Jak dlouho vám trvá velký úklid

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 20.02.18 09:28
Jak dlouho vám trvá velký úklid

Ahoj, jak dlouho vám tak trvá doma velký úklid a jak máte velké bydlení?
Mě velký týdenní úklid pokud je opravdu důkladný zabere třeba 6 hodin, že ale mám přestávky, ne v kuse. Byt cca 100m.

Tak jestli se s tím moc piplam, nebo je to ještě normální :mrgreen: sice nerada uklízím, ale mám ráda uklizeno.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Včelička992
Závislačka 3421 příspěvků 20.02.18 09:31

A co vse zahrnujes do velkeho uklidu? Me to trva nekdy i cely den s pauzama, ale jakmile si jednou sednu a odpocinu, tak uz se nezvednu :lol: mame dvoupatrovy dum a dava mi to dost zabrat teda. Momentalne se chystam na jarni uklid, tak jsem zvedava.

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 20.02.18 09:34
@Včelička992 píše:
A co vse zahrnujes do velkeho uklidu? Me to trva nekdy i cely den s pauzama, ale jakmile si jednou sednu a odpocinu, tak uz se nezvednu :lol:

Prostě velký, podlahy, všude utřít prach, uklidit kuchyň včetně utření skříněk co jsou upatlane a podobně, výměna povlečení, důkladně umýt koupelnu. A většinou i nějaké prádlo poskládat nebo i vyžehlit. Prostě pak mám na chvíli naleštěný byt bez poházenych věcí :lol: asi tak den.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 312 příspěvků 20.02.18 09:35

Velký úklid nejsem schopná udělat už několik let a jedu po kouskách. Máme prvorepublikovou vilu 7+2. Pokud jen vytírám, luxuji, myju koupelny a WC, utírám prach a pouklízím hračky, tak mi to zabere celou sobotu. A to tak že buď mám navařeno, nebo nějakou rychlovku např. rybí prsty :mrgreen:. Dětem se věnuje manžel a já drhnu domácnost.

Kdybych chtěla udělat fakt mega úklid tzn. umýt okna, skříně nahoře utřít a vydrhnout kuchyňskou linku (20m skříněk), vyleštit troubu, mikrovlnku…vyčistit pračku, sušičku…přeor­ganizovat skříně a vyházet zbytečnosti…no…tak počítám, že bych potřebovala týden :mrgreen: A to prosím předpokládám, že by děti byli s tatínkem na chalupě :mrgreen: :mrgreen:

A do toho nepočítám zahradu (800m2), která se sama neposeká.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 20.02.18 09:35

1-2 hodiny. Ale máme malinkou 2kk. :lol:
Ale stejěn mám doma furt bordel.. :roll:

Příspěvek upraven 20.02.18 v 09:38

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 20.02.18 09:37

Uklizim každý den :) vytirala, utiram prach prostě každý den dělám vše tak velké uklidy nedělám :)

Nikody
Kecalka 224 příspěvků 20.02.18 09:37

@pikola Máme klasický byt 3+1, velké úklidy už nedělám, uklízím tak nějak souběžně furt, co je třeba a aby bylo vždycky čisto a uklizeno, jsem na to trochu ujetá. Ale nevytírám denně, jako každá s tím bordelem ve výměně manželek :lol: :D :mrgreen: Takže to neumím říct na hodiny, každý dn něco, co se mi zrovna nezdá dokonalé :mrgreen:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 312 příspěvků 20.02.18 09:38
@Nikody píše:
@pikola Máme klasický byt 3+1, velké úklidy už nedělám, uklízím tak nějak souběžně furt, co je třeba a aby bylo vždycky čisto a uklizeno, jsem na to trochu ujetá. Ale nevytírám denně, jako každá s tím bordelem ve výměně manželek :lol: :D :mrgreen: Takže to neumím říct na hodiny, každý dn něco, co se mi zrovna nezdá dokonalé :mrgreen:
:mrgreen: pokaždé když na Výměnu manželek koukám, tak mám dojem, že jsem strašný prase! :mrgreen:

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 20.02.18 09:39

Tech 6-7 hodin klidně :think: a nezahrnuje to okna. Po takovém uklidu mam pocit, že je tu uklizeno, ale vždy mě napadne ještě něco co by se dalo dát do pořádku.

Sonarka
Echt Kelišová 9713 příspěvků 20.02.18 09:42

Na velký úklid bych potřebovala 2-3 dny bez přestávek :lol: Ale tolik času bohužel nemám, takže uklízím na fáze a to je k ničemu, protože uklidím jednu místnost a bordel se mezitím nakupí v druhé :think: Už jsem říkala, že si asi budu muset vzít dovolenou, abych si doma uklidila :lol: Děs.

heevi
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 20.02.18 09:42

Ahoj, taky máme 100 m + chodba dole a předsíň, úklid jednou týdně mi zabere cca 3 hodiny, když mi pomůže manžel, za 2 hodky hotovo :) máme psa, dítě zatím v břiše. Ale kuchyň (linku) dělám denně a když někde něco vidím, tak to dělám průběžně i v týdnu, ale to je pár minut. Docela fajn je zkusit Terapii domova, jestli neznáš, člověk se naučí se to rozdělit a pak uklízíš 15 minut denně. Neříkám, že se mi to povede každý den dodržet :lol: ale jako rámec dobrý ;)
Určitě každý týden nedělám vše, většinou lux, mop, utřít prach, vyčistit koberce a sedačku, projdu lednici, obstarám kytky, převléknu peřiny, vyperu, usuším, uklidím prádlo, vyházím papírky a odnosím tříděný odpad. Ještě jsem zapomněla na koupelnu, to je cca 30 minut navrch.

Příspěvek upraven 20.02.18 v 09:45

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 20.02.18 09:42

Tak já taky uklízím každý den, ale takový ten větší úklid dělám tak do týdne nebo tak jak mi to vyjde. Vysátí drobků nebo zamést kuchyň nečeká až to vezmu s tím velkým. Uklizeno máme, ale prostě občas je potřeba to vzít víc. Kdo je postižený stejně asi chápe jak to myslím.
Okna a prach na skříních dělám jen párkrát za rok.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 20.02.18 09:45

Mame 4+kk 95m2 ale velky uklid uz jsem dlouho nedelala ale ty 4-6hod klidne s obcasnym odpocinkem, kavou a pustenou tv.

Jsem doma s nejmladsim synem 16m na rodicaku a dva starsi ve skolce. Vetsinou uklizim prubezne kazdy den neco, kdyz syn spi. Kazdy den uklidim kuchyn a ten povrchni neporadek, vylestim skla na vestavene skrini v predsini :zed: (od tech deckych rucicek), a sklene dvere do kkcka a vysaji. Potom delam kazdy den neco jineho. Jeden den koupelna, jiny den vyzehlim, prevlecu postele, obden utru prach jednou za 3-4dny vytru…
Kdyz manzel vezme kluky ven a ja uklizim a varim stejne to vsechno behem dopoledne nestihnu :mrgreen: :mrgreen:

Ale me ten velky uklid nebavi, tak radeji delam postupne kazdy den neco. :mrgreen: Stejne kluci prijdou ze skolky a vecer muzu uklizet znovu :mrgreen: :mrgreen:

okna max 2× do roka s kvetinama na oknech. takze na jare kdyz je sazim a na podzim kdyz je rusim :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 20.02.18 v 09:47

Marketka25
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 20.02.18 09:46

@pikola my máme něco málo přes 200m2 a to co jsi vypsala bych asi ani za 2 dny nestihla :mrgreen: Ale já uklízím průběžně, tak to jde, se třema prckama to jinak nejde :lol:

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 20.02.18 09:48

@pikola mám to stějne sbírání věcí, nádobí, zamést, utření stolů se dělá každý den. Ale vydrbat sprcháče, vanu, trouby, vytřít všude dukladně, umýt lednici, převlíknout postele, parapety, digestoř bla bla bla, to dělám 1× týdně. Někdy to posunu a 1× za 10 dní :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >