Jak dlouho vám vydrží pečivo?

177
7.2.21 21:51

Jak dlouho vám vydrží pečivo?

Zrovna jím rohlík k pozdní večeři a došlo mi, že jsem kupovala rohlíky naposled ve čtvrtek. Kupujeme teď pečivo v jedné menší pekárně a s trvanlivostí to docela jde. Kdysi jsem, ale někde četla, že by se snad nemělo jíst pečivo starší než 2 dny, že se v něm něco tvoří. Už si to přesně nepamatuju, ale nějak to souviselo s plísní. Snažím se nakupovat, aby nám pečivo vydrželo a zároveň mi přijde blbost vyhazovat třeba dvoudenní chleba, kterej je v pohodě. Jak to máte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2570
7.2.21 21:54

@LolaAA ahoj, vše dávám do mrazáku, takže po rozmražení jako čerstvé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24850
7.2.21 21:55

Strkam hned po nakupu do mrazaku a vyndam pred konzumaci (pripadne staci 10-30 vterin v mikrovlnce).
Do pekarny chodime asi 2× tydne.

Příspěvek upraven 07.02.21 v 21:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
7.2.21 21:55

Taky dáváme do mrazáku. A když zbydou rohlíky z pátku v neděli a jsou jedlé (stejně jako ty, nakupuji v pekárně pod okny) tak si je dám a nějaká dvoudenní lhůta mi je ukradená.

Příspěvek upraven 07.02.21 v 21:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
7.2.21 21:56

Chodím na nákup 1-2× za týden. Nakoupím rohlíky, chleba a dám do mrazáku. Vytahuju podle potřeby. Chleba kupuji půlku a sníme ji za 2 dny. Jsme 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515

Moc pečiva nekupuju. Občas něco upeču.
Co vím, že se nesní v den nákupu, jde čerstvé do mrazáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515

Ty jo, koukám, že metoda mrazák je rozšířená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
7.2.21 22:03

Nakoupim pecivo a davam do mrazaku i chleba pokrajeny a po rozmrazeni jako cerstvy. Mrazsk je super vec :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21323
7.2.21 22:04

Do mrazaku pecivo nestrkam, to radeji dojdu pro cerstve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4401
7.2.21 22:10

Já osobně nesnáším mrazák - fu znehodnocení - eee.
Každopádně kvalitní chléb vydrží pár dní, chléb že supermarketu třetí den ko a pak následuje plíseň. Čerstvé pečivo kupujeme skoro denně. Ta čerstvost se nám zatu zastávku u jednoty vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
7.2.21 22:13

Tak ty tři dny, jinak také nakupuji pečivo na mrazák a vyndavám dle potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
7.2.21 22:14

@LolaAA chleba jíme max 2-3 dny. Jinak jak píšou holky, mám vždy něco v mrazáku na dny kdy se mi třeba nechce do obchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53948
7.2.21 22:20

Kupovane ji rodina. Pres tyden je denne cerstve.
A na vikend dam do mrazaku zasobu, kdyby se nikomu nechtelo do obchodu. Kdyz rozmrazuji, tak zabalim do bavlnene uterky a necham volne rozmrazit. Po rozmrazeni jsou cerstve.
Muj domaci chleba jim sama vetsinou. Tak ten si automaticky porcuji do mrazaku. A vytahuji pozadovanou porci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
7.2.21 22:31

Aha, tak asi to taky vyzkouším s tím mrazákem. U nás doma se to nikdy nedělalo, tak to moc neznám. A za jak dlouho se třeba ten chleba z mrazáku má spotřebovat, aby byl ještě dobrej? Tak do druhého dne nebo hned po rozmrazení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
7.2.21 22:56

Dřív jsme pro pečivo chodili obden. Pak se to nedalo jíst takže se dělala strouhanka nebo dalo slepicím.
Teď kupujeme jenom vynikající vicezrny chléb a ten vydrží týden. ( Kupujeme v Polsku)
Do mrazáku jsem pečivo nedávám protože to pak nikomu nechutná. Tohle u nás dělají běžné v krámě a fakt se to nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat