Jak dlouho Vám vydrží Play-Doh plastelína?

11094
28.2.16 12:20

Jak dlouho Vám vydrží Play-Doh plastelína?

Oddychové téma na nedělní odpoledne…

Dcera je nemocná, nemůže ven, tak jsme si vyndaly plastelínu. Poté, co jsem opět vyhodila dva kelímky s drolící se hmotou, z které už nešlo vymodelovat vůbec nic, jsem si říkala, jak je možné, že u staršího syna jsem nové kelímky s hmotou téměř dokupovávat nemusela, že se s nimi i po delší době pracovalo pořád dobře.

Nebo mám jen špatnou paměť? Jak často modelovací hmotu obměňujete vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1034
28.2.16 12:25

Nevyhazuj jí, ale přidej trošku vody. Rychle vysychá, ale voda jí zase zvláční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
28.2.16 12:26

Jako, musím říct, že zlatá obyčejná plastelína. Sice se to splácá nakonec do šedý barvy, ale dá se to používat snad věčně. Tohle se taky stejně nakonec splácá, ale je to na chvilku a ještě jsou z toho všude ty pitomý třpytky :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
225
28.2.16 12:29

Měsíc, pak už se s ni špatně pracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
28.2.16 12:32

Jak dlouho vydrží, nejsem schopná říct. Záleží, jak dlouho jí necháme „na vzduchu“. Někdy si s kelímkem hrajeme cca 5×, někdy 7×. :nevim: Po namočení modelíny vodou už není zdaleka tak pružná, jako nová.

Třpytky nám z toho žádné nepadají.

A kelímky mám koupené už 3 roky, a když otevřu nový, je pořád v bezvadném stavu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5564
28.2.16 12:34

Zkuste vařenou plastelínu, viděla jsem jí u kamarádky a vypadalo to super :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
28.2.16 12:35

Kdyžtak tady je recept na domácí plastelínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
28.2.16 12:36

Tak nám vydrží dlouho, malej si s ní totiž moc nehraje..a schovává ji stále do kelímku. Zatím je stále tvarovatelná a máme ji 2měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
28.2.16 12:50

Po 2 měsících uz je tvrdsi a jde s ni špatně pracovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
28.2.16 13:12

Vařím si doma :dance:
Na takové to domácí patlání… je super :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7512
28.2.16 13:17

Originální drží v pohodě a používáme opakovaně pomalu rok, uklízíme zpět do kelímků a snažím se vysvětlit, že je lepší, pokud je v jednom kousku a ne drobno. Ale ta levnější, i když je zavřená v kelímku, tak prostě ztuhne a nehnu s ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4827
28.2.16 13:22

Nám teda moc nevydrží. Asi tak měsíc. Ale hrajou si s ní každý den, občas zůstane na vzduchu déle, když nestihnu uklidit. Po každém hraní do kelímku stříknu vodu z rozprašovače, vydrží potom déle. Když už je tvrdší, tak musím všechny hejblátka obsluhovat já. A když už je na vyhození, tak si z ní udělají nějaké tvary a necháme to ztvrdnout, hrajou si pak s tím dál, třeba s popelářským autem, bagrem a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4827
28.2.16 13:24

@MuffinkaM Rok? Já mám teda originál Play Doh a mám pocit, že tak po dvou hraních už je tužší a později se už začne drobit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2336
28.2.16 13:32

Nám vydržela chviličku a to jsme jí poctivě zavírali do kelímků. U nás je jiný problém modelína prostě záhadně mizí :lol:
Jinak kupuju nejradši klasiku za pár korun a děti si s ní vyhrají možná i víc.

Domácí modelínu jsme zkoušeli nedávno, zabavilo nás na to celý den ale ta modelína pak v kelímku měkla až z ní byla po dvou měsících kaše, možná technologická chyba :think: ale i to jsme využili smíchali jsme to s moukou a do hmoty si udělali otisky rukou a vylili sádrou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3280
28.2.16 13:40

@Inge Stačí trocha vody a mačkat a mačkat, dá se toněkolikrát opakovat, pak už to není ono :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama