš míjíme. Jakmile začne udělovat dobré rady a poučovat, tak mlčím. Jemu to nedá a všechno teda řekne znovu tak 5×, protože ty rady jsou přece tak dobré, že není možné, abych si z toho něco nevzala k srdci. Poslední rada se týkala třeba toho co a jak mám vařit… od člověka, který má své dvě věci, které doma vaří, tak 1× za měsíc to je a zbytek je tedy na mě. To je jako kdybych mu já šla radit, jak se pustit do opravy auta, aby to bylo efektivní :roll: Mrzelo by mě, kdybych já dělala vše pro dobro dětí a v konečné fázi by jim to spíš ubližovalo :(

Víš, v konečne fázi jim to ubližuje. Bude jim lip s mámou, co bude spokojena. Vím o čem píšu, taky jsem udržovala manželství kvůli dceři a když jsem ho po 7letech vyhodila, tak byla rada, protože mě se ulevilo. Takže za mě, kvůli dětem to za to nestojí. Není to pro ne to nejlepší :,(

zudina
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 01.04.18 08:36

A co spis pockat az potkas nekoho jinyho a pak se teprv rozvest?

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 01.04.18 08:38
@Anonymní píše:
Děkuju za zkušenost. Nějak jsem si myslela, že děti jsou v pohodě, my se moc nehádáme, tak nějak se spíš míjíme. Jakmile začne udělovat dobré rady a poučovat, tak mlčím. Jemu to nedá a všechno teda řekne znovu tak 5×, protože ty rady jsou přece tak dobré, že není možné, abych si z toho něco nevzala k srdci. Poslední rada se týkala třeba toho co a jak mám vařit… od člověka, který má své dvě věci, které doma vaří, tak 1× za měsíc to je a zbytek je tedy na mě. To je jako kdybych mu já šla radit, jak se pustit do opravy auta, aby to bylo efektivní :roll: Mrzelo by mě, kdybych já dělala vše pro dobro dětí a v konečné fázi by jim to spíš ubližovalo :(

Víš co taky radím ženě s úplně nejstupidněšíma věcma. Třeba když vytáhne hrnek z myčky tak ho otočí a strčí do skříně. Všechna ta voda co stála v prohlubni dna vyteče na zem a potom do skříně. Podlahu stírá tak jednou za dese dnů, takže pokud ji nesetřu já, je tam ten humus do dalšího úklidu.
Ve chvíli kdy s tím to začnu tak mě ignoruje. Takže to funguje tak že špiní podlahu a skříně a já to po ní uklízím, protože odmítám bydlet v chlívě. Zamyslela se někdy jestli ty rady nejsou oprávněné?
Když jsme se seznámili tak vytáhla pomačkané oblečení ze skříně, prohodila ho, zjistila že je zmajdané a pronesla větu " to se vyvěsí" si to oblékla. NE NEVYVĚSÍ!!! Tehdá mě teda ještě občas poslechla a toto přestala dělat. S myčkou mám ale smůlu. Ještě řešíme kýbl se špinavou vodou :zed: já prostě nechápu kde se to v ní bere. Taková chytrá ženská

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 08:38
@zudina píše:

To myslíš vážně? To fakt tedy néééé :mrgreen: Já umím být sama, nebudu skákat z větve na větev. Docela bych si tu fázi být jen sama i užívala.
 Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.18 08:43
@jakanas píše:
Víš co taky radím ženě s úplně nejstupidněšíma věcma. Třeba když vytáhne hrnek z myčky tak ho otočí a strčí do skříně. Všechna ta voda co stála v prohlubni dna vyteče na zem a potom do skříně. Podlahu stírá tak jednou za dese dnů, takže pokud ji nesetřu já, je tam ten humus do dalšího úklidu.
Ve chvíli kdy s tím to začnu tak mě ignoruje. Takže to funguje tak že špiní podlahu a skříně a já to po ní uklízím, protože odmítám bydlet v chlívě. Zamyslela se někdy jestli ty rady nejsou oprávněné?
Když jsme se seznámili tak vytáhla pomačkané oblečení ze skříně, prohodila ho, zjistila že je zmajdané a pronesla větu " to se vyvěsí" si to oblékla. NE NEVYVĚSÍ!!! Tehdá mě teda ještě občas poslechla a toto přestala dělat. S myčkou mám ale smůlu. Ještě řešíme kýbl se špinavou vodou :zed: já prostě nechápu kde se to v ní bere. Taková chytrá ženská

Vzhledem k tomu, že sice dělá kolem domu (nemůžu říct ani slovo, fakt nesedí a neodpočívá) a doma nesáhne z věcí kolem domácnosti na nic (opět - dělá opravy, výměny, není to o tom, že sedí a nic nedělá), tak bych skoro řekla, že ne. V životě nevyndal, nezandal věci do myčky, pračky, sušičky, v životě nesetřel, 1× za rok vyluxuje, když čekáme třeba návštěvu a já nestíhám. A fakt netoužím po radách tipu, že moc vařím a on by si to udělal jednodušší, protože já mám své důvody pro to, že to dělám tak, jak dělám. Bohužel když je někdo nejchytřejší na celém světě a může radit v podstatě všem a ve všem, to je pak těžké :nevim:. Jinak já nejsem prase a třeba věci z myčky ještě utírám utěrkou, případně znovu myju, protože myčka nám už asi rok funguje tak na 50% a nechce se mu do výměny, protože je vestavěná v lince a zřejmě by se muselo demontovat víc věcí :(
 Zakl.

Amity
Kecalka 160 příspěvků 01.04.18 08:54
@zudina píše:

Jj, nejlepší rada zatím 8o. No tvl kam ten svět spěje.

zudina
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 01.04.18 08:57
@Amity píše:
Jj, nejlepší rada zatím 8o. No tvl kam ten svět spěje.

A co je na tom spatnyho? Jsou spolubydlici a klape jim to tak. Zakladatelka to sama s detma nebude mit jednoduchy, jen muj nazor

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >