Jak dlouho vám trvalo najít místo v administrativě

Anonymní
28.1.16 14:17

Jak dlouho Vám trvalo najít místo v administrativě

Dobrý den, Zdá se mi to nebo administrativa je nejhorší obor, kde hledat zaměstnání. Chodím na pohovory a všude pod mým mají plno životopisů už jsem na pracovním úřadě rok. Přemýšlím i o rekvalifikaci, ale nevím o jaké. Přemýšlela jsem nad zdravotnictvím, ale dělá se mi špatně z krve nebo mě napadla nehtová modeláž. Bavila jsem se o tom se známou, která se rekvalifikovala na kadeřnici a je doma na pracovním úřadě dále. Jinak mám 7 let praxe v administrativě. Co by jste navrhovaly jakou rekvalifikaci. Chtěla jsem jít pracovat do fabriky, bohužel jsem neprošla zdravotní prohlídkou už od dětství mám problémy s páteří. Dále mě napadla dělat prodavačka. Nevzali mě ani tam z důvodu naplnění kapacity.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2437
28.1.16 14:26

Ano, je to obor, kde je největší přetlak, hlavně na takové ty nižší neodborné pozice. Já mám praxi v administrativě taky 7 let a po RD jsem se k tomu už nevrátila, do původní práce to nešlo a jinde jsem hledala marně, všude X kol výběrových řízení a nakonec vybrali někoho jiného, většinou ale spíš žádná reakce na zaslané životopisy. Začala jsem už během RD pracovat brigádně v jiném oboru a pokračovala v tom i během hledání práce v administrativě, vzdala jsem to definitivně asi po roce. Je tedy fakt, že jednou po cca 8 měsících odpovídání na inzeráty jsem měla možnost nastoupit jako fakturantka, ale nebylo to na HPP a plat a pracovní doba pro mně byly nepřijatelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.16 14:31

Princess - aha díky za odpověd. Já jsem doma už rok. Budu hledat dále, protože jiný obor mě nenapadá. Bydlím v menším městečku. Přemýšlela jsem, že bych jezdila pracovat na prodavačku třeba do textilu. Informovala jsem se o pracovní době a je do 21:00 plus úklid a uzavření kasy, takže pracovní doba do 22:00 hodin a to bych se neměla jak dostávat domů, protože nabídka takového zaměstnání mám 150 km dojíždění obě cesty plus finance, to si radši počkám až jestli něco najdu kdyby náhodou v administrativě nebo až se něco objeví.

• Nahlásit
  • Citovat
4920
28.1.16 14:37

Můžeš jít na dráhu - prodávat jízdenky :) Lehká a dobře ohodnocená prace :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
28.1.16 14:37

My teď hledali administrativní pracovnici místo mě a to co se tam k nám teda hlásilo, tak můžu říct, že jedním slovem katastrofa. Slečny došly některé s mastnou hlavou, v mikině, v barevném tričku s nějakým dětským obrázkem no fakt jsem nechápala, že takto jde někdo na pohovor. Tak tohle je můj nedávný postřeh z pohovorů na administrativní pracovnici. Takže jen dobře napsaný životopis nestačí. Zakladatelku neznám, je to jen postřeh z praxe, takže nebrat osobně, spíš jen že první dojem je více než důležitý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
28.1.16 14:48

Jsem taky na UP vic jak rok :zed:. Mam SŠ ekonomie, účetnictví a delala jsem 5 let adminu. Sem tam se i dostanu na pohovor, ale konci to bud pracovni dobou (nemá mi kdo včas vyzvednout dceru) nebo uz jen tim, ze jsem matka s dítětem skolkoveho veku a kazdy vi, jak to je s nemocností. Je to strašný hlavne na psychiku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.16 14:56

Zakladatelka- no mě by takhle na pohovor nenapadlo jít. Chodím vždy v černých kalhotech, svetříku nebo v elegantnějším tričku.

• Nahlásit
  • Citovat
5186
28.1.16 14:56

Mohu se zeptat - co je myšleno oborem administrativa? Co konkrétně člověk v tomto oboru například dělá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.16 14:57

Zakladatelka - já nemám problém s pracovní dobou nebo tak, ale je tam plno uchazečů. Už jsem taky nervově na zhroucení, ale doufám, že to jednu výjde.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.16 15:05

Admnistrativa - recepční, sekretářka, asistenka, pomocná účetní, fakturantka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.16 15:06

Zakladatelka - verun jestli víš kam a kde je jistý, že mě vezmou budu ráda za tip.

• Nahlásit
  • Citovat
28.1.16 15:10

@vertunka Jen ze zvědavosti, co přesně znamená, že je dobře ohodnocena?:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5929
28.1.16 15:19
@vertunka píše:
Můžeš jít na dráhu - prodávat jízdenky :) Lehká a dobře ohodnocená prace :)

A kolik platí?
Ohledně pracovní doby, jde se tam vyhnout víkendům a svátkům, večerním směnám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 15:25

Po vysoké jsem nastoupila do firmy, kde jsem dělala „podřadnější práci“. Po dvou letech jsem využila zkušeností a dostala se na lepší pozici. Prac. doba do 14:30, bez svátků, víkendů, odměny a další výhody. Jen já a počítač, práce je super. Každopádně nebylo to hned a zadarmo. Kdybych to vzdala hned na začátku třeba po roce, vše bych ztratila a neměla to co ted. Takže chce to vytrvalost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23780
28.1.16 15:28

Hledala jsem neúspěšně dva roky, mezitím jsem si udělala rekvalifikace…Pečovatel v přímé obslužné péči, ECDL certifikáty Word a Excel, Účetnictví. Pak jsem nastoupila do marketu na místo pokladní a hledala dál. V lednu se mi zadařilo a pracuji jako Asistent pedagoga ve speciálce, k tomu si dodělávám kurz asistenta.
Do administrativy už nechci, jsem spokojená a práce mě baví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama