Jak dlouho užívat antidepresiva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kelynka
Kelišová 6756 příspěvků 29.10.14 20:46
jak dlouho užívat antidepresiva?

Ahoj, jak dlouho užívat antidepresiva, aby se stav nevrátil? Užívám poprvní v životě čtyři týdny AD elicea 5mg denně. Už po deseti dnech jsem se cítila dobře o padesát procent, nyní už problémy zmizely úplně. Chceme s manželem další dítě.. Sice psychiatrička řekla, že omezení žádné být nemusí a klidně se můžou užívat i v těhu, ale já bych asi radši kdyby to šlo bez nich.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sofierules
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 29.10.14 20:48

Ahoj tak záleží na důvodu braní AD, ale zpravidla psychiatři doporučují cca rok -1,5 roku

kelynka
Kelišová 6756 příspěvků 29.10.14 20:49
@Sofierules píše:
Ahoj tak záleží na důvodu braní AD, ale zpravidla psychiatři doporučují cca rok -1,5 roku

ty jo, tak to je pěkně dlouho.. 8o Měla jsem tlaky do hlavy, pocit na odpadnutí..

veeeraf
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 29.10.14 20:49

Cca 1 rok

Sofierules
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 29.10.14 20:52

Je to tak…spíš záleží, jakou psychiatr řekl dg. z tvých příznaků..pokud to je endogenní deprese, tak fakt minimálně rok..v každém případě, opravdu můžeš otěhotnět pokud máš nějaké standartní AD

kelynka
Kelišová 6756 příspěvků 29.10.14 20:53
@Sofierules píše:
Je to tak…spíš záleží, jakou psychiatr řekl dg. z tvých příznaků..pokud to je endogenní deprese, tak fakt minimálně rok..v každém případě, opravdu můžeš otěhotnět pokud máš nějaké standartní AD

podle dr je to stres z minulosti.. už v těhu to začalo, pokračovalo předčasným porodem a smrtí dvojčete a pak péče a obrovský strach o dceru.. těhotenství by mi určitě moc od bolesti pomohlo..

veveruschka
Závislačka 3909 příspěvků 29.10.14 20:58

No, opravdu tak dlouho se doporučují - při prvním užívání je nejkratší doma půl roku tuším, v opakovaném případě se to však prodlužuje…

Sofierules
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 29.10.14 20:59

@kelynka to je mi líto, o to víc bych se neukvapovala s nějakým ukončováním, lidé mají často pocit, že po tom měsíci, kdy začnou AD naplno fungovat je jim lépe..ale to je začátek, ty máš vlastně jakoby ten rok na to, aby ses dokázala s tou událostí srovnat-a k tomu nadhledu na dané události ti pomáhají ty AD, proto by se neměly vysazovat předčasně

Pettule69
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 29.10.14 21:03

Ahooj :-) Tak koukám že jsi dostala ty samé léky co beru i já :-). Jinak já AD beru od března a asi hned tak s tím neskončím, necítím se silná na to zkusit fungovat bez nich…

kelynka
Kelišová 6756 příspěvků 29.10.14 21:16
@Sofierules píše:
@kelynka to je mi líto, o to víc bych se neukvapovala s nějakým ukončováním, lidé mají často pocit, že po tom měsíci, kdy začnou AD naplno fungovat je jim lépe..ale to je začátek, ty máš vlastně jakoby ten rok na to, aby ses dokázala s tou událostí srovnat-a k tomu nadhledu na dané události ti pomáhají ty AD, proto by se neměly vysazovat předčasně

dekuji.. zatim nemam urcite v planu vysazovat, jen me zajimalo jak dlouho je potreba to uzivat.. Srovnat se s tim nedokazu nikdy!! Mala bude mit tri roky a bolest ze ztraty syna je porad stejna.. :,( Dalsi dite by pro me byl novy smysl zivota..

kelynka
Kelišová 6756 příspěvků 29.10.14 21:16
@Pettule69 píše:
Ahooj :-) Tak koukám že jsi dostala ty samé léky co beru i já :-). Jinak já AD beru od března a asi hned tak s tím neskončím, necítím se silná na to zkusit fungovat bez nich…

ahoj, kolikatku uzivas?

Sofierules
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 29.10.14 21:23

@kelynka jestli o tom přemýšlíš, jak to píšeš tak určitě nevysazovat. musíš se prostě dostat do té fáze nadhledu /tzn. ne že to nebude bolet atd./ale že se začneš na tu věc dívat z racionálního hlediska nejen z emocionální­ho..což je běh na dlouhou trať. pokud ti je špatně a jsi úzkostná, měl by ti lékař pro tyto akutní stavy dát nějaké anxiolytikum, aby ti bylo líp. Je škoda, že pokud se to neštěstí stalo před 3 lety? tak že se takovou dobu trápíš bez AD

janyka77
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 29.10.14 21:25

Já brala AD dva roky, prostě než jsem se dala kupy. Vysazovala jsem je půl roku. Uživala jsem citalon.

kelynka
Kelišová 6756 příspěvků 29.10.14 21:26

@Sofierules uzkostna nejsem.. nahromadilo se mi to v hlave a mela jsem tlaky do hlavy, jakobych tu hlavu mela ve sveraci.. Zvladala jsem to dokud neprisly ty tlaky.. pak uz mi nic jineho nezbylo nez AD nasadit..

kelynka
Kelišová 6756 příspěvků 29.10.14 21:27

@janyka77 pak uz se ti stav nevratil??

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >