Jak dlouho vám vydržela/drží pračka?

9847
18.6.13 16:15

Jak dlouho vám vydržela/drží pračka?

Ahoj holky, mám na vás otázku a to sice podle nadpisu, jak dlouho už máte pračku bez závady nebo jak dlouho vám vydržela než se „rozpadla“? Naše už asi začíná zlobit a proto se ptám, máme Whirpool… Moje mamča to počítá na roky, ale to podle mě fakt nejde takhle počítat, když dá 2-3 pračky/týden a já peru každý den a někdy i 2 pračky… čili máme v průměru cca těch 7-8 praček/týden… Pračku máme už 8 let, odeprala tak 2.000 cyklů, naši ani za 12 let tolik zdaleka nemají… Čili se teď už tak nějak připravuji na to, že může kleknout každým dnem (dneska se o to snažila, ale vyzrála jsem nad ní :mrgreen: ) a poohlížím se po nové, s touto jsem max. spokojená a kdyby se dělala, tak klidně beru zase tu samou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no, snad dobře vybereme :think: jestli čekat až úplně vypoví službu nebo prodat za pakatel a koupit novou nevím :nevim: tu budu stejné téma zakládat za dalších 8 let a pořád mít tuto, co :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7995
18.6.13 16:19

Taky mám Whirlpool od září 2006, prala jsem jednou týdně, poslední dva roky dvakrát až třikrát týdně. Doufám, že kolaps bude pozvolný a že ho budu tušit, že neklekne zčistajasna, kdy jako napotvoru bude ten můj potřebovat čistou košili. Ale asi jsem paranoidní, nedávno jsem v Tísňové lince viděla případ, kdy pračka během praní začala hořet. Nám by totiž zatarasila jedinou únikovou cestu :-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
18.6.13 16:23

Ahoj :mavam:.

Peru taky těch 6-8 praček za týden (ovšem nárazově, tj během dvou dní a pak pár dní níc :lol: ), pračku máme přes 10 let, vloni jsem tu měla opraváře a čekala, že poradí pračku vyměnit. Tenkrát byla naštěstí jen ucpaná, opravil to za pětikilo a pračka se zatím ťukťukťuk drží. Máme Zanusi. Čekám její konec s každým dalším praním a jen doufám, že vydrží aspoń do mého nástupu do práce (a nebude to společně s ledničkou a sporákem, které jsou staré už cca 20 let :think: ).

Podle mě je to kus od kusu a v dnešní době máš akorát tu záruku na 2 roky. Někdy si i říkám, že to výrobci mají naprogramované, aby to vydrželo právě ty 2 roky a pak kaput :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
18.6.13 16:24

@Mysicka31 jsem se kvůli tobě šla podívat co mám za pračku :lol: takže mám Ariston, a peru týdně taky těch 8 praček, někdy i víc :roll: mám ji asi 5 let, maká bez závady, předtím jsem měla Zanusi a ta jela snad 10 let :think: pak se tam potento něco, nevím co, a oprava by byla za 2 tisíce, tak se koupila nová.

• Citovat
  • Nahlásit
29098
18.6.13 16:24

My sme měli Whirpool 5 let a pak jí odešla nějaká část z řídící jednotky :cert: oprava za cca 4000, takže jsme jí vyhodili - opravář povídal, že dneska už je pračka spotřební zboží, že se nedělá tak, aby vydržela 25 let jako dřív, že tedka už má každej na to, aby si koupil novou. Samozřejmě čím víc elektroniky, tím hůř, i oprava je dražší. Shodou okolností v té době odešla pračka i tchýni, měli aky Whirpool, ale měli jí o něco déle než my - tak asi 7 let. Jim zase odešlo nějaký ovládání na ždímání, oprava za cca 3500, takže si taky koupili jinou. Ted máme Elektrolux, zatím 1,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
18.6.13 16:27

My měli Whirlpoolku a ta teda odešla z ničeho nic. Takže jsme museli hnedka koupit novou, po radách od opraváře, co se nám pokoušel tu starou opravit, prodavačů v asi 3 elektrech, recenzí atd. jsme šli do Miele a spokojenost obrovská! Teď co máme malou, peru denně 2-3 pračky, předtím tak dvakrát týdně 3-4 pračky. Hádám, že takových 800 cyklů si už odjela. Můžu jedině doporučit. Máme ji sice jenom kolem dvou let, ale i když mrkneš po netu na zkušensoti, nenajdeš snad jedinou špatnou. Já teda v době hledání nenašla… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749

@Mysicka31
Taky máme Whirpool, taky 8 let a taky začíná zlobit. Nám to hlásí chybu na řídící jednotce. Jak „odchází“ vám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750

Mam Bosch a to uz 8 let bez oprav. Mamka ji ma 9 let a nedam na ni dopustit. Az doslouzi opet koupim bosch, jsem spokojena. A ano rikaji, ze je dnes vse tak na 7 let max. Pokud neco vydrzi dele je to zazrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.13 16:28
@hkac píše:Podle mě je to kus od kusu a v dnešní době máš akorát tu záruku na 2 roky. Někdy si i říkám, že to výrobci mají naprogramované, aby to vydrželo právě ty 2 roky a pak kaput :lol:.

Tak s těmi 2 roky je to asi pravda. Potvrdil mi to opravář. Říkal, že výrobce má v každé řadě výrobků schválně nějaké „kurvítko“ - pardon za to slovo, tedy slabé místečko. A to oddělá ten spotřebič právě tak po těch dvou letech. Aspoň, že budeš přinejmenším nechávat dělat opravy.. Samozřejmě je asi řada výjimek.

• Citovat
  • Nahlásit
21857
18.6.13 16:28
@Jasněnkaa píše:
@Mysicka31 jsem se kvůli tobě šla podívat co mám zapračku :lol: takže mám Ariston, a peru týdně taky těch 8 praček, někdy i víc :roll: mám ji asi 5 let, maká bez závady, předtím jsem měla Zanusi a ta jela snad 10 let :think: pak se tam potento něco, nevím co, a oprava by byla za 2 tisíce, tak se koupila nová.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
18.6.13 16:29
@Dajdula píše:
@Mysicka31
Taky máme Whirpool, taky 8 let a taky začíná zlobit. Nám to hlásí chybu na řídící jednotce. Jak „odchází“ vám?

Nám taky odešla jednotka - prostě nepřecházelo z jednoho stádia praní do druhýho. Umělo to prostě jen buď odstředovat, nebo napouštět, nebo prát, ale nikdy program nedošel do konce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
18.6.13 16:29

Tak já mám LG a tu si nekupuj. Mám jí 4 rok peru 1-2 pračky denně a teče mi nějaká plastová vana co vní je buben prý častá závada. Oprava 4tis. Asi půjdu do AEG ségra jí má 15rok a v pohodě. Já jsem jí mněla taky cca 7let, ale nechala jsem jí v bývalým bytě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25541
18.6.13 16:32

Mám Whirlpool už 19 let 8o, peru skoro každý den, a pokaždé ji pěkně poprosím, ať ještě vydrží, protože na novou nemám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7967
18.6.13 16:35

Naši měli whirlpool asi 6 let a pak se tam cosi posr*** a oprava by stála víc jak nová… tady je pračka už 17 let (teď nevím typ).. opraných bude už skoro 2000 praček.. opravář tvrdil, že je na 1600 praček… asi je to individuální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
18.6.13 16:35
@Seizdra píše:
Nám taky odešla jednotka - prostě nepřecházelo z jednoho stádia praní do druhýho. Umělo to prostě jen buď odstředovat, nebo napouštět, nebo prát, ale nikdy program nedošel do konce :D

Aha, tak nám to zatím „jenom“ hlásí. Vždycky to vypnu a zapnu a někdy to nehlásí, tak vyperu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat