Reklama

Jak dlouho užívat homeopatika na podporu laktace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

a0b9
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 15.12.16 15:08
jak dlouho užívat homeopatika na podporu laktace?

Ahoj, moc Vás prosím o zkušenosti případně je-li tu nějaká homeopatka, tak o radu…
Mám velké výkyvy v tvorbě mléka - některé dny dobrý, pak zase málo - poznám to hlavně večer, kdy se malá u prsa hodně vzteká… Nepomohlo časté přikládání, čaje, melta, nic… Vyzkoušela jsem proto homeopatika ricinus communis 5CH, kde se píše, že jakmile se situace zlepší, mají se vysadit… Začala jsem je brát minulý pátek, v neděli už jsem měla prsa vyloženě nalitá, v pondělí až moc, to už bylo opravdu hodně… v neděli jsem každopádně s homeopatiky přestala - v pondělí bylo mléka strašně moc, úterý středa dobrý, ale dnes už mám zase málo… jde mi o to, jestli je můžu brát takhle často (třeba každý týden 2-3dny) - aby to stále mělo ten efekt… Brala jsem jich na radu lékárnice 5 kuliček 4× denně…

Moc děkuju za rady…

Reklama

Reakce:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 15.12.16 15:11

Zavolejte do lékárny, lékaři nebo si najděte na internetu laktační ligu, zavolejte tam, poradí Vám;-) Vždy je lepší se ptát odborníků, než „jedna paní povídala“. Hodně štěstí při kojení :palec:

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 15.12.16 16:14

Kolik je miminku?
Je běžné, že večer je o něco méně mléka, to je naprosto normální. O to víc je potřeba kojit v noci, kdy se mléko tvoří nejlépe. Můžete si dát miminko k sobě do postele, nepoužívat zavinovačku (uměle prodlužuje spánek), nemusíte dávat při nočním kojení odříhnout, nejlépe kojit vleže a zase společně usnout. Přes den zkusit savčí polohu (pololeh a nechat miminko přisát samo), častější kontakt kůži na kůži, nošení v šátku (můžete v něm i kojit). Můžete zkusit přidat stlačování prsu, sledovat pauzy v pohybu brady. Během kojení můžete prsa vystřídat i několikrát. Jakmile nepije ani se stlačováním, nabídnout druhé. Samozřejmě nepoužívat dudlík, kazí techniku přisávání a sání při kojení, takže miminko saje méně efektivně, to samé jakákoliv lahvička bez ohledu na marketing (včetně Calmy). Myslím, že by bylo vhodné navštívit LP, nejlépe z Mamily, která by Vás tohle naučila…
Také je normální, že se několik týdnů po porodu ustálí tvorba mléka a prsa se nenalévají dopředu, ale mléko se tvoří až při kojení. Dokonce ani nemusíte nic odsát odsávačkou nebo odstříkat a miminko má mléka dostatek.
Homeopatiky a bylinkami jen odkládáte řešení příčiny problému. Koukněte na tento článek: http://www.prirozenekojeni.cz/…vorby-mleka/

a0b9
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 15.12.16 16:50

@alhena Děkuju za rady, ale mám ppocit, že všechny (až na dudlíka) dodržuju… společné spaní, šátek, střídání prsou, to vše probíhá… vím, že se pak už prsa nenalévají a byla bych v klidu, kdyby neviděla, že se malá večer pouští a je nevrlá a je to evidentně způsobené nedostatkem mléka…

a0b9
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 15.12.16 18:13

@alhena omlouvám se, ještě jsem zapomněla - mimču je 7 týdnů…

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 15.12.16 21:21

Ten dudlík už spousta krát udělal neplechu. Mimo jiné je problém i v tom, že miminko odnaučuje na prsu nenutritivně sát (sání bez získávání mléka je též důležité), tedy neumí být na prsu pokud to neteče. A večer právě bývá spouštěcí reflex mléka delší, miminko musí déle stimulovat bradavku než začne mléko téct. A protože kvůli dudlíku saje méně efektivně, trvá spustění mléka pro miminko neúměrně dlouho, proto není u prsa spokojené.
http://www.mamila.sk/…e-a/cumliky/
 http://kojim.webnode.cz/…beh-dudliku/

Latty
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 16.12.16 07:31

@a0b9 mám malou pět týdnů a prožívala jsem to samé, myslela jsem si že mám málo mlika, večer klidně tři hodiny řev, hledání prsa a jeho téměř okamžité pouštění. Nakonec jsem zjistila že doopravdy hlad nemá, jen je moc unavená a přetažená, nemůže usnout a jediné co si myslí že jí pomůže je prso. Stačí chvilku vydržet, ponosit, pohoupat, prostě pomoci usnout.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama